Co się może zepsuć w LCD-ku??

wilewicz

New member
Cześć,
Może warto rozwinąć temat, co się psuje w LCD-kach...

Ja 2 miesiace temu zakupiłem telewizor lg 32lc2rr... Od kilku dni po dłuższej pracy (1-2h) coś się dzieje z obrazem - tzn. duże jednobarwne powierzchnie zmieniają kolor na migoczący w srodku danego obszaru.. Np. biały bałwan Arctos z Tabalugi robi się migocząco-różowy na ok. 80% swojej środkowej powierzchni, a brązowy statek staje się w środku migocząco zielony. Napisy dostają "duszków" itp.
Po wyłączeniu telewizora i odczekaniu ok. 10 minut efekt znika, pojawiając się ponownie po dłuższym okresie pracy.

Czy ktoś spotkał się z tą usterką? - pewnie to kwestia elektroniki, która zaczyna działać wadliwie po podwyższeniu temperatury? Jak wygląda naprawa w serwisie LG, ile trwa? Sami zabierają telewizor czy trzeba dowieźć?
Z góry dzięki za pomoc!
 

Cubezak

New member
Witam

Zadales 2 pytania:
- (temat) Co sie moze zepsuc ?
- co sie psuje ?

Odpowiedzi na oba sa rozne.

Ad1. Jest tego cala masa i sadze, ze nawet praca doktorska to za malo...
Ad2. I tutaj to juz potrzebne sa badania z rynku - jakie najczesciej wystpuja defekty - kazdy model bedzie mial rozne slabe punkty wiec najbardziej nieocenione sa uwagi uzytkownikow...

Co do Twojego problemu
na 100% elektronika - obstawiam plyte glowna TV. Osobiscie nie widzialem takiego defektu. Na 2 miejscu moze byc plytka C-PCB w samym module ale na to sa nikle szanse.
Warunki servisu nie sa mi znane ale sprawa jest bardzo prosta do zdiagnozowania i naprawy.

powodzenia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiadomo że nikt nie lubi gdy jego telewizor obojętnie jakiej firmy przestaje prawidłowo działać. Diagnozowanie na odległośc jest jak wróżenie z fusów.
Zadzwoń na infolinię LG i wszystko będziesz wiedział najlepiej.
http://pl.lge.com/general/contact.jsp
 
Do góry