Co wybrać do 5k po Sony kd 55ex9005

miszka87

New member
Witam

Rozbiłem matryce w swoim sony kd 55xe9005 i poszukuje następcy do 5 k tylko z euo agd ze względu na promke na tv i raty odroczone.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2/3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost i troche bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? na tv lub bokiem na tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sony kd 55 xe 9005
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, android tv oraz odświeżanie 100hz, generalnie pod konsole
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? hd i 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? kino domowe, dysk twardy, xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? do 5 max dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport i filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, około 2 h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w każdej porze głownie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55 ale może byc i 65 choć 55 wydaje sie optymalnym
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Sony głównie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5 tys zł im mniej tym lepiej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Generalnie chce by sprzęt był odpowiednikiem obecnego - nie gorszy na pewno.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie cena chyba ważniejsza...
Masz np Philipsa 55Oled 854 za 5999 zł a dla niebieskich masz za 5261 zł
Więc starczy na rat zero !
I jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Więc chyba promka znacznie lepsza...
Oled wciąga nosem każdy LCD .
 

miszka87

New member
Niestety ale na OLED mnie nie stać..;/
A czym się różni model 55xf9005 od Sony KD-55XG9505 poczuje różnicę między nimi w obrazie?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Poluj na promocję OLED-a LG 55C9 lub 55B9.

Jeśli oglądasz pod kątem to niestety SONY 55XF9005 ale jest świetny SAMSUNG 55Q80. Ma specjalną powłokę i jest w bardzo dobrej cenie. Ewentualnie LG 55SM9010. Też dobry TV.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Miałeś 55XE9005.On tez ma matrycę VA jak XF9005 lub XG9505. Jeśli katy Ci w tamtym nie przeszkadzały to w tych również nie będą. Ewentualnie jak pisałem SAMSUNG 55Q80.
 

miszka87

New member
Nie przeszkadzały. Xg jest nowszym modelem i kwestia czy warto dołożyć 900 zł w stosunku do xf. Samsung jakoś menu nieprzemawia do mnie;/
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Czy warto dopłacić ? To zależy od Twoich wymagań. Model XF ma ogólnie nieco lepsze recenzje ale o włos. Ja bym nie dopłacił. XG ma nowszy system ANDROID i nieco nowszy porcesor.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
65 cali może być do odległości 3 m ale to zależy od osobistych preferencji. Ja mam 3-3,5 m i mam 47 cali. 55 byłby optymalny ale nie uważam, że 47 cali jest dużo za mały. Miałeś 55 cali więc powinieneś wiedzieć czy 65 będzie ok.
w Twoim przypadku. 90% członków forum wybrałoby dla Ciebie 65 cali:) Ja do filmów i portu też ale do normalnego oglądania TV już nie
 

mpDante

Member
Bez reklam
XG ma więcej pamięci, lepszy procesor, dużo lepsze głośniki, więcej stref wygaszania. Wszystko zależy od ceny, ale warto wybrać XG, jeżeli ta różnica będzie rozsądna. Poza tym, od Q80 lepszy i tańszy będzie Q70, który jest konkurentem raczej dla XG, ale jest sporo tańszy.

Menu Samsunga jest szybsze i dużo bardziej intuicyjne od Androida, do tego świetny uniwersalny pilot, więc to już kwestia gustu.
 

miszka87

New member
Wg mnie cena chyba ważniejsza...
Masz np Philipsa 55Oled 854 za 5999 zł a dla niebieskich masz za 5261 zł
Więc starczy na rat zero !
I jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Więc chyba promka znacznie lepsza...
Oled wciąga nosem każdy LCD .
A można jakąś ofertę na priw co i jak? A co wypalaniem się matryc w oledach? Dalej to jest ? Wiem,ze obraz żyleta ale boje się tego wypalania;/
 

johnybubu

Member
Poluj na promocję OLED-a LG 55C9 lub 55B9.

Jeśli oglądasz pod kątem to niestety SONY 55XF9005 ale jest świetny SAMSUNG 55Q80. Ma specjalną powłokę i jest w bardzo dobrej cenie. Ewentualnie LG 55SM9010. Też dobry TV.
Weź i poluj.Ostatnia godna uwagi promocja (poniżej 5k)to chyba była pod koniec ubiegłego roku...
Czy terz jak wchodzą nowe modele OLED od LG,jest szansa,że cena C9 zbliży się do 5k? :shock:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich cały czas masz specjalną cenę na 55C9 i to z pakietem.
Podaj maila to CI wyślą cały program specjalny , gdzie sam wybierasz ceny.
 

johnybubu

Member
Dla niebieskich cały czas masz specjalną cenę na 55C9 i to z pakietem.
Podaj maila to CI wyślą cały program specjalny , gdzie sam wybierasz ceny.
Jaka by była cena na C9 w ratach 0% ?
Ps. Do 3500pln mógłbym kupić coś za cash, powyżej niestety tylko raty wchodzą w grę :/
 
Do góry