Co wybrac N-box recorder czy n-box bialy

szumar

New member
Sorry za być może głupie pytanie... ja obecnie jestem na etapie podejmowania decyzji o kupnie sprzętu (LCD, kino, platforma cyfrowa), jeszcze całkiem nie dawno chciałem dekoder HD Sama z CP, jednak po ostatnich polsatowskich "promocjach" zmieniłem zdanie i bardzo mocno przygladam się Nce... I teraz pytanie Czy n-box recorder działa tak jak osobna nagrywarka, całe 250 GB jest do dyspozycji?? czy są jakieś ograniczenia??
 

clark_kent

New member
To jest własnie minus nbox recordera, że dysk jest "sztywno" podzielony i na usługe VOD jest przydzielone 170GB a reszta dla własnych nagrań. Niestety nie ma rzeczy idealnych 8)

bejzbol napisał:
Ja posiadam białego już od jakiegoś czasu i chętnie zmienił bym na recordera, gdyż... po prostu nie chce płacić za VOD które jest konieczne aby dostać recordera obecnie :/
wiem o co chodzi, ja skorzystałem z promocji "korzystna zamiana" więc mam w tej samej cenie co biały i nie musze płacić VOD-u.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
bejzbol napisał:
i tym sposobem zostałem przy białym :) choć możliwość nagrywania programów gdy mnie nie ma jest bardzo kusząca :)
Co racja, to racja :) Może mógłby ktoś zatem zaproponować jakąś rozsądną cenowo nagrywarkę hdd jako alternatywę dla czarnego nboxa? Jakie są w ogóle alternatywy dla niego?
 

bejzbol

New member
Kolejne klocki pod TV? ...no sory ale u mnie nie ma miejsca :) zresztą nie wiem czy w stacjonarnych nagrywarkach też możesz ustawiać nagrywarke by o danej godzinie przełączyła n-boxa na odpowiedni kanał i nagrała dokładnie to co chcemy? wydaje mi się że o ile można czasowo ustawić rozpoczęcie i zakończenie programu to raczej nie jest to sparowane z EPG tak jak to w recorderze... i tu duży plus dla sprzętu ITI a minus dla stacjonarek :) poza ty...1500-2000 zł za taki sprzęt??? to wole recordera z VOD bo taniej ;P
 

szumar

New member
...krzyżowka dekodera i nagrywarki czyli oszczędność miejsca to jest argument za n-box rekorderem... podobnie jak oszczędności finansowe ;)

jeszcze jedno pytanko do użytkowników n-box rekordera - ile materiału zmiesci się na tych 80 GB jakie mamy do dyspozycji?? Ile w jakości HD ile W SD?? sprawdzał ktoś jak to wygląda w rzeczywitości...??
 

boncio1

New member
Ja mam na dysku około 90% zajęte. Jak będę w domu, to podlicze ile to godzin nagrań. Nawet jak jest SD, ale z dźwiękiem DD5.1 lub dwoma ścieżkami dźwiękowymi, to zajmuje więcej miejsca.
Swoją drogą recorder dziwnie estymuje ilość potrzebnego miejsca. Jak się programuje do nagrania, to potrzebuje np. 10%, a po nagraniu wychodzi, że tylko 5%. Podejrzewam, że źle dźwięk rozpoznaje z EPG (DD5.1 zamiast 2.0), bo obraz zawsze wie czy HD, czy SD.
 
Ostatnia edycja:

bejzbol

New member
podpinam się pod pytanie :) i czy na recorderze w ogóle można nagrać programy w HD bez straty jakości obrazu? bo coś mi się wydaje że było by za pięknie :)
 

zoltan

New member
Ja mam zajete 50% dysku. Piec filmow w HD (8.30godz) i jeden film w SD (1.45godz). Co do przewidywania przez dekoder ile miajsca zajmie nagranie rzeczywiscie dziwnie to wychodzi. Czasem wychodzi mi tak, ze godzina materialu w HD zajmie tyle samo miejsca co godzina w SD np. z TVNu. I dodam jeszcze, ze mi czasem brakuje mozliowsci zaprogramowywania nagrywania czasowego np. na kanalach na ktorych nie ma EPG.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
nbox recorder zgrywa materiał bez jakiejkolwiek ingerencji "jakościowej" w niego.
Odnośnie ile materiału zmieści się na tych 80GB: można przyjąć przykładowo, że będzie to 19h HD i 30-50h SD ale zależy to od bitrate danego kanału, a czasem nawet konkretnego nagrywanego materiału. Np. TVN, kanał niby SD, ma bardzo wysoki bitrate co powoduje, że dużo szybciej "zjada" powierzchnię dysku. Kiedyś miałem sytuację, że przy zajętych 90% dostępnej powierzchni dysku długość nagranych programów jedynie SD (głównie TVN) wynosiła 27 godzin.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

bejzbol

New member
Czyli wcale tak mało miejsca nie ma na tym dysku, kilka najlepszych filmów i jakiś ciekawy program w HD a reszta na bieżące odcinki np serialu czy programu dokumentalnego - jak dla mnie bomba:)
 

Pizzojad

New member
zoltan napisał:
[...] I dodam jeszcze, ze mi czasem brakuje mozliowsci zaprogramowywania nagrywania czasowego np. na kanalach na ktorych nie ma EPG.
Jak nie można jeśli można? Wchodzisz na do listy nagrań naciskasz REC i voila.
Kolega chyba przespał ostatni rok bo taka możliwość jest już od bardzo dawna, ale skoro kolega o tym nie wie to podpowiem jescze że jest też możliwe ustawienie nagrań cyklicznych.
 

zoltan

New member
Dzieki Pizzojad za info. Przespac nie przespalem, a moje nie wiedza bierze sie z tego, ze mam n-ke dopiero od tygodnia. Instrukcja obslugi jest natomiast chyba ta sama co przy poczatkach n-ki i o takim nagrywaniu nie ma tam ani slowa.
 

boncio1

New member
Też uważam, że miejsca jest za mało. Szkoda, że ITI nie kupiło dekoderów z dyskiem 500GB, bo przecież takie robi ADB. Wtedy byłoby 2 razy więcej miejsca na własne nagrania (tak myślę). No chyba, że np. 400GB na VOD ;) i reszta dla nas.
Marzenia...
 

szumar

New member
z tego co napisali przedmówcy, to nie jest aż tak źle... choć powszechnie wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ;) Idealnie byłoby gdyby nie było podziału na VOD i resztę... lub o podziale decydował użytkownik...
 
Ostatnia edycja:
Do góry