Co teraz słuchacie?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oj Lolek, Lolek lubisz takie klimaty... a pamiętasz może taki kawałek z połowy lat siedemdziesiątych :


https://youtu.be/p1Ux7TRKCv0

Jest jeszcze w nowszej wersji, choć osobiście wolę tę pierwotną, bo jakby dobitniej uwydatniona jest i trąbka i smyczki.

https://youtu.be/qmqruqnj99M



Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Myślę, że wielu pamięta :) tej nowszej wersji wczoraj na YT słuchałem.. :) A propo lubienia to wiesz różnie z tym bywa, generalnie mnie kręci kilka, kilkanaście głosów rożnych artystów zarówno tych, którzy nie żyją jak i tych, którzy dalej śpiewają. Do tego lubię kilka instrumentów, na gitarze sam trochę kiedyś pogrywałem i to co też jest istotne te spokojniejsze kawałki w większości przypadków są lepiej ponagrywane niż te ostrzejsze, które również lubię. Szkoda tylko, że jakościowo nie dorównują właśnie tym spokojniejszym. Ale bez takich kapel jak np Nightwish nie wyobrażam sobie muzyki :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida to nie ma znaczenia stare czy nowe, bo co innego słuchamy i co innego szukamy w muzyce.. bo co z tego, że np wydanie N. St-Pier jest z końca 2013 roku, skoro w Polsce nigdy nie zawitało.. Idą dwa "japończyki" jedna płytka składanka, druga stosunkowa nowa , bo z końca ur, ale to nie Twoje klimaty:) ja natomiast czasami lubię posłuchać tej Pani jak i jej siostry , a z końcem roku będę miał przyjemność bycia na Jej koncercie.
Stare nie oznacza, że słabe, są takie głosy u ludzi, którzy nas opuścili, że do dnia dzisiejszego ciężko jest ich podrobić. Nie wiem czy wiesz był taki projekt, aby ktoś zaśpiewał piosenki W. Houston na takim wypasionym koncercie i jak myślisz co się stało ? Pomysł upadł, a dlaczego? Bo nie było odważnej wokalistki, która by się porwała na Jej piosenki i aby choć w jakimś stopniu zaśpiewać na podobnym poziomie jak ona to robiła, kiedy raczyła ludzi swoim głosem. Takich przykładów jest wiele, choćby Queen, była płyta, która wyszła po tym jak umarł F. Mercury - oczywiscie mam ją, ale tyle ma ta płyta wspólnego z tą kapelą ile Chylińska ma wspólnego ze śpiewaniem..

Adele kolejna mistrzyni, która dzisiaj już nie śpiewa ze względów zdrowotnych i może już nigdy nie zaśpiewa, tylko nawet jak za 5 czy 10 lat ludzie będą Jej słuchać nikomu się nie znudzi, oczywiscie mam na myśli co gustują w Jej muzyce i w Jej mega głosie.. Jak znasz kogoś kto zajmuje się nauką śpiewu, albo generalnie muzyką zajmuje się profesjonalnie (ja ostatnio właśnie sobie porozmawiałem z jednym z nauczycieli, którzy uczą moją córkę gry na gitarze w szkole muzycznej) zapytaj się ile wokalistów nie w Polsce, a na Świecie są w stanie zaśpiewać na koncercie siedząc i do tego takim poziomie i w takiej skali głosowej jak to robiła ta Mistrzyni.. Oczywiscie mam na myśli śpiew na żywo :)

Ale za to obydwaj Marvele lubimy :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek co do W.Houston to posłuchaj tego głosu mimo słabej jakości nagrania - zresztą gość ma kilka dobrych kawałków - kawał wokalu :eek:k:

https://youtu.be/OfZNeCjO3gs

Nieźle, nieźle i tacy ludzie są na tym świecie, a wybijają się Ci co mają ładne dupy... przepraszam za wyrazenie i nie kumam dlaczego ludzie wolą oglądać te dupska, słuchając czegoś co jest mniejszą, albo większą namiastką śpiewania, niż słuchać ludzi, którzy mają talent i dar od Boga, ale nie mają tego za co pewni Producenci by chcieli zapłacić. Oczywiście nie zmienia to postaci rzeczy, że są kobiety, które są ładne i mają głos.. tylko cała masa jest tych co tylko wyglądają.
 

dmk84

New member
Szczerze powiem że jak się ma trochę lepszy sprzęt niż najtańszy z najtańszych to i muzyka której do tej pory nie sluchalismy brzmi o dwa nieba lapiej niż na yt, eska, 4fun,itp. Mam kilka płyt wykonawców którymi "gardzilem" a teraz dostrzegam walory muzyczne, nie wiem może to przychodzi z wiekiem :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecie nikt nie krytykuje klasyków, zupełnie nie o to chodzi.

Znam ludzi którzy w kółko wspominają stare dobre filmy - czyli już wybitne klasyki, z nowości obejrzą to co się trafi w TV, czy raczej to co dana stacja zakupi po latach i tyle wiedzą o kinematografii.

Nie kupują filmów z sklepach, nie mają dostępu do produkcji HBO czy Netflixa, nie mają nawet pojęcia, że kino można robić inaczej.
Wiadomo, że jest pełno chłamu, ale nawet na Netflixie czy HBO można trafić perełki.
Weżmy takiego Soprano, Breaking Bad, Suburre, Gommore, tego nie ma w TVN, czy Polsacie.
Już nie wspomnę o dokumentach.

Mimo, że lubią dobre kino, to dużo tracą i dokładnie to samo jest z muzyką.
W kółko stare dobre i wszystkim znane "szlagiery" i ok, ja też lubię, ale dobrze by było sprawdzić jakie cuda wyprawia się chociażby w muzyce elektronicznej, czy Heavy Metalu, w zasadzie w każdym gatunku. Wystarczy przesiać, a jest w czym. Wspominany Tidal czy Spotify to raj dla melomana.
W zasadzie codziennie można odkryć zupełnie nowe brzmienia.

Taki Jean Michel Jarre - który kiedyś (dla wielu po dzień dzisiejszy) guru muzyki elektronicznej, a dziś obiektywnie, na tle innych (często młodych i uzdolnionych twórców) wypada bardzo, ale to bardzo słabo. Wystarczy przesłuchać ostatni album. Kiedyś nie miał konkurencji, a jeżeli była ginęła w tłumie. No niestety, jak ktoś tego nie widzi, to mało jeszcze słyszał.

Stąd też wpis o nowych możliwościach dostępu do wszystkich twórców, a takie właśnie daje nam dziś Tidal/Spotify. Sam chyba bym się pochlastał gdybym miał w kółko bazować na starych dobrych kawałkach, nie odkrywając co chwile nowych brzmień. Smutne to by było życie melomana.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Nieźle, nieźle i tacy ludzie są na tym świecie, a wybijają się Ci co mają ładne dupy... przepraszam za wyrazenie i nie kumam dlaczego ludzie wolą oglądać te dupska, słuchając czegoś co jest mniejszą, albo większą namiastką śpiewania, niż słuchać ludzi, którzy mają talent i dar od Boga, ale nie mają tego za co pewni Producenci by chcieli zapłacić. Oczywiście nie zmienia to postaci rzeczy, że są kobiety, które są ładne i mają głos.. tylko cała masa jest tych co tylko wyglądają.

Są talenty. Mnie urzekło wykonanie tego dzieciaka. Ośmielę się powiedzieć, że lepsze od oryginału.

[youtube]HwrcBVb_RJg[/youtube]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oj Armanig zdziwiłbyś się ile tutaj ludzi nie zna tego kawałka i innych nowszych z lat '80 i '90 :cool:
Nowe pokolenie bazuje na tym co zalewa je media niestety - co nie znaczy że nie można wychwycić dobrych realizacji.
Taka smutna prawda, niestety.
Lolek co do W.Houston to posłuchaj tego głosu mimo słabej jakości nagrania - zresztą gość ma kilka dobrych kawałków - kawał wokalu :eek:k:
https://youtu.be/OfZNeCjO3gs
Czarne głosiska mają to coś.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mimo, że lubią dobre kino, to dużo tracą i dokładnie to samo jest z muzyką.
W kółko stare dobre i wszystkim znane "szlagiery" i ok, ja też lubię, ale dobrze by było sprawdzić jakie cuda wyprawia się chociażby w muzyce elektronicznej, czy Heavy Metalu, w zasadzie w każdym gatunku. Wystarczy przesiać, a jest w czym. Wspominany Tidal czy Spotify to raj dla melomana.
W zasadzie codziennie można odkryć zupełnie nowe brzmienia.

Jak coś ciekawego znajdujesz to wrzucaj tutaj może ktoś skorzysta i posłucha czegoś dobrego i nowego.

Osobiście stare vs nowe to częściej w gatunkach , które słucham starsza muzyka bardziej do mnie trafia. Zresztą mam taką listę do zakupu starszych płyt , że ich zakup zajmie mi pewnie kilka lat :) Co nie zmienia faktu , że nowości też kupuję, ale dużej części są to zespoły czy artyści już z pewną historią i stażem. Myślę, że w muzyce elektronicznej jest jeszcze wiele do odkrycie. Natomiast w rocku (no może poza nowymi odmianami), jazzie, bluesie czasem mam wrażenie , że to co najlepsze już było. Perełki się trafiają , ale jest ich coraz mniej moim zdaniem. Kolejna sprawa to obecny mastering pozostawia często wiele do życzenia.
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
Po tygodniowej przerwie powrót do mojej weekendowej tradycji.
Tym razem polskie chłopaki, ale po angielsku:

2c1279cb05d9364653a6ddbc9b8a1ca7.jpg


Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 

sentyzibi

Well-known member
"K" jak koniec tygodnia, albo jak Kick Axe, Kansas, King'sX itp..., czyli tradycyjny cotygodniowe relaks z CD.
b4b53040e527162523f91e630724a568.jpg


Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
The Cranberries - In the End (2019)

Pożegnalny album. Dolores O’Riordan już nie ma. Pozostaje posłuchać i powspominać stare przeboje. :(

[youtube]TAWx6k8ZQnU[/youtube]
 
Do góry