Co Wybrać - 42" Philipsa, Lg, Sharpa Czy Jvc ???

pawelgry

New member
Witam wszystkich !
Chcę kupić telewizor 42" - mój wybór "wstępny' padł na :
LG 42LB2R ; Sharp LC-42RD1E ; JVC LT-42A80 ; PHILIPS 42PFL5322 ; Sharp LC42WD1E ;
Philips 42PFL7332

Co wybrać ???
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
tylko wykazuje zainteresowanie dyskusja.
mala prozba do osob ktore zazwyczaj sa i pewnie beda z zasady za sharpem - powiedzcie dlaczego skreslacie philipsa pfl5322 - ma on w koncu swietne parametry i cene, a z wlasnej obserwacji uwazam ze i jakosc obrazu jest swietna i uwazam ze na naszym forum jest to zdecydowanie model niedoceniany...
 

gatar

Active member
Bez reklam
pawelgry napisał:
Witam wszystkich !
Chcę kupić telewizor 42" - mój wybór "wstępny' padł na :
LG 42LB2R ; Sharp LC-42RD1E ; JVC LT-42A80 ; PHILIPS 42PFL5322 ; Sharp LC42WD1E ;
Philips 42PFL7332

Co wybrać ???

Witam.
Po raz któryś tam napiszę to samo.
Zobacz jak "grają", najlepiej "na sygnale" docelowym i SAM wybierz.
To Ty będiesz patrzył na tego wybrańca nie My.
Osobiście mam Sharpa (żadnego z tych powyżej) i dlatego plecam Sharpa. :)
Poczytaj forum nieco dokładniej.
 

timbot

New member
Bez reklam
pawelgry napisał:
timbot - o których parametrach mówisz ?
co przemawia za philipsem ?
przepraszam za poslizg czasowy
mowiac szczerze - nie czuje sie kompetentny zeby Ci radzic w wyborze konkretnego modelu - zreszta gatar ma racje - najwazniejsze sa wlasne wrazenia

ale moge cos powiedziec o moich nieprofesjonalnych odczuciach- nie przydadza Ci sie,bo widze ze szukasz czegos z przedzialu cenowego 4-5 kol, ja szukam 42' z przedzialu do 4000 i wlasciwie tylko plilips pfl5322 jest naszym wspolnym.
ogladalem go z innymi lcd do 4000 na sygnale z SD (taki sygnal mnie najbardziej interesuje, bo wiadomo ze z DVD z hdmi i z sygnalłu HD bedzie super w kazym przypadku) - wedlog mnie byl liderem -ale powtarzam, ze porownywalem z innymi tv do 4000-4500 (wiekszosci modeli nie pamietam, bo zaden nie byl wart pamietania, niestety nie bylo w tym zestawie JVC) wedlog mnie wypadl lepiej niz lg lc3r,ktory dotad byl moim liderem (ale jest to model slabszy niz rozwazany przez ciebie lb2r) niestety nie moglem porownac z lg25r
poniewaz dotad myslalem tez o plazmie, to porownywalem tez z tanimi plazmami (do 4000) o rozdzielczosci 1024x758 i co sie okazalo- bylem bardzo zaskoczony- obraz na pfl5322 wygladal lepiej, w szczegolnosci z bliska krawedzie byly bardzo ostre, podczas gdy w plazmach bylo widac "plywanie" krawędzi (naprawde, musi cos byc w tej korekcji sygnalu przez philopsa, bo nawet kanal Puls o dziadowskiej jakosci sygnalu wygladal dobrze), biel byla biala a nie niebieskawa (czerni nie moglem ocenic). roznica w ostrosci krwadzi zacierala sie od okolo 2metrow (czyli w sumie w prawidlowej odleglosci ogladania) niestety nie porownalem tego z plazma lg pc51r, tylko z starszym modelem lg pc3r.

co do parametrow - wiem w sumie tyle ile sam mozesz wyczytac w internecie - dobry kontrast, krotki czas reakcji matrycy, dwa hdmi (ale wiekszosc tv proponowanych przez ciebie ma podobne parametry), plus bajery poprawiajace sygnal w skladowej luminescencji.

tyle ode mnie - naprawde nallepiej chyba jednak polegac na wlasnych wrazeniach i ogladac,ogladac...

acha jeszcze jedna sprawa - philips nie ma tunera cyfrowej tv naziemnej DVB-T, niektore z proponowanych przez Ciebie modeli maja, ale nie potrafie sie wypowidziec o przyszlosci tego formatu w Polsce...
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
marcel_76 napisał:
też zastanawiam się nad tym tv tylko nikt nie chce sie wypowiedzieć co do tego sprzetu
wiem, kiedys zalozylem watek proszac o opinie wlascicieli tego modelu ale nikt odpowiedzial, wiec opieram sie jedynie o wlasne obserwacje... cos chyba niezbyt popularne to cholerstwo (pardon) jest...
 

timbot

New member
Bez reklam
u, droga zabawka i cos malo dostepna.... ale 100Hz in plus, chociza az 8ms i wbudowany tuner cyfrowy
czemu sie zdecydowales na to? ladnie gra?
 

_tweaker

New member
timbot napisał:
u, droga zabawka i cos malo dostepna.... ale 100Hz in plus, chociza az 8ms i wbudowany tuner cyfrowy
czemu sie zdecydowales na to? ladnie gra?

no wlasnie dlaczego sie zdecydowales i jakie wrazenia
tez jestem zainteresowany ta toshibka teraz nie jest juz taka droga 42" moge miec za 4499zl :)

pozdr
tweaker
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
timbot napisał:
u, droga zabawka i cos malo dostepna.... ale 100Hz in plus, chociza az 8ms i wbudowany tuner cyfrowy
czemu sie zdecydowales na to? ladnie gra?
W sprawie '8ms' + 100Hz
Z opisu firmy jvc wynika ,że panel z czasem reakcji 8ms i ze sterownikiem 100 Hz Clear Motion Drive uzyskuje doskonalsze(!!) wyniki pomiaru w standarcie MPRT w porównaniu do teoretycznych paneli z czasem reakcji 0 ms i z częstotliwością odświeżania 50 Hz ! Rysunki, tabele i wyliczenia - "Katalog produktów jvc 2007".
Dane dla m.in. serii P80.
 

pawelgry

New member
Telewizor gra świetnie chociaż mam tylko cyfrowy polsat. Nie ma żadnej "pikseliozy" ani smużenia. Kolory są do bólu naturalne a po "wygładzeniu" obrazu opcją "SZUMY MPEG" ustawiając poziom na niski obraz jest porównywalny do HD. Czekam na DVD - zobaczymy wtedy jak chodzi .......
Nie rozumiem dlaczego tak udany model jest tak trudno dostępny w Polsce ???? Dlaczego TOSHIBĘ 42"WLT68 można jedynie kupić w sklepach inernetowych ......
 
Do góry