Co w zestawie z N - czego dodatkowo potrzebuję?

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli w połączeniu z promocją 3 miesiące gratis, razem wyjdzie aż 4. Super. ;)
Nie. Przeczytaj regulamin tej promocji. Za darmo są w niej: pierwszy miesiąc (ten, w którym podpiszesz umowę), a dokładniej ta jego część, jaka pozostała do końca miesiąca kalendarzowego, i 2 następne. Potem 9 płatnych.

Jeśli podpiszesz umowę 1 lutego, to średnia cena abonamentu przez czas trwania tej umowy wyjdzie Ci 44,25 zł.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Mi dziś kurier ma przywieźć zestaw. Pewnie dopiero jutro to odpale, więc jeśli zobaczę w umowie, że ten jeden dzień policzony będzie jako miesiąc, to odeśle kuriera z kwitkiem...
 

mirek71

New member
zamierzam dziś zamówić tv n z dekoderem (promocyjny abonament z 3 mieś gratis za 59 zł ) i mam pytanka:
1. czy jak kupię do czaszy twin quad do odbioru dodatkowo z astry to czy będę oglądał również programy z astry na dekoderze n ki czy muszę coś jeszcze dookupić np osobny dekoder ???
2.mam wyprowadzony z mieszkania na balkon jeden kabel antenowy - czy wystarczy???
3. który lepiej wybrać dekoder ???
bardzo proszę o poradę :)
 

mirek71

New member
dzięki KubaArek
ktoś wcześniej pisał że antena do twin quad min to 85 lub 90 ??? czy 80 wystarczy np taka
Antena satelitarna stalowa 80cm FAMAVAL Off-Set 80 SP 30
...i który z tych 2 konwerterów byś bardziej polecił
a ten polecany przez Ciebie dekoder jest też w zestawie promocyjnym 3 mieś gratis ??? i czy dużo różni się od turbodekodera HD 500 GB ...
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
ok dzięki :) dopisałem przed chwilą do poprzedniego posta:
czy 80 wystarczy np taka (również z dipola )

Antena satelitarna stalowa 80cm FAMAVAL Off-Set 80 SP 30
...i który z tych 2 konwerterów byś bardziej polecił - ja myślę że inverto :)
 

mirek71

New member
antenę może inną polecisz do tego konwertera czy ta jest ok
a dekoder po zakończeniu umowy (jakbym nie przedłużał ) to muszę zwrócić czy jest mój i czy można na nim oglądać wówczas darmowe kanały z satelity ???
 
Ostatnia edycja:

marfm76

New member
...antenę może inną polecisz do tego konwertera...???...
Jeśli chcesz mieć prawidłowy odbiór nawet przy złej pogodzie to czaszę bierz min. 90cm. Co do kanałów z Astry to niestety nie można oglądać wszystkich (tak na np. na dekoderach CP) -na N są selekcjonowane ale i tak opłaca się podłączyć bo wybrali większość najlepszych a kanały HD są naprawdę super.
Pozdrawiam
 

mirek71

New member
ups lekko się zakręciłem :)
chciałem dziś zamawiać n kę (promocja świat hd 3 m ) i osobno kupić antenę 80 i konwerter monoblok ... -zależy mi na dobrym odbiorze - od niedawna mam plazmę panasonica 50 "
a jestem totalny laik więc proszę o radę jaką antenę 90 i konwekter monoblock do tego rozmiaru anteny polecacie
i czy należy się spodziewać nowej (ciekawszej) promocji ... czy ta promocja jest "korzystna" ...
 
Ostatnia edycja:

wawa69

New member
Też przymierzam się do N-ki i mam następujące pytanie.Zamierzam na jednym uchwycie montowanym do ściany zamocować "talerz" i antenę do odbioru naziemnej tv cyfrowej(jedna pod drugim) Domyślam się,że jest to tylko kwestia dobrania odpowiedniego uchwytu.Czy obie anteny w tak bliskiej odległości nie będą się wzajemnie zakłócać?
 

mirek71

New member
zamówiłem dziś promocyjny zestaw n - " Swiat HD 3 m" mam pytanie :co muszę sam dokupić
1. czy w zestawie jest kabel hdmi?
2. jaką antenę i konwerter polecacie - ponoć antena 90 jest optymalna i do niej chciałbym dokupić jakiś konwerter monoblock dodatkowo na astrę
3. czy coś jeszcze będę potrzebował (mam już zainstalowany przewód antenowy i maszt no i tv :)
4. jakbym sam chciał montować antenę to też potrzebuję jakiś miernik ?
bardzo proszę o info
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
zamówiłem dziś promocyjny zestaw n - " Swiat HD 3 m" mam pytanie :co muszę sam dokupić
1. czy w zestawie jest kabel hdmi?
2. jaką antenę i konwerter polecacie - ponoć antena 90 jest optymalna i do niej chciałbym dokupić jakiś konwerter monoblock dodatkowo na astrę
3. czy coś jeszcze będę potrzebował (mam już zainstalowany przewód antenowy i maszt no i tv :)
4. jakbym sam chciał montować antenę to też potrzebuję jakiś miernik ?
bardzo proszę o info

Odp:
1. Ja kabel miałem, ale krótki (1 - 1,5 m)
2. Ja mam 80 i nie narzekam ale mieszkam w bloku na 4 piętrze i przed sobę już pusto, konwertery Inverto są polecane i dobre.
3. kabel optyczny jeśli masz amplituner i chcesz dźwięk 5.1 na kolumnach, no i F-ki do zakończenia anteny.
4. Ja montowałem z ojcem bez żadnego miernika - siła i jakość 85%, żadnych zakłóceń nie mam. Oczywiście dla każdego kanału siła i jakość będą się różnić np TVN HD mam jakość 95-100%. Widziałem fajne elektroniczne mierniki na allegro za ok 50zł, ale sam przy odrobinie chęci też możesz dobrze ustawić, tym bardziej że w dekoderze masz sygnał dźwiękowy jak ustawiasz antenę
 

wysio

Member
Bez reklam
Ile mam czasu na odstąpienie od umowy? Zamówiłem w promocji 3m cały zestaw - turbo dekoder, antenę z konwerterem, ale mam problem, bo nie mogę złapać sygnału z mojego balkonu - za dużo sosem. Mieszkam na pierwszym piętrze dwupiętrowego bloku. Z montażu anteny na dachu nic raczej nie wyjdzie, bo w bloku jest kablówka i jest zakaz stawiania anten na dachu - a tym bardziej puszczania wolno kabli po ścianie - chyba że zrobił bym to bez zgody spółdzielni... Jestem w kropce ( a miałem być w N-ce)
Wszystkie kartony mam, dekoder nie był aktywowany.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ile mam czasu na odstąpienie od umowy? Zamówiłem w promocji 3m cały zestaw - turbo dekoder, antenę z konwerterem, ale mam problem, bo nie mogę złapać sygnału z mojego balkonu - za dużo sosem. Mieszkam na pierwszym piętrze dwupiętrowego bloku. Z montażu anteny na dachu nic raczej nie wyjdzie, bo w bloku jest kablówka i jest zakaz stawiania anten na dachu - a tym bardziej puszczania wolno kabli po ścianie - chyba że zrobił bym to bez zgody spółdzielni... Jestem w kropce ( a miałem być w N-ce)
Wszystkie kartony mam, dekoder nie był aktywowany.

Nie ma znaczenia czy dekoder był, czy nie był, aktywowany, czy z niego korzystałeś, czy nie. Jeśli umowę podpisałeś w domu, to od momentu jej podpisania masz 10 dni na wysłanie do n-ki info, że odstępujesz od umowy. Sprzęt musisz zwrócić do dowolnego APSiS do 14 dni od daty odstąpienia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ile mam czasu na odstąpienie od umowy? Zamówiłem w promocji 3m cały zestaw - turbo dekoder, antenę z konwerterem, ale mam problem, bo nie mogę złapać sygnału z mojego balkonu - za dużo sosem. Mieszkam na pierwszym piętrze dwupiętrowego bloku. Z montażu anteny na dachu nic raczej nie wyjdzie, bo w bloku jest kablówka i jest zakaz stawiania anten na dachu - a tym bardziej puszczania wolno kabli po ścianie - chyba że zrobił bym to bez zgody spółdzielni... Jestem w kropce ( a miałem być w N-ce)
Wszystkie kartony mam, dekoder nie był aktywowany.

A złapałeś wogóle jakiś sygnał? Ja też miałem problem ze złapaniem a kręciłem w lewo i prawo. W końcu sie wk... zdjąłem ze sztycy i w rękach obracałem aż sygnał wskoczył, wtedy mniej więcej widziałem w jakim położeniu powinna być. Nieraz centymetr w jedną czy w drugą decyduje czy złapiesz czy nie. U znajomego instalator 1,5 godz się męczył. Mój stary mieszka w parterowym domu i obok jest lasek a sygnał łapie.
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
po niedzieli będę sam montował antenę z konwerterem satelitarnym MONOBLOCK INVERTO BLACK PRO 0,2dB - czy jest jakaś różnica przy ustawianiu ww. zestawu od zestawu z konwerterem typu single ??? tj czy dam radę sam czy tu potrzebny będzie fachowiec :)
 
Do góry