Co wybrać, lcd 32 czy plazma 37?

dzieju

New member
co ja sądze .... hmmm nie mialem go jeszcze w naprawie na usterke elektroniczna wlasciwie to byl model nizszy na usterke typu montazu fabrycznego zle wcisnieta stopa za pierwszym razem znieksztalcila obudowe ... wiec zadna usterka ...

Jesli chodzi o moja opinie na temat jakosci to jest rewelacja !!!! ale tylko cyfrowy sygnal .... analog wyglada koszmarnie doslownie masakra .... niby dobry czas reakcji bo z tego co pamietam 16ms dla tv wystarczy ale powaznie z tunera analogoweego jest kaszana ...
Lepiej juz poszukaj z tunerem cyfrowym albo zaopatrz sie w zewnetrzny tuner bo tv z analogu nie po ogladasz ... dobrym wyborem by byl DM8000 (tuner sat HDTV) albo nieco nizej DM7020S(cyfrowy nie HDTV) ladnie chodzi ...

Nie wiem co mam ci wiecej powiedziec ... dzwiek do niczego kup sobie lepiej Creative GD580 (cyfrowa baza) . Ale po za tym Jakosc na cyfrowym sygnale znakomita !!!! Obraz np. z kompa normalnie zapycha dech w piersiach ... i 16ms jest wystarczajace .. rozdzialka 1360x768 ... ale jeden wazny minus kosztuje prawie 9000zl. :|
 

bunga

New member
dzieju napisał:
Panowie tylko nie myslcie ze sie unosze tylko podkresle to co napisze .... jestem calkiem neutralny :)

pracuje w serwisie gwr (gwarancyjnym) firm :
- Samusng
- Thomson
- Daewoo
- Grundig
- Philips
- Beko
- Goodmans
- Braun
- Remington
- Sharp
- Onkyo

Serwisujemy wszystko tych producentow od AGD po RTV i GSM
bez urazy ale mam wrażenie że nie jest to chyba serwis autoryzowany, ba mam wrażenie że autoryowane serwisy mają specjalistów a ktoś kto naprawia wszysto począwszy od żelazek poprzez maszynki do golenia i telewizory a skończywszy na telefonach gsm to raczej zasługuje na miano "złotej rączki" a nie specjalisty
 

dzieju

New member
bunga napisał:
dzieju napisał:
jesli chodzi serwis to wiadomo ze wszystkiego sam nie robie pracujemy tu sobie grupka i kazdy ma co innego do roboty kazdy ma swoje szkolenia kilka razy w roku i rozmawiamy miedzy soba na temat sprzetow wymienionych firm wyzej ...

Naucz sie czytac ... kazdy z nas jest od czego innego ... jak juz napisalem ale moze zbyt skomplikowanym jezykiem :/ ja naprawiam monitory i telewizory LCD oraz drobny sprzet audio mp3/discmany
 

ERNI

New member
Re: Philips 37pf9830 - Gdzie kupic?

SHARP robi matryce które póżniej stosuje samsung??? czy dobrze ja to zrozumiałem??? Może pracujesz w Edisonie??:) A miałes przypadki jeśli chodzi i LCD Samsunga że na matrycy przy włączonym np. niebieskim tle widać plamy jakby był brudny a z zewnątrz czysty nigdy nie dotykany i nie wycierany?? Wygląda jaby matryce a tych miejscach sciemniała. Matryce lcd ciemnieją jak mają za ciepło może troche przegieli z temp.?? Co do plazm to myśle że nie jest tak tragicznie jak piszesz i z drugiej strony po moich ostatnich doświadczeniach (pracuje w sklepie RTV) nie rysowałbym tak różowo żywotności LCD.
 

dzieju

New member
jvc 32S60-problem

Tak stosuje i nie tylko samsung JVC rowniez ...
Nie nie pracuje w Edisonie :) zgaduj dalej ....
Jesli chodzi o plamy to wlasnie temperatura na nie wplywa bardzo ...
Tak jak na wasze wyswietlacze w telefonach ... jak jest im zimno i jak jest im cieplo .... ale nic sie nie poradzi na to .. nie mowie ze LCD ma rozowa przyszlosc ale PLAZMA ma duuuzo gorsza i krotsza przyszlosc .
 

janunio

New member
Bez reklam
Dzieju,
bardzo potrzebna na forum HDTV Twoja obecność.
Masz zupełnie inne, niezależne źródła wiedzy; bardzo cennej wiedzy.
Krótko mówiąc wiedzy unikalnej nawet poza Polską.

Jedna poważna uwaga:
w Samsungach nie siedzą na pewno matryce Sharpa.
Proszę Cię o korektę w tej sprawie.
 

nowy66

New member
Przyszłość plazmy wcale nie jest krótka. Poczytaj choćby nowetrendy.pl. Kilku największych producentów LCD myśli o wycofaniu sie z LCD i większego nacisku na plazmy. Z pewnością nie jestem fachowcem - ale trochę egzotyki na forum, Dzieju, nie zaszkodzi.
pzdr
 

sergiej7

New member
Mysle, ze przyszlosc technologii tv (plazma czy lcd) nie jest rostrzygnieta. Pojawila sie plazma o natywnej rozdzielczosci, trwaja intensywne prace nad zmniejszeniem poboru prądu, a z drugiej strony technologia lcd tanieje coraz szybciej i juz w rozsadnych cenach sa odbiorniki powyzej 37 cali.
Dlatego wstrzymywalbym sie z wyrokowaniem- lcd cacy, plazma be lub odwrotnie.
 

janunio

New member
Bez reklam
Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem plazm !

[1] Wada podstawowa to za duży udział martwego - czarnego pola w obrębie każdego pixela. To cecha technologii.
Czarna kratownica matrycy masakruje szczegóły.
Przecież wszyscy to widzicie.
Jak zestawimy obok siebie cztery plazmy 37" to będze to matryca o 1500 liniach ale nie naprawi to wady którą opisałem.
Do HD plazma się nie nadaje. Do DVD i analog OK !

Od prototypu do półki jest bardzo długa droga. Np. KISS DP-600.

[2] Ten kto kończy produkcję LCD nie wytrzymał konkurencji.
A nowe fabryki SAMSUNG czy LG/Philips kosztują po 1 mld USD każda. Kto to wytrzyma ?

SONY równo rok temu oficjalnie wycofał się z technologii plazmowej.
A wniusach przeczytacie o stratach producentów plazma chyba Pioneer.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
hehe Janunio dobrze gadasz :) jesteś plazmowym rasistą :D (tylko sie nie obrażaj)

Co z tego, że są takie a nie inne wady plazmy jak jakość końcowa jest lepsza niż na LCD, nie uważam także, że LCD źle świecą. Są to dwie technologie, które mają swoje wady i zalety.


Co do końca plazm to jest bzdura, bo Panasonic jakoś w zeszłym tygodniu otworzył nową fabrykę i ma dalsze plany, tak samo Pioneer i reszta.

A nowe fabryki SAMSUNG czy LG/Philips kosztują po 1 mld USD każda. Kto to wytrzyma ?

A co za róznica ile kosztują :) ? Nas powinien obchodzić produkt końcowy, napewno można wyszperać ile kosztują fobryki PDP :).

SONY równo rok temu oficjalnie wycofał się z technologii plazmowej.

No i ? Sony sie ostatnio ze wszystkiego wycofuje :)
 

Lupus

New member
Kilka pytań

dzieju a ja myślałem że Samsung stosuje swoje matryce ( tak zresztą wyczytałem gdzieś w necie ), to jak to jest ?
 

Możej

New member
Nie powiedzialbym ze jakosc plazm jest lepsza od LCD, o ich popularnosci decyduja przede wszystkim ceny, ktore sa o wiele nizsze niz LCD o takiej samej wielkosci matrycy. I 99% ludzi wlasnie tym sie kieruje kupujac plazmy.
 

sergiej7

New member
Problem z plikiem

ja zdecydowalbym sie moze na lcd w tej chwili, gdyby ta przewaga rozdzielczosci byla naprawde istotna. Tzn. gdyby w cenie plazmy o rozdzielczosci 1024/720 byly LCD o natywnej rozdzielczosci. A tak to po co wydawac kase na rozdzielczosc 1366/768, gdy zostaje ona i tak przeskalowana w dół albo w góre a 1920 lcd kosztuja duzo za duzo. Poza tym dokonujac kazdego zakupu trzeba zapytac sie o potrzeby. Jesli oglada sie glownie kablowke i dvd, glownie wieczorami i potrzeba cos wiekszego niz 32 cale to bardziej sensownym rozwiazaniem wydaje sie plazma.
 

ERNI

New member
Zrobił się z tego wątek LCD vs Plazma :) więc podziele sie moimi odczuciami. Poza licznymi porównaniami plazm i lcd jakie robiłem zestawiłem plazme starry model Panasa PA30 i jakieś LCD Samsunga i LG (już nie pamiętam modeli). Zapuściłem demko Terminatora 2 w 1080i oczywiście wszystko z kompa. Troszke pewnie straciłem na spliterze ale nie było to aż tak widoczne. Co sie okazało. Zaznaczam że byłem zwolennikiem lcd ale mój pogląd sie troszke zmienił. Obraz na LCD był super poprostu igła. Wiem że to nie matryce fullHD ale mimo to jak podaje sie sygnał z większą rozdziałką to skalowanie w dół to pestka dla takiego TV i jakość moim zdaniem wystarczająca. Jednak obraz był taki "sterylny" i zimny. Na plazmie było inaczej. Kolorki super obraz cieplejszy taki bardziej "miękki" można by rzec "kinowy". Poprostu moim zdaniem plazma robi lepszy klimat. Tyle lat oglądaliśmy na kineskopach i chyba jakieś przyzwyczajenie pozostało:) (bądź co bądź plazmom bliżej do kinoli niż LCD) W przyszłości może być tak jak w audio. Najpierw byłu wzmacniacze lampowe, technika poszłą do przodu ale wmaki wciąż były analogami z ogromnymi stratami na ciepło. Teraz mamy mase wzmacniaczy cyfrowych i końcówek mocy na płytkach scalonych i co?? Wraca sie do starych technologi a brzmienie z lamp to brzmienie referencyjne :) s-master sonego za którego dostał EISA nie podoba mi sie wcale. Podobnie może być z plazmą i LCD. Póki co to myśle że jak ceny spadną to taki LCD 26 i do kompa i z tego całe HD i reszte. A do DVD i TV Plazemka 8) Tylko znowu ile to kaski :cry:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
i znów ile osób tyle opinii.
I bardzo dobrze.
Każdy kupuje dla siebie - nie dla kogos.
Można jedynie ocenić w pośpiechu na sklepie albo w domu - u siebie w spokoju.
Mnożą sie pokazy u klientów. Dycyzje zostaja wciąż te same.
Jedni wybierają absolutnie- plazmy inni LCD.
I o to chodzi.
Forum pomaga, kieruje, ocenia - ale wybierasz TY.
Nie popełniaj błędów. Nie opłaci się . Dziś kolejna niezadowolona osoba z zakupu 50" Sonego .Gotów jest odpuscić ostro cenę kupionego kilka dni temu telewizora.
Full HD przy kablówce - fatalny obraz.
Obraz cyfrowy - marzenie.
pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Obraz wyświetlany przez plazmę jest wg mnie bardziej "plastyczny" a kolory "cieplejsze".
Natomiast obraz na LCD jest jakiś taki "metaliczny".
Kwestia preferencji. Uzytkownicy starszych TV kineskopowych wybiorą pewnie plazmę ale młode wilki giercujace na kompach i Ci, którzy potrzebują TV z ekranami ponizej 37 cali wybiorą raczej LCD.
 

sergiej7

New member
maszek napisał:
Obraz wyświetlany przez plazmę jest wg mnie bardziej "plastyczny" a kolory "cieplejsze".
Natomiast obraz na LCD jest jakiś taki "metaliczny".
Kwestia preferencji. Uzytkownicy starszych TV kineskopowych wybiorą pewnie plazmę ale młode wilki giercujace na kompach i Ci, którzy potrzebują TV z ekranami ponizej 37 cali wybiorą raczej LCD.
no ci co beda chcieli ekran ponizej 37 cali to raczej nie maja duzego wyboru:D
gdyby jeszcze plazma tyle pradu nie zarla to w ogole nie byloby watpliwosci (jak dla mnie)...ale i tak nie ma:D
 
Do góry