Co wybrac ?? Odwieczny problem

mariof

New member
Bez reklam
2. Czy materiał AVCHD, można zgrać z karty np. podczas długiego wyjazdu na urządzenia typu photobank i obrobić go później w domu? Myśle np. o czymś takim (oczywiście z dokupionym HDD): http://www.allegro.pl/item195162699_photobank_digimate_iii_hi_speed_nowosc_fvat_gw.html[/FONT]
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
[/QUOTE]
Niestety, aby zgrywać materiał video potrzebne jest oprogramowanie... . Sam mediabank nie wystarczy:(. Do zgrywania AVCHD potrzebna jest dość mocna maszyna. Do obróbki zaś to co proponuje pxl666 będzie odpowiednie...:p
 

viValdi

New member
Bez reklam
No niekoniecznie. To zależy od kamery i/lub data banku.

Databank który wypatrzyłeś może na to pozwolić. W końcy kopiujesz tylko zbiory z karty SD na dysk. Oczywiście nie obejżysz ich na tym ekraniku - ale przekopiować - czemu nie.
Dodatkowo do kamer na karty stosować się raczej będzie karty SDHC, a myślę że ten databank ich nie obsługuje.
Ciekawe jak sformatowany jest dysk w tym databanku - FAT32 czy NTFS.

Niektóre foto-cyfrówki potrafią "same" zrzucić zawartość karty na "głupi" dysk po USB. Może jakaś kamera też to potrafi.
 

mariof

New member
Bez reklam
i tu mnie Vivaldi zaskoczyłeś... . Nie mam stosownego doświadczenia... . Może ktoś ma i się podzieli?
 

mariof

New member
Bez reklam
próbowałem kartę z SD1 podłączyć via czytnik i USB - mój komputer (XP SP2, na bieżąco uaktualniany) "nie widział" plików. Nie drążyłem tematu,
 

viValdi

New member
Bez reklam
No tak, pozostaje zagadnienie jak jest sformatowana karta SD w tej kamerze. Jesli nie jest to FAT/NTFS to potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie.

@mariof

to jak przegrywasz materiał z kamery?
 

mariof

New member
Bez reklam
ostatecznie zdecydowałem sie na HC7 i przegrywam via firewire. Podczas testów nie obrabiałem materiały AVHCD tylko podłączałem kamerki bezpośrednio do LCD przez HDMI
 

dratewka

New member
Mam Panasonic SD1 od kliku tygodni. Do zrzucania na PC używam czytnika kart SD firmy Sandisk - działa bezproblemowo (i nawet szybciej niż zgrywanie przez port USB w kamerze). Więc wydaje mi się że zrzucać na fotobank mozna bez zadnych problemów (to też jest urządzenie mass-storage)
 

viValdi

New member
Bez reklam
@dratewka

Ponieważ masz SD1 to może zaspokoisz moją ciekawość. Zastanawiam się, jak ta kamera zapisuje material. Co masz na karcie po takiej sekwencji:
- włączasz kamerę (ON)
- robisz ujęcie (START....STOP)
- robisz drugie ujęcie (START....STOP)
- wyłączasz kamerę (OFF)

Czy masz jeden zbiór ze wszystkimi ujęciami od ON do OFF; czy też masz dwa zbiory, po jednym dla każdego ujęcia (od START do STOP).

Taka ciekawość mnie naszła :D
 

pxl666

Member
Bez reklam
vivaldi - wydaje misie ze bedzie zapisywac w postaci klipow.zapis na karcie sd to praktycznie hdd. umnie kazdy stop to byl oddzielny plik.kamera byla przez kompa widziana jako external hdd z katalogami etc i plikami.dosyc wygodne rozwiazanie wg mnie.
 

dratewka

New member
viValdi napisał:
@dratewka

Ponieważ masz SD1 to może zaspokoisz moją ciekawość. Zastanawiam się, jak ta kamera zapisuje material. Co masz na karcie po takiej sekwencji:
- włączasz kamerę (ON)
- robisz ujęcie (START....STOP)
- robisz drugie ujęcie (START....STOP)
- wyłączasz kamerę (OFF)

Czy masz jeden zbiór ze wszystkimi ujęciami od ON do OFF; czy też masz dwa zbiory, po jednym dla każdego ujęcia (od START do STOP).

Taka ciekawość mnie naszła :D

Vivaldi:
Przy każdorazowym naciśnięciu START/STOP (w SD1 jest to określane jako stan "pause") mam osobny zbiór. Więc dwa ujęcia = Dwa zbiory (pliki).
 

mariof

New member
Bez reklam
... i moje "trzy grosze":). Szkoda, że SD-1 nie ma wizjerka...:(. Uważam, że pod wieloma wzgledami to najlepsza kamerka amatorska HD którą testowałem. Nie mam żadnych doświadczeń z nowym JVC HD (opinia kiki - entuzjastyczna). Jednak, gdyby Panasonic miał wizjer i trochę lepiej leżał w mojej "rączce" (szeroka, krótkie paluchy) to pewnie wybrałbym jego. Uważam, że właśnie do kamer zapisujących na kartach pamięci będzie należał rynek amatorski (i nie tylko - vide ostatnie NAB w Las Vegas),
 

dratewka

New member
To ja może wtrącę moją subiektywną ocenę SD1 (po kilkutygodniowym obcowaniu z kamerką):

:D Plusy:
+ Fantastyczne kolory: piękne błekity, soczysta zieleń, itd.. naprawdę jest ładnie
+ Bardzo dobra rozdzielczość i ostrość obrazu
+ Bezgłośna praca
+ Najlepszy obecnie na rynku system stablizacji obrazu
+ Balans bieli w trybie auto działa bardzo sprawnie.
+ Banalnie prosta obsługa, ta kamera to typowy fire&forget
+ Szybkość (właczanie, zoom, menu, itd)
+ Wygoda (zapis na karty SD, wielkość, waga)
+ Filmy HD na moim monitorze DELL 2407WFP oglądam przy użyciu PowerDVD7 - jakość filmów naprawdę poraża.
+ Wyjście HDMI
+ Wygląd (chociaż to kwestia gustu)

:( Minusy:
- Szumy w ciemnych scenach
- Focus hunting przy zoomie (czasem)
- Niektórym może nie pasować sposób, w jaki się trzyma tą kamerę (krótkie palce - może być problem)
- Słabe możliwości manualnej kontroli
- brak wizjerka
- Kiepski software do kamerki (HDWriter)
- Zdjęcia robione SD1 to "tylko" 2MP. W porównaniu do np. SONY CX7 to cienko(6MP). Ale z drugiej strony kamera jest przecież do filmów nie?

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyboru, chociaż nie bawiłem się przed wyborem żadną inną kamerą.:D Jezeli ktos szuka doskonałej jakosci filmów i prostej obsługi to SD1 jest dla niego.
 

wiatrak77

New member
Mam pytanko do was czy wiece ile moze kosztowac nagrywarka płyt blue ray najlepiej podlaczana do laptopa i jaki jest koszt ???
Ja sie zastanawiam do zakupu kamerki JVC ale po waszych postach sam nie wiem wczesniej byłem zdecydowany a teraz jak sie naczytałem to metlik w głowie:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kamery JVC - Nagroda Tipa
P1030260.jpg





dobre oceny użytkowników i specjalistów.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15004
http://www.jvc.pl/
http://www.jvc.pl/product-list.php?id=100047
 

pxl666

Member
Bez reklam
wiatrak77 napisał:
czy ktos cos wie na temat nagrywarek blue ray ????chciałbym ja podłaczyc do laptopa

co za pytanie...ja wiem cos...mozesz podlaczyc do laptopa...za odpowiednia ilosc tysiecy...co jeszcze chcesz wiedziec?
 

peem

New member

DeRyL

New member
peem napisał:
Wiatrak,spójrz na to:http://www.ceneo.pl/869377s
nagrywarka blue ray zewnętrzna,cena od 3-4 tyś zł,zwróc uwagę na dość duże wymagania sprzętowe .Natomiast do kamer JVC everio,mozesz dokupić to:http://www.jvc.pl/site/pl_pl/hd-everio/acce.html
za jakieś 1 tyś zł.Urządzenie to nie wymaga laptopa do nagrania .

Witam,

Sory za moze glupie pytanie ale czy w GZ3 zgrywa sie i nagrywas material tylko za pomoca laptopa lub blue ray ?

Czy zwykly PeCet wystarczy.

Chce zakupić tą kamerkę, może jakieś lepsze propozycje w tej cenie ?

pzdr

Grzesiek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz podłączyć.
Sprawdzaj tylko ceny - bo dla niebieskich jest cena specjalna na kamery.
 
Do góry