Co wybrać? Epson EH-TW3600,Epson EH-TW4400,Mitsubishi HC4000

tomaszgun

New member
Witam!

Mam problem z wyborem projektora. Pokój 4x5 ma jasne ściany i się zastanawiam czy pomiędzy tymi projektorami zobaczę różnice. Chciałbym się zmieścić w 6tys. zł. Głównie będę oglądał sport oraz filmy mkv 1080p. Miałem dotychczas z projektor benq w1000 - oceniam go wzorowo cena/jakość jednak brakowało mi czerni w filmach.

Jak w temacie rozważam wybór pomiędzy tymi 3 projektorami - wiem że tw4400 odstawał dotychczas cenowo, jednak teraz mieści się w budżecie.

Pytanie również o ekran do jasnego pokoju czy 0.8 szary był by lepszy od białego?
 

cezar1972

New member
Z Twojego postu wnioskuję że nie masz problemów z efektem tzw. tęczy i nie będzie problemu z instalacja projektora. Wobec tego myślę że Mitsubishi będzie optymalnym wyborem (jest to jeden z najlepszych projów w swojej klasie)
Co do ekranu, to dogmat mówi, że do jasnego pomieszczenia ekran szary, a do ciemnego biały, ale jest to tak indywidualna sprawa (podobnie jak wielkość ekranu), że najlepszego wyboru możesz dokonać tylko sam na podstawie własnych doświadczeń.
 

skalmen

New member
Panasonic zdecydowanie lepsza czerń lens shift i bajery , ale obraz mniej ostry i płaski, poza tym po około 500h drastyczny spadek jasnosci co przełoży sie na jeszce mniejsza trójwymiarowosć obrazu, mitsubishi mega ostry z doskonałymi kolorami bez ustawania słabsza czerń ale lepszy w kontrastowych scenach obraz jest bardziej "napompowany", nie wiem w jakiej cenie masz panasonica jesli za jakies 6000-7000 to mysle że warto , na alegro można z kolei załapac mitsubishi hc4000 egzemplarz ekspozycyjny za 4400 to tez super cena gdyz lampa ma 5000 h żywotnosci w trybie eco

pozdr
 

cezar1972

New member
A miałeś możliwość porównania Mitsubishi a np. swoim TW 3200?
Niestety nie miałem
To są projektory z różnych półek cenowych. Mitsubishi nie kupiłbym ze względów finasowych, a ja kieruję się zasadą, że porównuję i testuję sprzęt na jaki mnie stać.
 
Do góry