Co wybrać? JBL bar 5.1 czy SONY HT-ZF9 czy SAMSUNG N850?

HaHiro

New member
Dzieki za sprawdzenie, czyli moge jednoczesnie ładować i korzystać. Dzisiaj byłem w sklepie posłuchać jak graja soundbary, niestety dostępny był tylko jbl 3.1 i dla porównania ten sam materiał odsłuchałem na yamaha ysp 2700 i nie wiem czy tą yamahe trzeba ustawić ale grała bardzo słabo w porównaniu do jbl, niestety nie mieli sony htzf9.
 

darekgra

Member
Może tak... Jeśli głośniki są podłączone do listwy to korzystają z baterii aż do jej wyładowania potem grają prądem z listwy po wyłączeniu listwy zaczynają się dopiero ładować, i to jest dla mnie dziwne rozwiązanie JBL.
Jeśli głośnik jest podpięty pod ładowarkę (muszę to jeszcze zweryfikować po dłuższym odtwarzaniu i dam znac) cały czas korzysta z napięcia ładowarki, świeci się cały czas dioda czerwona czyli jak by ładowanie.
Co do łączności..
glosniki po uśpieniu czyli ponad 20 minut od wyłączenia niezależnie czy podpięte do ładowarki czy bez niej nie połączą się same, trzeba nacisnąć na głośnikach przycisk do parowania i potym łączą się bez problemu z belka.
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Dzieki za sprawdzenie, czyli moge jednoczesnie ładować i korzystać. Dzisiaj byłem w sklepie posłuchać jak graja soundbary, niestety dostępny był tylko jbl 3.1 i dla porównania ten sam materiał odsłuchałem na yamaha ysp 2700 i nie wiem czy tą yamahe trzeba ustawić ale grała bardzo słabo w porównaniu do jbl, niestety nie mieli sony htzf9.
Posiadam Yamahę w/w model, słyszałem nie jednego JBL [soundbara] i subiektywnie w wielkim skrócie jak dla mnie gra lepiej pod wieloma względami. Oczywiście jeżeli nie zrobisz kalibracji to zapomnij o maks. wydajności sprzętu. Chyba, że zależy ci tylko na niskich tonach.

Teraz jeżeli miałbym wymienić na coś innego to byłby jakiś model BOSE lub Sony HT-ST5000 ale to już dokładka 5K.
 

marsul

New member
Stoję przed podobnym wyborem. Pomieszczenie ok 35 m2 do tv jakieś 4 m 70% TV FILMY a 30% muzyka. Budżet +-3000 tyś. Sony czy JBL? Może coś jeszcze innego
 

Snyx

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
Też miałem dylemat ale kupiłem dokładnie rok temu Sony HT-ZF9. Po fakcie okazało się że sąsiad ma JBL 5.1. Co mogę powiedzieć :
1)JBL ma zdecydowanie głębszy subwoofer
2)JBL jest głośniejszy
3)JBL odtwarza tv średnio. Dźwięk jest taki pusty
4)JBl filmy w miarę ok
A teraz Sony
1)Sony ma cichszy subwoofer muzyka na fulla nie powala ale dla mnie wystarczająco jak na pokój 20 m2
2)Muzyka Bass w miarę ok, Bass może nie taki jak w JBL ale mnie wystarczy
3)Głośność i tak nigdy na full nie słuchałem sąsiedzi by mnie wyrzucili
4)Filmy I TV oglądam 70% reszta muzyka i powiem tylko jedno. Robi robotę , zarówno tv jak i filmy wszystko super , głębia czuję się prawie jak w kinie.

Reasumując jeżeli jesteś maniakiem muzyki i nie masz sąsiadów bierz JBL. Jeżeli większość filmy i tv sony wymiata. To moja opinie po roku użytkowania i częstego przebywania u sąsiada :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam
Też miałem dylemat ale kupiłem dokładnie rok temu Sony HT-ZF9. Po fakcie okazało się że sąsiad ma JBL 5.1. Co mogę powiedzieć :
1)JBL ma zdecydowanie głębszy subwoofer
2)JBL jest głośniejszy
3)JBL odtwarza tv średnio. Dźwięk jest taki pusty
4)JBl filmy w miarę ok
A teraz Sony
1)Sony ma cichszy subwoofer muzyka na fulla nie powala ale dla mnie wystarczająco jak na pokój 20 m2
2)Muzyka Bass w miarę ok, Bass może nie taki jak w JBL ale mnie wystarczy
3)Głośność i tak nigdy na full nie słuchałem sąsiedzi by mnie wyrzucili
4)Filmy I TV oglądam 70% reszta muzyka i powiem tylko jedno. Robi robotę , zarówno tv jak i filmy wszystko super , głębia czuję się prawie jak w kinie.

Reasumując jeżeli jesteś maniakiem muzyki i nie masz sąsiadów bierz JBL. Jeżeli większość filmy i tv sony wymiata. To moja opinie po roku użytkowania i częstego przebywania u sąsiada :)
Ciężko to wytłumaczyć posiadaczowi TV Sony.
 
Do góry