Co wybrac? KD

gramer

New member
Witam,

naczytalem juz sie tyle ze niezle sie nakrecilem i zakrecilem zarazem :)
chce kupic zestaw kina domowego ale oczywiscie nie dysponuje wielkim budzetem...choc moze KD to za duzo, bo posiadam juz DVD wiec interesuje mnie ampli + kolumny. Prosze o porade co wybrac..

W oko i po specyfikacji przypadly mi do gustu 2 ampli na ktore mnie stac:

- Yamaha RX-V463 (najbardziej)

- Onkyo TX-SR506


oraz zestaw kolumny:

- QQ 500
- Jamo S606
- Prism Onyx 200

Jak to wszystko polaczyc? Co bedzie najlepiej ze soba gralo? Szczerze, to sluchalem wszystkich powyzszych tylko nie w tych konfiguracjach.

Wstyd sie przyznac ale PRISMy najlpeiej wypadly. Za to najwiecej dobrego naczytalem sie o JAMO..QQ tez sa chwalone, ale sluchalem ich podpiete do Pionka i bylo fatalnie...
Nie chce i raczej nie moge wydac na to wiecej niz 2500...takze niezle sie musze nagimnastykowac..

Prosba o rade...moze cos innego w tej klasie?

Salon w bloku, nie wiecej niz 20 m2..
podpiete bedzie pod LCD, C+HD...filmy i muza po 50%

dzieki za rady





pomylilem sie w pierwszym poscie w sprawie glosnikow JAMO..chodzi mi o model S 506..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gramer

New member
dzieki za zainteresowanie kiki...

slucham muzyki elektronicznej, w szczegolnosci 2-step, uk garage, ale i lekkie drumy...za to moja druga polowa rnb...takze jakby basik chodzi miekko to byloby super..

bylem wczoraj w salonie i odsluchiwalem s506 od jamo...bardzo dobrze dla mnie graly, tyle ze podpiete byly pod pionka 818..takze nie wiem jak pod yamaha 463 lub 563??
sklaniam sie ku yamaszce bo ma USB wiec muze bede puszczal z pen driva..
a filmy z C+HD i kompa(bez HDMI) wiec nie wiem co dla mnie najlepsze..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gramer

New member
czyli co?

brac yamahe 463 lub 563 plus jamo s506?
dzis sluchalem tego zestawu i bardzo fajnie. Sluchalem tez onkyo 506 i qq500 i wydawaly mi sie ten drugi zestaw plastikowy <szok>

moze mam kiepskie ucho?
radzicie sie jeszcze za czyms rozejrzec, czy brac jak pasuje?
co mozna jeszcze znalezc w tej klasie i tej cenie?
co z glosnikami Maudio?
 

alyjen

New member
ja mam Jamo S 506 z Yamahą RX-V563 (tylko dlatego że kupiłem ją taniej niż 463..) i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony, w kinie potrafi wprawić meble w drżenie i w dynamicznych momentach na prawdę ruszyć, przy subtelniejszych ścieżkach dźwiękowych (odkryłem na nowe K-Pax dzięki temu zestawowi) generuje bardzo przyjemny czysty i nastrojowy dźwięk

radio gra super, muzyka z kompa czy to mp3 czy CD Audio też poprawnie

te głośniki Jamo to niby ta sama półka co MAudio ale moim zdaniem grają słyszalnie lepiej, i pewnie gdybym miał wydać tą samą kasę drugi raz to kupiłbym to samo
gdybym miał z 50% więcej no, to już bym się bardziej zastanawiał nad Yamahą 663 + mocniejsze kolumny, choć po paru tygodniach zabawy z obecnym zestawem wiem już na pewno, że nie miałbym możłiwości wykorzystania tej dodatkowej mocy w kinie, a czy usłyszałbym różnicę w stereo bez porządnego źródła, szczerze wątpie
 

gramer

New member
a powidz mi jak wyglada odpalanie muzyki przez USB z pen driva? probowales?

pokazuja sie nazwy trackow na wyswietlaczu, mozna skakac po folderach?

chcialbym sie pochwalic ze udalo mi sie trafic zestaw o ktorym wczesniej nie myslalem, a z ktorego jestem bardzo zadowolony..Mianiowicie posiadam:

amp: Yamaha 563, DVD 661 i do tego zestaw 5.0 Yamaha 8900

a to wszystko udalo sie kupic za niewiarygodnie niska cene 2400 zl w saurnie :D

od wczoraj jest 0% VAT i nie wiedziec czemu ten zestaw byl po bardzo niskiej cenie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry