Co się stało z Panasonic' em?

kuc80

New member
Witam,

Wprowadzam się do mieszkania, w związku z tym szukam TV LCD.
Odkąd pamiętam zawsze ceniłem sobie firmę LG za ciekawy stosunek ceny do jakości.
Jakiś czas temu przeglądając to forum trafiłem jednak na opinie na temat Panasonic TX-37LZ i mimo iż jego cena mogła odstraszac - w sumie ok 5000zł - zatem wysoka w porównaniu do innych tv tych rozmiarów to znajdowałem same bardzo pozytywne opinie na temat tej serii tv Viera. Postanowiłem zatem, że dam się namówic znawcom i tylko czekałem na odpowiednią okazję - czyli zakończenie budowy mieszkania.

A teraz co widzę? Wchodzę na to samo forum i trafiał na jakiś plebiscyt gdzie nie ma ani jednego modelu tej firmy w przedziale =>37''??

Panowie... zgłupiałem i pogubiłem się. Szukam tv 37'' (może byc ewentualnie nieco większy) do oglądania tv z polsatu cyfrowego czy innego dekodera(jeszcze nie wybrałem) z nie dużej odległości może trochę ponad 2.5m. Cena sklepowa do 4500 - 5000zł. Może faktycznie wrócic do LG? Chociaż zwykle chyba polecacie JVC, Sharpa czy Toshibe...

Proszę o jakąś konstruktywną radę... Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to znaczy że masz farta :D , bo pojawiły się nowe lepsze telewizory. A technologia staniała:
Hitachi 37 X 01
Loewe Modus 37"
JVC 37 P80
Toshiba 37 Z 3030
Panasonic 37 LZD 85
a nawet
Toshiba 40 XF 355
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94 - Tu czytaj opisy
p1070212dx8.jpg
 

kuc80

New member
Może i tak ... jednak dziwi mnie to dlaczego w tamtym, starszym rankingu nie bylo panasonica - zadnego. W dodatku w MM obejrzalem sobie tego panasonica i obraz byl ponizej krytyki - obok jakis samsung obraz mial o niebo lepszy - podejrzewam, ze to wina anteny, jednak potrafi to troche czlowieka odrzucic. Np. sony KD46V3000 - mimo znacznie wiekszych rozmiarow to juz z odleglosci moze 1.5m obraz byl poprostu swietny a cena zaledwie o 1000zl wyzsza. Podobnie Samsung LE40 A656A1. Czy mimo wszystko panasonica, ktorego polecasz mozna porownywac do tych modeli?

Przejrzealem jeszcze ranking 2006-2007 i 2007-2008 i smiem twierdzic, ze jest to troche naciagany ranking uwzgledniajacy jedynie wybrane modele. Gdyby bylo inaczej to wynikaloby z niego, ze marka panasonic jest ponizej akceptowalnosci a mimo iz gustuje w innych markach to na pewno tak nie jest.
Jest gdzies dostepny bardziej niezalezny ranking?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Panasonic raczej postawił na plazmy. W LCD zdecydowanym liderem jest Samsung, Sony, LG. Co nie znaczy, że produkty innych marek np Sharpa czy Toshiby są gorsze. Czasem mniejsze firmy potrafią zrobić produkt bardziej dopracowany. Osobiście również jestem rozczarowany Panasonikiem w LCD.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Hmm...
...ale przecież w końcu wśród 26-cio calowych LCD nie ma ani jednego lepszego telewizora niż Panasonic 26LX70 !!!
 

kuc80

New member
Hmmm... no wlasnie... podobnie wydawalo mi sie jezeli chodzi o tv 37calowe...przynajmniej z tego co czytalem. W takim razie wrocic jednak do np. Samsunga LE37A656A1? A może coś z LG?
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
jeśli jak piszesz checesz "konstruktywną radę", to... oto moja:
ani Samsung ani LG!
tych dwóch producentów odrzuć a priori, po czym z wyborem będzie już łatwiej :)

na Twoim miejscu brałbym Tośkę 40XF355
 

wader11

New member
....Albo JVC - naprawde ładnie grały . A jak nie to masz Panasonic 37PV80 plazma ale ma ładniutki obraz . Sam zamówiłem 42PV80 bo naprawdę cena/jakość wypada bardzo dobrze :). Sam ma także Polsat i do tego to idealne połączenie. Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Tylko Samsung i LG reszta jest o klasę niżej. Samsung o którym pisałeś lub LG Scarlett - rewelacja. Japończycy zostali jakby kilka lat w tyle.
 

kuc80

New member
jeśli jak piszesz checesz "konstruktywną radę", to... oto moja:
ani Samsung ani LG


Tylko Samsung i LG reszta jest o klasę niżej.


:) Nooo od razu wszystko się wyjasniło.
Nie rozumiem tylko dlaczego nie brac tych 2 firm pod uwage skoro te firmy robia wlasnie matryce chociazby dla Sony i innych wymienionych firm.

Reasumujac - skrajne opinie swiadcza tylko o tym, ze wybor, przy tych kwotach i takich znanych markach jest wyborem czysto subiektywnym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kuc80- nie wprowadzaj ludzi w błąd. Bo Samsung nie robi matryc dla Sony - ponieważ to spółka z udziałem i Sony i Samsunga.
Sama matryca ma tyle wspólnego do telewizora co sama rama do auta.
Sprawdź jakie auta i jakie firmy mają wspólne ramy i się dziw :D
 

janusz

New member
Bez reklam
kuc80 napisał:
jeśli jak piszesz checesz "konstruktywną radę", to... oto moja:
ani Samsung ani LG


Tylko Samsung i LG reszta jest o klasę niżej.


:) Nooo od razu wszystko się wyjasniło.
Nie rozumiem tylko dlaczego nie brac tych 2 firm pod uwage skoro te firmy robia wlasnie matryce chociazby dla Sony i innych wymienionych firm.

Reasumujac - skrajne opinie swiadcza tylko o tym, ze wybor, przy tych kwotach i takich znanych markach jest wyborem czysto subiektywnym.
Podpisuję się pod ostatnim zdaniem.
 

janusz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
kuc80- nie wprowadzaj ludzi w błąd. Bo Samsung nie robi matryc dla Sony - ponieważ to spółka z udziałem i Sony i Samsunga.
Sama matryca ma tyle wspólnego do telewizora co sama rama do auta.
Sprawdź jakie auta i jakie firmy mają wspólne ramy i się dziw :D
Np. Skoda Fabia i VW Polo. Auta identyczne, tylko kilka elementów wykończenia szlachetniejszych w VW, ale wybór zależy od gustu, bo jakość taka sama.
 

kuc80

New member
No super, czyli wciąż nic się nie zmieniło - głównymi tutaj producentami są jak widac dalej LG i Samsung. Jednak pytanie nie dotyczyło producentów matryc a np. braku Panasoniców w rankingach co by swiadczyło o braku rzetelności tych rankingów. Cieszy mnie jednak obecności LG:) no a dokładnie rzecz ujmując - co proponujecie wtakim razie ciekawego przy 37" na tym poziomie cenowym.
 

alyjen

New member
No ja też się muszę z rekomendacji dla Panasa wycofać, chyba że kupujący ma okazję dokładnie go przed zakupem obejrzeć, technicznie telewizor git ale jakość wykonania losowa

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
znów mieszasz - największymi producentami matryc są AUO o CMO.
Sięgnij po rankingi oceny jakości i pokaż gdzie są Twoi leaderzy?
http://www.zlotypixel.pl/stat/stat6.jpg
http://www.zlotypixel.pl/stat/stat1.jpg
http://www.zlotypixel.pl/stat/stat3.jpg
To są konkretne przykłady - które mówią zupełnie co innego

http://www.visualgrandprix.com/vgp2008_summer/result/special-gold-e.html
http://www.visualgrandprix.com/vgp2008_summer/result/gold-e.html
Tu masz LCD Panasonica
To są najświeższe wyniki z Japonii.

Poczytaj też opinie Forum W Anglii , Niemczech

Czekam na Twoje konkrety.
 
Do góry