Co Wybrać 42 PQ6000 czy 42 Panas TX-P42X10E

MAJK_30

New member
Pomóżcie, nie wiem co wybrać, a oglądanie w MM nie zawsze odzwierciedla mozliwości TV

Moje warunki

25 m2
3 do 3,5 m od TV
okna od zachodniej strony TV ustawiony prostopadle do nich
sygnał SD , kablówka osiedlowa, DVD


dzieki z góry
 

PRowiec

New member
Dywagacje na ten temat znajdziesz ponizej...
Dodatkowo w temacie 'Plazama czy LCD" te TV + Samsung podalem pod osad.
BTW. Jesli pytasz w temacie LG - wiadomo ze LG bedzie bardziej polecany :)
 

MAJK_30

New member
PRowiec napisał:
Dywagacje na ten temat znajdziesz ponizej...
Dodatkowo w temacie 'Plazama czy LCD" te TV + Samsung podalem pod osad.
BTW. Jesli pytasz w temacie LG - wiadomo ze LG bedzie bardziej polecany :)

Nie sugeruj sie tym że wstawiłem ten temat w dziale LG, tak samo mógłbym zamieścić go w Panasonicu...
 

Robert1272

New member
Mam podobny dylemat, byłem zdecydowany na Panasonica, ale widze, że sporo osób skarży się na kulture pracy nowych modeli plazm Panasonica, szczególnie X10 i G10, a dokładnie chodzi o buczenie tych modeli.
 

bigxlx

New member
Robert1272 napisał:
Mam podobny dylemat, byłem zdecydowany na Panasonica, ale widze, że sporo osób skarży się na kulture pracy nowych modeli plazm Panasonica, szczególnie X10 i G10, a dokładnie chodzi o buczenie tych modeli.

To prawda, LG zrobilo kawal dobrej roboty bo nowe modele "jak makiem zasial", brak wentylatorow i wytlumiona elektronka robi swoje.
 

perc

New member
bigxlx napisał:
To prawda, LG zrobilo kawal dobrej roboty bo nowe modele "jak makiem zasial", brak wentylatorow i wytlumiona elektronka robi swoje.

Czy w LG 42 PQ 3000 też nie ma wentylatorów? Taka duża plazma bez wentylatorów????
 

bigxlx

New member
Wszystkie plazmy LG są bez wentylatorów, nawet 60" :eek:k:

PS. Brak wentylatorów nawet w modelach Full HD świadczy o znacznej redukcji ciepla wydzielanej w odbiorniku, a jak wiadomo mniejsze cieplo to niższy rachunek z energię elektryczną bomocpobieranamniejsza.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
problem jest za to bardzo duży gdy jest upalne lato.
Wówczas zajrzyj ot tak przypadkiem do serwisu i sprawdzisz jakie są tego skutki.
 

bigxlx

New member
1) Nie boj sie, bo zapewne jak wiesz, z samej fizyki panela wynika, iz zjawisko jonizacji w wyzszej temperaturze jest latwiejsze do kontrolowania, a plazma to nie dzialo z zimna emisja wiec sie grzeje.
2) Panel ma 8 stopni pracy termicznej i jeszcze nikomu nie udalo sie go odparowac.
3) Slyszales jak huczy zakurzony wentylator po roku uzytkowania?
 
Do góry