Co tu wybrać? - pomocy

barth

New member
Home Theater - Listopad 2005 r

Witam wszystkich forumowiczów. Mam zamiar kupić telewizor LCD 32" w granicach 5500 - 6500 zl. Sygnał mam z kablówki, w przyszłości planuję zakup kina domowego, odległość od ekranu to ok. 3m. I to jest wszystko co wiem :) Po kilku wizytach w różnych sklepach wiem coraz mniej, każdy sprzedawca mówi coś innego, czesto te informacje wzajemnie się wykluczają. Czy zgodność z formatem HDTV należy brać jako kryterium wyboru telewizora? Wśród większości sprzedawców panuje opinią że HDTV to śpiew przyszłości i nie warto na to wydawać kasy. W jaki sposób mozna to wykorzystać (DVD, komputer)? Czy wejście DVI pozwala oglądać w formacie HD? Zastanawiałem się nad Samsungiem LE32T51B i THOMSONEM 32LB130S5, ale nie będę się upierał. Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość, pozdrawiam.
 

pepol45

New member
Witam Pana.
Panele LCD w tej chwili niespecjalnie sprawdzają się przy sygnale z anteny lub kablówki. Trochę lepiej jest przy sygnale z dvd lub satelity cyfrowej, ale też żadna rewelacja.Na dziś Sharp ma panel lepiej przystosowany do aktualnej rozdzielczości tv, ale z kolei nie ma pełnej rozdzielczości HDTV, w stosunku do innych paneli ma też dłuższy czas reakcji matrycy - 12ms ( dobry standard w tej chwili to 8ms).
Reasumując - telewizory LCD przy obecnej konstrukcji panela sprawdzają się dopiero przy wysokich rozdzielczościach, ale na razie nie ma w Polsce ani telewizji HDTV, ani wielkiego wyboru płyt dvd-HD.
Sharp jest troszkę lepszym rozwiązaniem na teraz, ale gorszym do HDTV.Miałem ten sam problem napaliłem sie na lcd dwa tygodnie poświęciłem na porównywanie jakości( saturn katowice i MM zabrze) i stwierdzam ze poczekam na technologię oled a tymczasem pozostaje dobry crt
 
Do góry