Co wart jest LG 32LG7000?

piterosbayeros

New member
Producent na oficjalnej stronie LG Polska podaje inne informacje. 100Hz to dopiero 42LG6000 i 6100. Linku nie mogę podać, bo jestem żółtodziób, ale google przecież są. Ponawiam również moje pytanie:

Czy ktoś podłączał 37LG7000 do PC. Jaką idzie uzyskać rozdziałkę i jak to ogólnie wygląda.Muszę w mnajbliższym czasie wybrać coś, a ciągle się wacham, bo ostatnio dużo naczytałem się o samsungu 656.
 
Ostatnia edycja:

rimskij

New member
42lg7000

Witam,

kupiłem 3 dni temu model 42 i w zasadzie jestem zadowolony. No właśnie, w zasadzie.

Ten LCD nabyłem z myślą o HTPC, PS3 i Aster HD. Jako HTPC używam Maca Mini C2D 2,0 GHz z 2 GB RAM i dyskiem zewnętrznym FireWire. Wszystko podłączone przez HDMI, bo w moim Denonie 1508 jest za mało gniazd (2).

Aster HD działa znakomicie. Nie oglądam na co dzień sportu, ale mecze prezentują się jak w rilu, zaś funkcja TrueMotion przy telewizji sprawdza się świetnie. Nie zauważyłem żadnych problemów.

A propos TrueMotion -- to oczywiście nie jest 100 Hz, tylko jakaś wersja IFC autorstwa LG. W telewizji działa bosko, natomiast potem postanowiłem podłączyć Maca Mini z XBMC i zaczęły się problemy.

(Nie znam się na konfiguracji takiego sprzętu tak naprawdę, składam po prostu domowy system rozrywki, więc jeśli napiszę gdzieś nieprawdę, proszę o poprawienie mnie:)).

Po podłączeniu telewizor wykrył maca bez problemu, rozdzielczość domyślnie ustawiła się na 1080/60p. Obraz był brzydki, nieco "rozjechany" (podwójny), więc nauczony doświadczeniem z Samsungów zmieniłem przypisanie portu HDMI na "PC". Obraz poprawił się, pixel2pixel bez żadnego overscanu, jakość oszałamiająca. Tyle że z poziomu pulpitu.

Największy i jedyny problem jest związany z odtwarzaniem materiałów HD 24p. Każdy plik MKV 720/1080 ma paskudny judder (24 klatki / 60 Hz), a funkcja Real Cinema 24p przy sygnale wejściowym PC 60 Hz chyba nie działa, tj. nic się nie zmienia :/. Nie jest to kwestia gubienia klatek, ponieważ przy Mac Booku Pro podłączonym do tego LCD objawy są identyczne. (Efekt "judder" po polsku nazywa się chyba "efektem teatru TV", mniej więcej, czyli nadmierna płynność i chrupnięcie przy końcu sekwencji klatek 24p przy 30/60fps).

Nie mam pojęcia, czy problem tkwi w komputerze, czy telewizorze.

Nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat sensowności funkcji Real Cinema -- nie wiem, czy to emulacja, czy też faktyczna konwersja do 24p. Co więcej, w witrynie LGE jest informacja o akceptowaniu sygnału *wideo* HDMI 24/50/60p oraz o tym, że telewizor w trybie PC działa tylko na 60 Hz (nie ma nic o obsłudze innych częstotliwości w trybie PC). No ale na zdrowy rozum przy telewizorze 60 Hz nie jest to racjonalne :), tj. nie powinno teoretycznie "naprawiać" klatek, tylko konwertować i wracać do 60hz z tym samym judderem. Ta funkcja jest objaśniona w specach jako "5:5 pulldown", co byłoby rozsądne przy true 120 Hz, ale w tej sytuacji?
Jak można się domyślać, funkcja TrueMotion (pseudo-100 Hz) tylko pogarsza sprawę. Płynne jest płynniejsze, a chrupnięcie pozostaje.


Być może da się usunąć tę niedogodność przez dodanie do Maca rozdzielczości 1920x1080/24p (da się), ale nie jest jasne, czy telewizor to zje. Jeśli ktoś ma konkretne informacje na ten temat, bardzo proszę się podzielić :D.

Gry na PS3 -- świetnie, obraz znakomity. Przeforsowałem w PS3 opcję 1080/24p, przetestowałem i wygląda na to, że telewizor przyjmuje taki fps, ale nie sprawdzałem płyt BD, więc właśnie ruszam do sklepu, żeby nabyć losowy krążek 24p i zweryfikować tę niby-fantastyczną technologię "Real Cinema". Jeśli judder nadal będzie występował nawet w dyskach BD na innym urządzeniu niż komputer, to jeszcze dziś zwrócę do Saturna telewizor 42LG7000 -- w ramach "14 dni" -- ze względu na niezgodność telewizora nominalnie Full HD 1080 bla bla bla z dostępnymi dyskami Blu-ray.

ZATEM: Telewizor znakomity do zastosowań ogólnych -- HDTV, filmów DVD, gier itd. Problem polega raczej na nienazywaniu rzeczy i technologii po imieniu przez firmę LG. Jak wrócę do sklepu, nie omieszkam poinformować o sytuacji.


Troszkę się rozpisałem, ale ktoś pytał o podłączanie komputera, więc połączyłem komentarz z odpowiedzią na pytanie i wyjaśniłem jeszcze swój problem :).


Pozdrawiam
Rim
 

Rzymianin

New member
kupiłem LG 32lg 7000

mam go 2 dzień i na razie jestem zadowolony! wypadł naprawdę dobrze jak porównywałem go z innymi 32 w sklepach za podobną cenę! w MM kosztuje na dziś 2699, w necie znalazłem od 2200 do 3000 a kupiłem go w Saturnie za 1999!!! i jeszcze N wziąłem do tego bo przy zakupie w ten sam dzień są 3 miesiące N-ki gratis!!! oferta świetna i za te pieniądze jakość naprawdę niezła! Teraz mam kablówkę i chodzi naprawdę dobrze. nie ma smużenia, telewizor(jak ponoć wszystkie lg) jest przekontrastowany ale nie na tyle żeby nie dało się tego ustawić poprawnie, dźwięk poprawny ale rzecz jasna bez szału. ma fajny design(czerwona ramka dookoła), wszystkie potrzebne wejścia- 4x HDMI(3 z tyłu, jedno z boku) itd. jak podłącze N to jeszcze napisze jak to wygląda ale póki co polecam! Na pewno wygrał z Sharpem 32 44d
 

Tweedle

New member
Witam wszystkich. Mam ten telefon od wczoraj. Zakupiłem go w RTV Euro AGD mimo tego że na stronce jest za 2999 w sklepie jest za 1950. Jest boski. Łączenie ze słuchawkami BT szybkie i łatwe. Myślę nad sprawdzeniem PCMCIA jako dekodera do polsatu cyfrowego i zastanawiam się czy to zadziała. Jak go potestuję przez weekend (długi) dam znać.
 

żona

Banned
Tweedle napisał:
Witam wszystkich. Mam ten telefon od wczoraj. Zakupiłem go w RTV Euro AGD mimo tego że na stronce jest za 2999 w sklepie jest za 1950. Jest boski. Łączenie ze słuchawkami BT szybkie i łatwe. Myślę nad sprawdzeniem PCMCIA jako dekodera do polsatu cyfrowego i zastanawiam się czy to zadziała. Jak go potestuję przez weekend (długi) dam znać.
Chyba coś pomieszałeś :D.Nie pasuje cena do tego LCD w tym sklepie,do telefonu jak najbardziej :grin:.
 

Tweedle

New member
żona napisał:
Chyba coś pomieszałeś :D.Nie pasuje cena do tego LCD w tym sklepie,do telefonu jak najbardziej :grin:.

Zmieniłbym posta - wkradł się błąd bo chodzi o telewizor oczywiście a nie telefon i naprawde kupiłem go za tyle. Mieli promocję o 1000 PLN taniej niż w necie a to z jednego względu. Otóż wszystkie sklepy sprzedają taniej w necie niż w sklepie a euro zrobiło inaczej, żeby przyciągnąć klientów do sklepów.

A co do telewizora to sprawdziłem go i obraz jest jak brzytwa. Nic nie "pikselizuje" sie nawet na marnej TVP1 i TVP2 (mam do niego podłączony Polsat Cyfrowy) co do braku 100Hz to nie jest to problem, nie widać żadnych różnic w obrazie, nic nie smuży. Dekoder oczywiście podłączyłem przez HDMI oraz Euro (euro dla telegazety) i wszystko działa jak należy. Mam tylko jeden problem z kablem Svideo. Mam taki długi kabelek (5m) z jednej strony euro z drugiej Svideo i obraz dostaję czarno-biały. Wie ktoś może co jest nie tak?
 

poziomek1978

New member
Tweedle napisał:
Mam tylko jeden problem z kablem Svideo. Mam taki długi kabelek (5m) z jednej strony euro z drugiej Svideo i obraz dostaję czarno-biały. Wie ktoś może co jest nie tak?
Być może bredzę ale jak kupowałem kabelek svideo 2-3 lata temu to wiem ze byly 2 wersje kabli. No i motyla noga za 1szym strzałem maiłem skuche i faktycznie kolory spartolone. Kupiłem 2gi kabelek i kolory sa oki. Testowalem to na moim obecnym CRT Thomsonie 26". Nie wiem czy to to ale może faktycznie z tymi kablami to były jakieś dziwne historie.
 

piterosbayeros

New member
funtivi napisał:
Dzisiaj obejrzałem sobie 37LG7000 w MM w Krakowie. Niestety, o ile parametry telewizor ma b. dobre, o tyle wykonanie pozostawia wiele do życzenia... Plastik przedniej obudowy powyginany, sprawia wrażenie jakby ktoś go wyginał specjalnie. Sprzedawca zapytany czy to wada tego egzemplarza czy też wsztstkich telewizorów odpowiedział, że jest to cecha materiału który został użyty przez LG. Z rozbrajającą szczerością zaprowadził mnie do modelu 42LG7000 i pokazał ten sam efekt. Niestety, estetycznie jest to nie do przyjęcia...

A więc wracam do punktu wyjścia... Co w takim razie wybrać? HELP!!!
Witam wszystkich!
Nie wiem z kąd kolega wziął te powyginane plastiki, bo mam ten telewizor od tygodnia w domu i nie zauważyłem tej wady, a wręcz przeciwnie w porównaniu z modelem 6000 i 6100 jest o wiele lepszy pod względem designe.
Mam w domu od tygodnia37LG7000, więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania to proszę bardzo. Nie testowałem go jeszcze we wszystkich możliwych opcjach, ale jeśli dam radę to odpowiem. Na razie jestem na etapie załatwianie platformy cyfrowej, ale na analogu na ziemi i w podłączeniy do kompa mam już swoje spostrzeżenia (oczywiście subiektywne, ponieważ nie miałem doświadczenia bezpośredniego z innymi modelami, a sklep to zupełnie inna historia jak zauważyłem ze swoich obserwacji)
 

kyloo

New member
Ja się też przymierzam do kupna ,ale modelu 32 cale.
Do dziśszukałem SHARP 32D65E (DH65E są z MPEG-4 i o 300 drożsże)
Natknąłem się na ten model LG i jest kuszący więc pomyślę....
Na razie mam TV-analog oraz DVD , platforma cyfrowa w drodze ale też nie wiem czy pod HD to Cyfra czy też N-ka....:(
 

opcjusz

New member
kyloo napisał:
Ja się też przymierzam do kupna ,ale modelu 32 cale.
Do dziśszukałem SHARP 32D65E (DH65E są z MPEG-4 i o 300 drożsże)
Natknąłem się na ten model LG i jest kuszący więc pomyślę....
Na razie mam TV-analog oraz DVD , platforma cyfrowa w drodze ale też nie wiem czy pod HD to Cyfra czy też N-ka....:(

Witam,
a czy ktoś z was się orientuje, czy DVB-T w 42LG7000 (bo do tego modelu się przymierzam) ma wbudowany koder tylko MPEG-2, czy też może już MPEG-4. Chciałbym wypróbować testowy sygnał cyfrowy, a zdaje się w Polsce w tej chwili "puszczany w eter" jest jedynie MPEG-4 (a przynajmniej z nadajnika w okolicach W-wy).
 

kyloo

New member
Nie pomogę Ci - jestem spod Lublina
Z tego co widzę jeśli chodzi o 32 cale to j/w tylko SHARP w wersji o 300PLN droższej ma tuner MPEG-4.
 

kyloo

New member
Czy te dane sa serio :
LG 32LG7000

Telewizor LCD Full HD o przekątnej ekranu 32 cale
  • Format 16:9
  • Jasność 500 cd/m2
  • Kontrast 50 000:1
  • Kąt oglądania 178 st.
  • Rozdzielczość 1920x1080 pikseli
  • Technologia 100 Hz
  • Czas reakcji 6ms
  • Żywotność 60 tys. godzin
  • Wbudowany tuner DVB-T
  • Cinema 3:2 / 2:2 Pull down Mode
  • Just Scan
  • ARC - automatyczny wybór formatu - 16:9/Just scan/Original/4:3/14:9/Zoom1/Zoom2
  • Moc dźwięku 2x 7W - 2 głośniki dwudrożne
  • 5 ustawień dźwięku - Standard, Music, Cinema, Sport, Game
  • Elektroniczny przewodnik po programach na 8 dni
  • Blokada rodzicielska
  • Menu w 22 językach, w tym w języku polskim
  • Automatyczne wył./wł.
  • Lista programów / Ulubione programy
  • Złącza:AV In, S-Video In, HDMI In, USB 2.0, CI Slot, antenowe, Component in(Y,Pb,Pr) + Audio, Digital Audio Out - Optical), RGB In (D-sub 15pin) -PC, PC Audio Input, RS-232C (Control / SVC)
  • Wymiary WxSxG: 55,9x79,7x10 cm bez podstawy, z podstawą 59,7x79,7x22,7 cm
  • Waga: bez podstawy 11,4 kg, z podstawą 12,9 kg
  • Kolor czarny
:hmm:
 

rimskij

New member
kyloo napisał:
Ok - już wiem - ON NIE MA 100Hz !!!!!!!!!!!!!!!!!

LOL :) w tej półce cenowej True 100 Hz raczej nierealne. Ta "technologia" jest przydatna tylko przy materiale 25/50 Hz, czyli przy TV upraszczając.

Na sporcie się nie znam, ale jestem w stanie docenić poprawę jakości przy meczach albo innych czysto telewizyjnych transmisjach.

Pozdrawiam
Rim
 

mrmari

New member
Posiadam model LCD 32LG7000 od około miesiąca i jestem z niego zadowolony. Obraz z cyfrowej kablówki Vectra bez zarzutu, filmy DVD i Divx przez HDMI skalowane do 1080p wyglądają bardzo dobrze. Za tą cene śmiało można polecić ten TV ;)
 

OLRO

New member
Potwierdzam, że 32LG7000 nie obsługuje standardu MPEG4.

Kiedyś zapytałem o to producenta i dostałem taką odpowiedź:

"Telewizor posiada tuner DVB-T w formacie MPEG2, większość transmisji w Polsce realizowanych jest w nieobsługiwanym formacie MPEG4.
Jeżeli znajduje się Pan w zasięgu transmisji testowej w formacie MPEG2, można ją odebrać po wybraniu lokalizacji w którym transmisja jest umocowana prawnie np. Niemcy poprzez MENU OSD - OPCJE."
 
Do góry