Co sądzicie o tej 'nowości' ? 55UF680V

bzylak

New member
Nigdzie na polskim forum nie mogłem znaleźć informacji. Co myślicie ? Czy warto?

w rtv euro agd jest za 3 999.

Dziękuje za odpowiedzi;)
 

stealt

New member
Dopisuje się do pytania, a obecnie LG daje zwrot 400 za ten model.
Ja nawet nie znalazłem testów na nie polskich forach. Czy on jest 100Hz jak to sprawdzić w sklepie?


Tąpnięcie z Tapatalk
 

vigoo

Banned
Na 90%, to tylko 60Hz.
Jak sprawdzić:
"Wchodzimy w menu obrazu, następnie w menu opcji i sprawdzamy, czy jest tam funkcja TruMotion. Jeśli jest to upewniamy się, że po wybraniu trybu "Własny" mamy dwa suwaki: de-judder, oraz de-blur. Jeśli tak, to na pewno matryca ma przynajmniej 120Hz."
 

stealt

New member
I dostałem odpowiedz z LG

Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż natywna częstotliwość odświeżania matrycy w telewizorach LG nie jest specyfikowana przez producenta.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,
Wojciech Wąs
LG Electronics Polska.


Tąpnięcie z Tapatalk
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ten tv (55UF680) ma szary a nie czarny, jakaś dziwna matryca, przekombinowane z podświetleniem. Daruj sobie, cena to nie wszystko. :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dopisuje się do pytania, a obecnie LG daje zwrot 400 za ten model.
Ja nawet nie znalazłem testów na nie polskich forach. Czy on jest 100Hz jak to sprawdzić w sklepie?


Tąpnięcie z Tapatalk

Z LG matryce 100/120Hz mają dopiero modele z serii UF 9xxx, wszystkie modele z serii UF 8xxx i niższe mają matryce 50/60Hz.

W przypadku Samsunga seria JU matryce 100/120 Hz zaczynają się od modeli 7xxx np. JU7000 czy JU7500 z zakrzywionym ekranem. Natomiast modele z serii JU 6xxx mają już niestety matryce 50/60Hz.

Wybór zależy od tego czego oczekujemy. Ja TV z matrycami 50/60 Hz nie biorę pod uwagę. Dla mnie jest to zwyczajny szajs i tyle. Komu odpowiada, niech kupuje, w końcu każdy wydaje swoje pieniądze tak jak chce i nikt za nikogo nie dokona wyboru TV.
Obecnie producenci nie piszą w specyfikacji czy matryca jest 100/120 Hz, żeby nie tracić potencjalnych klientów. Piszą za to pierdoły typu np. odświeżanie 800 Hz i taki jeden, czy drugi laik myśli, że ma 800 Hz matrycę :p
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@rafcio76r napisałeś LG matryce 100/120Hz mają dopiero modele z serii UF 9xxx, wszystkie modele z serii UF 8xxx i niższe mają matryce 50/60Hz.
Jesteś pewny tego co piszesz? W testach LG serii UF 850V jasno piszą że modele 60 i 65 '' mają matryce 120Hz ;)
 

vigoo

Banned
Z tymi LG, to jedna wielka loteria. Podobno duże TV, z serii 8 (wybrane modele), rzeczywiście mają 120Hz. Podobno... Gdyby ktoś miał do nich dostęp, to można by to sprawdzić.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
@rafcio76r napisałeś LG matryce 100/120Hz mają dopiero modele z serii UF 9xxx, wszystkie modele z serii UF 8xxx i niższe mają matryce 50/60Hz.
Jesteś pewny tego co piszesz? W testach LG serii UF 850V jasno piszą że modele 60 i 65 '' mają matryce 120Hz ;)

Po pierwsze, info podaję z testów z konkurencyjnego forum :)
Po drugie, jak w temacie na początku chodzi o TV z przekątną ekranu 55".

No to lecimy o po kolei:

LG UF850V: ekrany 49" i 55" matryce 60 Hz (plus upłynniacz). Matryce 120 Hz mają ekrany 60" i 65".
P.S. Umieszczanie w ramach tego samego modelu różnych matryc 60Hz vs 120Hz, to jest totalna żenada ze strony LG i wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd.

LG UF8507 / UF8527 55": matryca 60Hz

LG UF7707 55": matryca 60Hz

Biorąc pod uwagę zasady logiki, to skoro LG zastosował matryce 60Hz w wyższych modelach, to tym bardziej wątpliwe jest zastosowanie matryc 120Hz w niższej serii np. UF680V.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Od jakiegoś tygodnia przeglądam info o TV Ultra HD 55" w cenie do 6000 zł i nie znalazłem nawet jednego modelu, co do którego byłbym przekonany, biorąc pod uwagę krytyczne uwagi zgłaszane przez użytkowników.

Moje wymogi:
1) płynny, naturalny obraz,
2) matryca 100/120 Hz - rodzaj Ultra HD,
3) dobre odwzorowanie kolorów,
4) niski input lag,
5) stabilność działania (brak problemów z zawieszaniem się TV) i poprawność działania deklarowanych przez producenta funkcji (np. brak możliwości - na obecną chwilę - nagrywania pod USB w TV Sony).

Jakieś sugestie??? :)
 
Do góry