Co tam Panie na europejskim rynku telewizyjnym?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co tam Panie na europejskim rynku telewizyjnym?
Chiński zagrożenie jeszcze w Europie jest nie odczuwalne, ale firmy przygotowują się na nową falę produktów od wschodnich sąsiadów. Na świecie już są pierwsze znaczące przetasowania rynkowe. Firma TCL awansowała już na trzecie miejsce w globalnym rankingu.

Jak podają media w niektórych krajach podział rynku pada łupem wspólnoty koreańskiej czyli Samsung przed LG.

Ale na trzecim miejscu nie śmiało pojawia się w niektórych krajach Philips a w innych Panasonic.

Prawie dwa w pięciu z telewizorów sprzedawanych w Europie to telewizory Samsunga.
W Polsce Samsung dostał lekkiej zadyszki. A wyraźny wzrost zanotowały wyniki japońskiej firmy Panasonic, która wdarła się już na trzecie miejsce.

Chińczycy pokazują, że nie rzucają słów na wiatr. Widziałem ich nowe modele telewizorów i powiem ... drżyjcie narody. Wkrótce zauważycie światowe ruchy i w naszym kraju.
Jak się okazuje - w dziale aktywne kontra pasywne 3D jest nadal remis.

full hd
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Polska to specyficzny rynek ze względu na gigantyczny syf korporacyjny MSHP, TERG i paru mniejszych firm.
Robią się teraz molochy, przejęcia lokalnych sieci, a zaraz okaże się że poza MSHP, TERG + Komputronik, Domex i EURO RTV AGD, zostanie jeszcze tylko jeden, może dwóch graczy.
Przy takiej specjalizacji nie widzę szans na przebicie się firm chińskich poza Philipsem, bo ta marka ma renomę europejskiej.
MSHP nie zacznie handlować bez zgody Niemiec, wolą stabilnie TOP4 +2marki, TERG boi się brać cokolwiek od czasu wtopy z grundigiem, EURO i tak ciągnie na swoich dziwnych zasadach, więc z nimi to wielka niewiadoma kiedy co wezmą i jak rozwala cenę :p
Jak słyszę te anegnotki na temat handlu, to normalnie telenowele to przypomina.
Więc spodziewam się że nadal zostanie 60% dla Koreańców, no chyba że ktoś planuje coś niezwykłego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo logiczne rozumowanie, bardzo.
Ale jest też inna siłą i nazywa się Internet. A kropla drąży skałę...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie da sie zrobic marketingu bez sieci sprzedazy i tyle. Jak niedawno byly jeszcze male sieci, to z nimi mozna bylo probowac. Teraz po czesci juz za pozno, zeby latwo i tannio wejsc na rynek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację, jeśli będą chcieli - to tylko kwestia czasu.
Jak zobaczysz nową serię - to zrozumiesz że to możliwe, bo większość kupuje kierując się czy chcą czy nie chcą - designem.
 

Krzysiek1024

New member
Myślę, że LG niewiele brakuje, żeby zepchnąć Samsunga. Jak się mówi o pasywnym 3D to odraz wskakuje LG. Jak się mówi o kompromisach pomiędzy ceną, a jakością to też wskakuje LG. Tak ze swojej strony widzę, że LG idzie jak rakieta. Z innowacjami też nie są w tyle, telewizor retro? nowe designy dla zakrzywionych ekranów? super rozdziałka na 5,5 calach?
 

heniumon

New member
Co tam Panie na europejskim rynku telewizorów

Dwie firmy Samsung i LG opanowały rynek telewizorów i dyktuja nie jakość ,ale celowe postarzanie sprzętu ,zmowy cenowe.Co do Chin to bedą w stanie też produkowac dobrej jakości telewizory o przyzwoitych cenach np.modele LCD 4K. Sony nie istnieje w tym rankingu ???
 

RHJG

New member
Bez reklam
Dodaj heniumały moim zdaniem bo nie każdy ma taki sam pogląd.Sprawa z 2008 i 2009roku,znana wszystkim zainteresowanym.Samsung to Samsung,Panasonic to Panasonic a nie np.pasikonik,itd,itp.To jest poważne Forum a nie gówniarskie np.Onet.pl
 

Veto

New member
Ja nie wiem co ludzie widzą w telewizorach-ale ja telewizora żadnego na tę chwilę nie kupię.To są zabytkowe konstrukcje ,które nic ale to nic nie wnoszą z video ,foto czy internetu !!
Wszystko to amatorka od 1.000 do 20.000 zł.

Więcej ludzi uświadomionych to bankructwo producentów masmixsów .
Brak świadomości ludzi doprowadza,że gnojki lecą w kulki z klientami -to są zmowy kartelowe !!!

Dla mnie to amatorskie dziadostwa - KONIEC

A z drugiej strony filmy coraz bardziej prymitywne pocięte(co 1-2 sekundy zmiana sceny), rendering tragedia -to jest prawdziwy świat dla idiotów !!!
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
No nie nazwal bym aktualnych telewizorow zabytkowymi konstrukcjami :p Ba, nawet smiem twierdzic ze dobry telewizor wnosi duzo do swiata video kazdego uzytkownika :)
 
Do góry