co sądzicie o zakupie Toshiby 42cale X 3000?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak czy tak JVC zdecydowanie częściej jest wybierany na prezentacjach w klasie cenowej. Ale chodzi o to aby korzystać z prezentacji . Kupuje się spokojnie i bez marketingu.
 

condzio

New member
toshiba 42x3000

Witam,
Od ok pół roku ( z przerwami) rozpoznawalem rynek TV, czytalem, ogladalem, porywnywalem, czesto spotykalem sie ze skrajnie róznymi opiniami, lub diametralnie zmienialem zdanie porównując produkty. W koncu wybór padł na Toshibe 42x3000 - sklep interentowy cena ok 4500, zadnego bad pixela czy innyh niespodzianek. Sygnal cyfra+ po scart-cie, czasza anteny ok 80 cm, - sygnal i jakosc w tunerze sat ok 95-99%.
Po ustawieniach - jakie znalazlem w necie - jakosc od 1- do 10 - na 8 (nie widizalem lepszego obrazu na sd - widzialem porownywalne na sharpach, czy samsungach oraz wiele gorszych ) . Balem sie smurzenia, pixelozy itp. Niczego takiego nie zauwazylem - nawet mecze pilkarskie - pilka itp.
Oczywiscie kanaly lepszej jakosci - np tvn -y - bajka, po podlaczeniu kompa - takze bajka rozdzielczosc cos ok 1400 na 1200- super, nie widze roznicy miedzy standartem 1024x768, Rezasumujac polecam ten model -nie widzac sensu przeplacania za sharpy (chtba ze tuner dvbt- ma tekie znaczenie ;) )
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No dobra to po 5 dniach uzytkowania przyzwyczaiłem sie do skóry i teraz wydaje mi sie ok. W zwiazku z tym odpuszczam sobie zabawę kolorami i powiem szczerze ze naprawde wydaje mi sie ze obraz jest dobry.Skupiłem sie tylko na małych korektach. Dla zainteresowanych :

N-ka:
Format tv: panoramiczny
Zmiana formatu: rozciągnięcie
tv :
super live1
aut kontrola podświetlenia: wł
tryb kina: wył
podświetlenie: 42
kontrast :98
jasnośc: 50
kolor:40
odcień:-3
ostrośc: 0
poziom czerni: wł
red szumu MPEG: wył
DNR: wył
temp koloru.: chłodny

Na koniec mała podpowiedz. Zanim zaczniecie sie bawić ustawienemi proponuje zacząć od wyłączenie MPEG i DNR. Tryb kina uważam ze tez powinien byc wyłączony ale to oczywiscie sprawa indywidualna. Reasumując uważam ze to dobry tv za rozsądną cenę.Mimo obaw że 3,5m to za blisko, teraz uważam ze ok. Choć żona twierdzi inaczej ;) Ehh te kobity.

 

jerzy_staniec

New member
Toshiba X3000

... ze wzgledu na odleglosc od TV zdecydowalem się na 37". w zwiazku z tym pytanie: czy ktos testowal X3000 w tym rozmiarze :) ? Z opisów tego TV wynika, ze rozni sie on od 42" chyba tylko kontrastem (w 37" jest 3500:1). Czy to coś może oznaczać? Czy zawsze jest tak, ze mniejszy model w tej samej serii ma mniejszy kontrast, w rezultacie obraz pomiedzy 42" a 37" nie rozni sie niczym ?

I jeszcze jedno:
jest taki model 37WLT68T (100 Hz). Czy ten model nie bylby lepszy od X3000 jezeli obecnie Full HD praktycznie jest niewykorzystywane (z wyjatkiem PS3) a WLT68-a ma do tego 100Hz ?


cd :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie chesz prezentacji w domu - zapraszam na preznetacje w sklepie. Daj znać tylko wcześniej dzień.
A 37 X 3000 - gra z grami rewelacyjnie - ale to żadna sensacja.
 

Setka

New member
Czy TosiaX3000 wyswietla obraz 1080p czy tylko 1080i.
Ogladalem go w sklepie i jest na nim naklejka HDReady, co zbilo mnie z tropu.
???
 
Do góry