Co w zamian Onkyo RZ840?

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,

Moj amplituner Onkyo RZ840 obecnie przebywa w serwisie. Czekam na ekspertyze, jednakze nie jestem dobrej mysli po przeczytaniu licznych informacji o braku czesci.

Jezeli bede zmuszony go zmienic, co mozecie polecic jako zamiennik do niego? Glosnikow nie bede zmienial i nowy powinien dobrze zgrywac sie Monitor Audio Silver 8. Czy model Denon 3700 bedzie odpowiedni? czy moze Marantz?

Obserwuje rowniez Arcam AVR390 ktory mozna rowniez wyhaczyc w dobrej cenie?

Dzieki za wszystkie sugestie,
 

P-U-M-A

New member
Arcam miało swojego czasu sporo problemów z oprogramowaniem. Same urządzenie i komponenty bardzo dobre.
Jeśli chodzi o awaryjność to szedł bym w denona/marantza. Sprzęt dopracowany pod praktycznie każdy wzgledem.
Na rynku jest jeszcze Yamaha też są bardzo chwalone. Kwestia gustu najlepiej podłączyć i posłuchać i wyrobić sobie opinie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Zmieniłem Denona X 4100 na Yamahę 685 i nie żałuję. Jeżeli amplituner miałby być do stereo i kina, to raczej został bym przy D/M, a że do stereo mam wzmacniacz, to jednak w kinie, Yamaha jest po prostu dla mnie lepsza.
Tylko w tym niskim modelu można zapomnieć o stereo i dziurce słuchawkowej. Pewnie wyższe modele Yamahy grają lepiej, lecz po przekalkulowaniu czasu spędzonego w stereo a KD, szkoda było mi kasy na wyższy model.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Zmieniłem Denona X 4100 na Yamahę 685 i nie żałuję. Jeżeli amplituner miałby być do stereo i kina, to raczej został bym przy D/M, a że do stereo mam wzmacniacz, to jednak w kinie, Yamaha jest po prostu dla mnie lepsza.
Tylko w tym niskim modelu można zapomnieć o stereo i dziurce słuchawkowej. Pewnie wyższe modele Yamahy grają lepiej, lecz po przekalkulowaniu czasu spędzonego w stereo a KD, szkoda było mi kasy na wyższy model.

Dzieki za opinie. U mnie za stereo odpowiada ATOLL100. Jezeli bym przymierzal sie do Yamahy, to model 1080 prawdopodobnie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Warto posłuchać... Choć dawno temu, po przesłuchaniu RX8 z ampli Arcama, byłem tym połączeniem zachwycony (stereo). Choć dla mnie amplituner robi robotę w KD i pod taki repertuar trzeba go wybierać.
 
Do góry