Co Wybrac Onkyo Denon Yamaha?

w-47

New member
witam. Mam Dosc Wiekowego H/k 3000 W Kinie Ok Ale Stereo Nedza Wysokich Brak A Lubie Jak Mi "cyka" Fronty Jbl Es80 Slucham Disco I Pop Z Lat 80 Ale Metalike Tez Lubie I Nabucco Nie Pogardze Nadszedl Czas Na Zmiany I Zaczynaja Sie Schody Co Kupic? Mslalem O Denonie 1909 Onkyo 606,705 Yamaha 863 Marantz 4003 Ktory Wyciagnie Duzo Wysokich? No I W Kinie Da Rade Z Gory Dzieki Za Porady ;)
 

w-47

New member
DOWIEDZIALEM SIE PO ZAKUPIE JBL TAK JAK HK SA PRZEREKLAMOWANE PRZED NIMI MIALEM 20 LETNIE ALTUSY I GRALY O NIEBO LEPIEJ NO ALE JAKOS MUSZE Z TYM ZYC:D DZIEKI ZA PORADE NAPEWNO WEZME POD UWAGE:eek:k:
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Odsłuch!!!!

W twoim dość wysublimowanym podejściem do tematu najlepszym rozwiązaniem by nie dać się wprowadzić w "maliny" jest tylko jedna rada!
Własne uszy i konieczny odsłuch przed zakupem!
Co kupić???
Na to pytanie odpowiedzieć muszą twoje własne uszy!!!
 

w-47

New member
TAK ZROBIE ALE MUSZE WIEDZIEC Z CZEGO WYBIERAC ZAWEZIC POLE DZIALANIA NO I PODSTAWA BYC TRZEZWYM I SIE NIE NAPALAC:DMAM Z TYM PARE HISTORI KIEDYS POJECHALEM PO GACIE DO MARKETU A WYJECHALEM Z DWOMA TV LCD I BEZ NOWYCH GACI:grin:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mat74

Well-known member
Bez reklam
mysle ze w twoim przypadku mozesz pomyslec o amplitunerze z pre-out ,tak zebys mogl dodatkowo podlaczyc wzmacniacz stereo (do odluchu stereo czywiscie ;)) w tym temacie mozesz popytac np. <pejotpe> lub <don111>
 

w-47

New member
zostaje przy moim starym hk 3000 dokupie do niego wzmak stereo jakas uzywke tylko nie wiem jaki. te dzisiejsze ampli jakos mnie nie przekonuja
 

cool_d

New member
Ze wszystkich zmaków które podałeś wybrałbym Yamahę.
Dla niektórych ma beznadziejne stereo ale na pewno najlepsze z tego zestawienia, ba nawet lepsze niż modele wyższe czy też nowsze tj. onkyo 706, denon 2309, marantz 5003.
Z frontami rzeczywiście sie wygłupiłeś ;)
 
Ostatnia edycja:

w-47

New member
co chcecie od jbl? w tym przedziale cenowym sa ok ktos tu napisal ze maja zbyt duzo wysokich a mi wlasnie wysokich w tych glosnikach brak dzisiejsze ampli sa slabe odsluchalem ich troche i tak do konca to zaden mnie nie powalil
 

aImLeSS

New member
@w-47
Patrząc na twoje wypowiedzi naszła mnie pewna refleksja.

Masz jakiś problem ze sobą ?
Tekst w postach jak nie pogrubiony to z CAPS LOCK'iem...

Idź kiedyś poczytaj regulamin, albo savoir vivre forum...

Caps lock oznacza krzyk, a pogrubieniem wskazujemy tylko CZĘŚĆ tekstu, którą chcemy wyszczególnić.

Żeby nie robić off-topa:

Wymieniłeś akurat takie modele, że w swojej klasie to chyba będą jedyne, jakie bierze się pod uwagę. Więc teraz zamiast siedzieć na forum jedź do sklepu i poproś o odsłuch tych paru amplitunerów. Najlepiej weź ze sobą płytkę, którą przesłuchiwałes w domu na własnym zestawie, żebyś miał porównanie. Na testy sprzętu też nie patrz za bardzo, bo każdy ma inny słuch i każdy szuka czegoś innego. I to co jednemu (testerowi) może się niespodobać, komu innemu może bardzo przypaść do gustu. Masz więc te 4 czy tam 5 amplitunerów, jedź do sklepu i słuchaj (najlepiej NIE w MM albo w podobnym sklepie bo tam masz hałas, który z odsłuchu zrobi sieczkę).
 

bluray

Banned
Tak naprawdę to wybór ampa nie ma dziś większego znaczenia.
Czołówka w każdej warstwie cenowej jest wyrównana.
Zaś ampy mają zadanie nie ingerencji w dźwięk.
Dlatego nie czytaj poematów o różnicach bo ich już nie ma.
Skup się na dźwięku podanym po HDMI 1.3 ze źródeł bezstratnych = LPCM96-24/DTS MA/DolbyTrueHD.
Zaś dywagacje o czaso-kształcie brzmienia zostaw miłośnikom MP3 i budżetowych słuchawek oraz Panom redaktorom, którzy z pisactwa żyją.
Ważniejsza znacznie jest funkcjonalność tych urządzeń.
 

batalona

New member
popieram zdecydowanie zdanie kolegi powyzej, sam przekonalem sie o tym dobitnie .. mialem rozne ampli, yamaha rx-v1200 , onkyo 606, kenwood ... podlaczylem sobie CREEK'a 5250SE na probe .. i co . "spadlem z fotela" w jednej chwili... roznica jest tak kolosalna ze trudno to wyrazic.. tanie ampli to zwykle zabawki.. stereo tam nie istnieje..(nie wiem jak jest w w tych duzo drozszych.. ale obawiam sie ze podobie..) ..no ale za to mozna sobie iphone'a podlaczyc...
 

Jarema

New member
w Twoim przypadku polecam coś co przećwiczyłem na sobie:
1. Miałem KD Onkyo 501 - muza słabizna - Ty masz starego HK
2. Dokupiłem Kolumny lepsze niż miałem - Ty kolumny już jakieś masz
3. Kupiłem wzmacniacz stereo, CA840A i podłączyłem przez dzielnik napięca do ampli bez pre-out.

I tak słucham do dzisiaj, muza idzie z CD prosto do wzmaka stereo i na fronty a KD z PS3 przez amplituner Onkyo-dzielnik napięcia-wzmacniacz stereo-fronty.

A teraz czekam na nowy amplituner CA :grin: , ale mi się nie spieszy bo gra mi wszystko.

Musisz tylko znaleźć wzmaka stereo który wyciągnie to co chcesz usłyszeć w kolumnach. Myślę że jakiś jasny detaliczny z dobrą średnicą i wysokimi trzymający bas w ryzach. Do tego kable głośnikowe QED Aniversary silver.

PS. Dzielnik napięcia pozwoli Ci podłączyć wzmacniacz do ampitunera który nie posiada wyjścia pre-out.
 

w-47

New member
Dzieki za podpowiedz.Moj hk ma pre-out dowiedzialem sie o tym po 8 latach:D i to przypadkiem z allegro wlasnie zakupilem wzmak sonny ta-f 690es nie wiem czy to dobry wybor zwlaszcza ze jak na uzywke to troche kosztowal nic zobacze jak dostane czy mnie zadowoli :roll:
 

wowo5

New member
Z tych trzech wybralbym Denona, potem Onkyo, a potem Yamahe. Na twoim miejscu zastanowilbym sie tez nad Marantzem, Pioneerem i HK. Ja mam Marantza SR8002 i B&W 602S3 (front) 601S3 (tyl) i LCR60S3 (srodek) i jestem zadowolony. Brzmienie w stereo jak i w surround doskonale. Znajomi nie moga sie nadziwic, ze brzmi lepiej niz ich sprzet stereo.
 
Do góry