Co wybrać do "męskiego pokoju"?

Lenovo12

New member
Tak jak w temacie, mam jeden pokój, w którym mam najważniejsze rzeczy do przeżycia :) czyli TV, PS3, ławeczkę + osprzęt do ćwiczeń oraz swoje ciuchy. Pokój jest nad wyraz mały :) ma 4m na 3,5m :) Jest to tzw. pokój męski, spędzam w nim dużo czasu :) Wracając do mojego pytania, chciałbym kupić sprzęt, ale do czego ?:) chce podłączyć TV tak aby dźwięk był odtwarzany na kolumnach, czyli przy graniu na PS3 chciałbym aby dźwięk wydobywał się z kolumn "nowo zakupionego urządzenia". Dodatkowo urządzenie chce wykorzystywać do słuchania radia. Pokój mały to i też kolumny nie mogą być duże :) Nie wiem czy to możliwe, ale chciałbym też niekiedy aby urządzenie służyło jako odtwarzacz filmów np. przez USB :) Więcej funkcji nie potrzebuje :) Mam nadzieje, że mój "laicki" język w kwestii powyższych oczekiwań, jest w miarę przejrzysty :) Nie znam się na sprzętach muzycznych wogóle, tyle co poczytałem tutaj :) Najważniejsze też jest, żeby moc dźwięku nie rozniosła mi domu :)
Myślałem o takiej wierzy:
Wieża PIONEER X-HM31V-K


ale nie wiem czy spełni moje powyższe oczekiwania :)?
potem poczytałem o amplitunerach oraz zestawach kina domowego i ogólnie mam mętlik :) może pomożecie co zakupić do tak małego pokoju. Dzięki z góry :)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy PS3 nie odtworzy ci filmów? Bo wydaje mi się że multimedia tam są na przyzwoitym poziomie... A ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na sprzęt, sugerując się postem to do 1000 zł?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W ostateczności może być ,moc na pewno nie rozniesie domu - ewentualnie mogą być problemy z głośniejszym słuchaniem

Jeżeli mogę coś zasugerować - zwróć uwagę na Philips DCD 3020 wyglądem do "męskiego pokoju" pasuje jak najbardziej ,ale nie tylko o wygląd chodzi
Philips ma większy potencjał niż Pionner ,co szczególnie może być przydatne w grach ,dodatkowo jest wyposażony w stacje dokującą dla Ipoda /Iphona jest złącze usb można odtwarzać muzykę .Cena porównywalna z Pioneerem ok.750zł
 

mors111

Active member
Bez reklam
w jednym z pokoi w domu mam coś takiego :

Panasonic Product Support - SC-PM19

jak na tak małą wieżyczkę potrafi całkiem ładnie zagrać , a po podłączeniu większych kolumn jeszcze lepiej , ale ona ma zasilacz 130W , ta z Twojego linku ok 35W , to sporo mniej , ale i sprzęt sporo nowszy , jak dla mnie jeśli nie masz specjalnych wymagań będzie OK

za 1.000zł można już kupić coś takiego

LG BH7240C - SKAPIEC.pl

ma Blu-ray , ma suba , bluetooch , wifi całkiem fajnie to gra , i ma calkiem spory basik , na pewno dzięki subowi sporo głośniej zagra
 

Lenovo12

New member
jestem w stanie wyłożyć 1500zł :) chce jakiś uniwersalny sprzęt do radia i do filmów oraz PS3
myślałem też o zestawie kina domowego, np takie coś:
Yamaha HTR-3067 (czarny), Prism Audio Onyx 200 (czarny)


 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Może za około 1200zł, Kino domowe SONY BDV-NF620 ? http://www.sony.pl/electronics/kino-domowe-wszystko-w-jednym/bdv-nf620/specifications
1d61386fbba560a3691dd9382c62c004
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
jestem w stanie wyłożyć 1500zł :) chce jakiś uniwersalny sprzęt do radia i do filmów oraz PS3
myślałem też o zestawie kina domowego, np takie coś:
Yamaha HTR-3067 (czarny), Prism Audio Onyx 200 (czarny)



zapewne to jest lepsze niż ww zestawy ,ale to najprostszy model amplitunera , z najprostszymi kolumnami

będziesz musiał dokupić suba ,za min 500 zł za podstawowy np Jamo sub 210 , do kina i do tego pokoju będzie wystarczający w stereo już słabiej , ale do stereo to się kupuje dobre kolumny ( same fronty ok.2kzł )
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może coś w stylu Denon-a RCD-M39 + jakieś kolumny (te kolumny dawane do zestawu są słabe). W przyszłości możesz do niego dokupić subwoofer. Kolumny np. Wharfedale Diamond 10.2 lub Magnat Quantum 673.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
jestem w stanie wyłożyć 1500zł :) chce jakiś uniwersalny sprzęt do radia i do filmów oraz PS3
myślałem też o zestawie kina domowego, np takie coś:
Yamaha HTR-3067 (czarny), Prism Audio Onyx 200 (czarny)


To może lepiej Yamaha RX-V377( 4K ready) i dokupić kolumny???
 
Ostatnia edycja:

Lenovo12

New member
aha, w tym kierunku :) to może tak jak piszecie czyli amplituner + kolumny ?
Z tym, że nie chce też wydawać 2tys za sprzęt - trochę mi szkoda kasy, w salonie mam taki sprzęt ale żona zabroniła go przenieś gdziekolwiek <hehe>
oglądałem tego Denona: podoba mi się wizualnie, a też nie chce kupować wzrokowo, potrzebuje waszej porady :) gdybyście mieli 1500zł co byście z nim zrobili, z tym, że sprzęt nie dla fanatyka dźwięków i nie do salonu :)
 

eedviking

Banned
Ten Denon to pomyłka i nie spełni Twoich oczekiwań (brak HDMI). Bierz jakąś Yamahę, albo Onkyo + kolumny = około 1500zł ( na te warunki świat i ludzie), ten zestaw Sony, dałem dlatego, że syna kolega ma w swoim 12metrowym pokoju i naprawdę wypełnia ładnie pokój dźwiękiem i do tego ma PS3. Możesz sobie posłuchać np. w Euro. ;) Nie kupuj cudów na kiju, bo szkoda kasy do męskiego pokoju, to co potrzeba , napisałeś, że masz w salonie. Ot moje skromne dwa (+ VAT) słowa.:D;)
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Do grania lepsza mini wieża niż pseudo kino domowe. Sprawdź taką - Panasonic SC-PMX9 - trójdrożne głośniki i nagroda EISA. Jak chcesz lepszą wieżę z własnym DAC - ze złączem hdmi lub optycznym to wybulisz jeszcze raz tyle. Ten Pioneer ma dużo gorsze głośniki, a DAC pewnie też nie jest dużo lepszy niz w twoim telewizorze. Do ps3 możesz spokojnie podpiąć wieżę na wyjściu cinch z tv.
 

eedviking

Banned
Byłem :) spodobał mi się taki sprzęt:
Kino domowe PIONEER VSX-329-K + S-ESR2TB Czarny, Zestawy kina domowego - Media Markt

co o nim myślicie wart swojej ceny ? czy jest będzie lepszy np od takiego czegoś ?:
Pioneer X-HM32V X-HM32V-K czarny (4917934477) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nie wiem czemu pioneer?:) ale wizualnie będzie odpowiadał mi, a od strony technicznej co powiecie ?

Bierz to co tobie się podoba i olej głosy typu pseudo KD. To Ty będziesz się tym cieszył i to Tobie ma dać zadowolenie. Z tych dwóch, to pierwszy lepiej, jednak Yamaha V377 gra lepiej i ma mikrofon do kalibracji kolumn. USB jest tylko do muzyki MP3. ;)
 
Ostatnia edycja:

Lenovo12

New member
Łatwo się mówi :) ale przygotowałem się i też obejrzałem mini wieże, te które mi się podobały to:

Wieża PIONEER X-HM31V-K, Mikro i Mini wieże - Media Markt
nie wiem czym się różni od powyższej, ale odpowiadała by mi :
Wieża PIONEER X-HM51-K, Mikro i Mini wieże - Media Markt


ta wyglądała też dobrze (najbardziej mi się podobała):
Wieża PIONEER X-HM81-S, Mikro i Mini wieże - Media Markt

nie wiem czemu? ale pioneer chyba najlepiej pasuje mi wizualnie :)

w ostateczności Onkyo:
Wieża ONKYO CS-545 Srebrny/Biały, Mikro i Mini wieże - Media Markt
albo
Wieża ONKYO CS 555 Srebrno-brązowy, Mikro i Mini wieże - Media Markt
tylko to w ostateczności :)

chociaż to kino:
Kino domowe PIONEER VSX-329-K + S-ESR2TB Czarny, Zestawy kina domowego - Media Markt
też mi się bardzo spodobało :)

Sam już nie wiem co kupić :) tak samo mam z zakupem auta, jak mi się coś nie spodoba wizualnie to tego nie kupie i tyle ... :)
dzięki z góry za rady :)
 

dominlesne

New member
Bierz to co tobie się podoba i olej głosy typu pseudo KD. To Ty będziesz się tym cieszył i to Tobie ma dać zadowolenie. Z tych dwóch, to pierwszy lepiej, jednak Yamaha V377 gra lepiej i ma mikrofon do kalibracji kolumn. USB jest tylko do muzyki MP3. ;)

Może niech lepiej oleje twoje wypowiedzi. Dobrze na tym wyjdzie, bo jakim cudem za 1500 ma złożyć zestaw KD. Po kiego mu amp 5.1?
 
Do góry