Co wybrać KDL-40W4500 czy KDL-40X3500

KONRADIUS

New member
Witam,
Pomóżcie mi wybrać mój LCD. Czy seria X będzie lepsza od W4500? W salonie Sony zapewniają, że jakość obrazu zależy głównie od procesora, w serii X3500 zastosowano procesor Bravia Engine PRO. Czy lepiej kupić wcześniejszy model X3500 czy nowszy W4500. Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

Morfeusz42

New member
Jeśli oczekujesz krótkiej i zwięzłej odpowiedzi to spokojnie możesz kupić Sony'ego 40W4500 - nie stracisz nic na jakości a zyskasz nowsze rozwiązania i lepszy!!! obraz. Poza tym zaoszczędzisz parę złotych. Pozdrawiam.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Pomimo,że Seria w 4500 jest nowsza i ma większy kontrast(marketing) to wcale nie jest lepsza. Za obraz w głównej mierze odpowiada procesor a nie sama matryca i w tym seria X 3500 jest o niebo lepsza nie wspominając już o nowym modelu X 4500 który odzwierciedla się ceną. Ja miałem taki sam dylemat i wybrałem X-a a teraz tego nie żałuję. Miałem już poparte faktami dowody od innych użytkowników mających podobny problem i też nie żałuja swoich decyzji. Na dzień dzisiejszy cena tego modelu trzyma sie dość dobrze co o czymś świadczy, ale wybór należy do Ciebie.

:eek:k:
 

meduza88

Banned
sklawor wez nie bredz bo seria 3000 ma pro ale to tylko marketingowe zagranie.Bravia 2 o wiele lepiej radzi sobie z obrazem niz PRO ktore jest o wiele drozsze a nic nie daje.Stara klapa i tyle
 

slawkor

Member
Bez reklam
meduza88 ja widziałem te dwa modele w akcji i wcale nie powiedziałbym, że seria W na bazie tego chipu bravia 2 jest lepsza. To jest tak jak w komputerach jakbyś np. miał wybrać kartę graficzną między - to tylko przykład - geforce 9800gt a 9800gtx+ to którą byś wybrał chyba nie tą okrojoną.
A swoją drogą gdybym miał kasę to na pewno kupiłbym wyższy model serii X niż 3500 bo i tak byłby lepszy niż seria W. Podnoszenie kontrastu w tej samej technologii z tego co tu wyczytałem przyniosło tylko taki efekt, że w większości egzemplarzy występuje clouding a ja jakoś tego u siebie nie miałem od 1 egzemplarza mimo, że kupowałem przez internet.:hmm:
 
Ostatnia edycja:

masterlech

New member
Ja mam x3000 kupiony miesiąc temu i także nie mam clouding'u. Widziałem kilka w4500 i mówiąc szczerze nie wymieniłbym mojego tv na w4500. Poza tym w serii w4500 częściej występuje clouding. Seria "X" zawsze była najlepsza u SONY, więc proszę nie porównywać jej z serią "W"(choć jest o rok nowsza).
U mnie x3000 nawet na SD(z anteny siatkowej) odbiera rewelacyjnie, a na nTv i kanałach HD obraz jest super. Ten tv potrafi z kiepskiej jakości obrazu pokazać,wytworzyć naprawdę dobry obraz. Oczywiście to są moje odczucia i moja opinia na temat tego telewizora, nie obrażając właścicieli serii W4500...:eek:k:
 

ortax360

New member
Witam

Zdecydowanie W4500 .

Układ 100hz w w4500 jezt poprawiony dział lepiej . Czerm po stronie w4500 . Jest tego troche i wszystko na plus dla w4500 .

Jedyny plus dla x3000/3500 to piękny wyglad .

Odrazu zaznaczam ,ze miałem X3000 potem X3500 w wer. 40 cali i 46 .




Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry