Co teraz wybrać?

mike11

New member
Witam.
Posiadam obecnie słynnego Philipsa 32PW9551.Ale żonie zachciało się przemeblowań i pojawił się problem.Telewizor jest za duży, nie pasuje mi tutaj masz kupić jakiś płaski.Ręce opadają no ale trudno trzeba zacząć szukać.
Pokój około 20 metrów,odległość do oglądania jakieś 3-4 metry.Obecnie oglądam Cyfrę ale być może za 3 miesiące zmienię platformę bądź będę oglądał kablówkę lub "dachówkę".TV będzie stał na przeciwko okna .Nie planuje podłączania żadnych xboxów i komputerów,od czasu do czasu film z Dvd.Telewizor na chodzie od 15 do 23.W południe dziecko bajki po południu i wieczorem filmy,sport.Dylemat pomiędzy 37''-42''.Biorąc pod uwagę duże rozbieżności co do warunków oglądania nie mam faworyta czy ma to być plazma czy lcd.Budżet najlepiej do 3000 zł może być lekki haczyk jeżeli jest jakiś faworyt.
Po przestudiowaniu forum wybrałem kilka modeli:
Panasonic TX P42S10
TX 37X10Y
TXL37S10
Philips 37PFL8404
Samsung LE37B651
Sony KDL 37W5500
Toshiba 37RV555DG (ale ma tylko mpeg-2)
LG 37LH5000
Sharp 37DH65E
Moglibyście pomóc wyłonić np. czołową trójkę a może coś innego jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

mike11

New member
Masz na myśli plazmę S10 czy lcd S10.
A jeśli będe cały czas w jakiejś platformie typu c+,polsat czy n ,czy ten wybór w dalszym ciągu.Jeśli chodzi o tematykę to nie jest tak że tylko sport.
Jaka wielkość telewizora będzie odpowiednia?Przyznam szczerze że myślałem że faworytem będzie sony.
 
Ostatnia edycja:

mike11

New member
Na placu boju pozostały 2 telewizory.
Pierwszy to plazma Panasonic TX P42S10. Drugi to Sony 40W5500.
Problemem jest umiejscowienie telewizora bo będzie albo to ściana z oknem albo ściana na przeciw okna.Najgorsze jest to że okno jest od południowego zachodu i od 14 do wieczora jest strasznie jasno.Która lokalizacja wydaje wam się lepsza i czy w tym przypadku ma to znaczenie że jest to plazma czy lcd.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
mike11 napisał:
Na placu boju pozostały 2 telewizory.
Pierwszy to plazma Panasonic TX P42S10. Drugi to Sony 40W5500.
Problemem jest umiejscowienie telewizora bo będzie albo to ściana z oknem albo ściana na przeciw okna.Najgorsze jest to że okno jest od południowego zachodu i od 14 do wieczora jest strasznie jasno.Która lokalizacja wydaje wam się lepsza i czy w tym przypadku ma to znaczenie że jest to plazma czy lcd.

Z tego co napisałeś to warunki mieszkaniowe masz raczej na Lcd,a nie na plazmę,chyba że masz rolety i zasłonisz sobie okno,ale mieć prawie ciągle zasłonięte okno w ciągu dnia to też jest uciążliwe.Według mnie plazma do Twojego pokoju się nie nadaje,ja bym plazmy nie brał,a rozglądnął się za Lcd.
Ale z Lcd do Twojego pokoju odpadają też Samsung i Sharp.
Przeanalizuj swoje warunki mieszkaniowe i kup rozsądnie.
 

malboro

New member
Stawiam na to, że przy plazmie po roku przestaniesz w ogóle okna odsłaniać (co na to żona?) :)
Zdecydowanie odradzam.

Pzdr.
 

mike11

New member
Telewizor zakupiony, Sony 40W5720 w Saturnie.
5 lat gwarancji, 30x 0 procent.
Obiekt w fazie testów.
Dziękuje wszystkim za wskazówki.
Czy ma ktoś może jakieś swoje metody jak sprawdzić taki telewizor, czy jest wszystko w miarę OK.
 
Do góry