Co sądzicie o takim zestawieniu: Onkyo TX-SR674+Usher_Mini+Taga

emjot27

New member
Witam Was po raz pierwszy.
Postanowiłem kupić sprzęt audio do domu. Mam już telewizor i DVD Philipsa, dlatego rozglądałem się za amplitunerem i zestawem głośników 5.1
Znajomi poradzili mi, abym wybrał się do jednego ze sklepów w moim mieście, gdyż słyną oni z profesjonalnej i miłej obsługi. Rzeczywiście nie zawiodłem się, zostałem przyjęty bardzo miło i profesjonalnie (zaznaczam, ze nie znam się na takim sprzęcie, więc całkowicie oddałem się w ich ręce). Opisałem im tylko mój pokój który ma 26 m2, i ogólnie jest stosunkowo zagracony, gdyż każda ściana jest wypełniona to meblami lub przez okno albo drzwi. Powiedziałem też, że chciałbym zestaw kina za max 4 tyś zł razem z amplitunerem i byłbym zainteresowany frontami stojącymi, coś cały system jak JBL Balboa SYSTEM. Na początek panowie odradzili mi ten zestaw i ogólnie zaproponowali mi przy takim rozstawieniu mebli jaki mam w pokoju głośniki mniejsze niż mój zamysł. Ogólnie zaproponowali mi coś takiego:

Fronty: USHER MINI S-520 II
Surround: TAGA TAV 605
Subwoofer: TAGA TSW-100
Amplituner: ONKYO TX-SR674

Słuchałem całego zestawu chyba z dobrą godzinę, puszczając głównie swoją ulubioną muzę, czyli: muzyka instrumentalna i filmowa (sountracki z filmów: Dzieci Duny, Władca Pierścieni,) Czy taką muzę jak Enigma, Mike Oldfield Tubular Bells 2, Po za tym Linkin Park czy trochę muzyki POP a nawet techno w stylu ATB.

Na pierwszy rzut oka byłem zachwycony czystością brzmienia tych głośników, ale w niektórych momentach spodziewałem się trochę większych basów. Nawet jak podłączyliśmy subwoofer i zwiększyliśmy moc basów, to i tak wg mnie nie były one takie jakie sobie wymarzyłem, tym bardziej kiedy dowiedziałem się, że za ten zestaw musiałbym zapłacić znacznie więcej niż to sobie na początku założyłem gdyż około 5 tyś zł.

Jestem w stanie tyle zapłacić, ale marzą mi się takie basy jakie miały kiedyś stare dobre wieże Technicsa, (takową posiada mój brat) i odkąd słuchałem na nich moje ulubione kawałki, żaden sprzęt muzyczny jak do tej pory nie zachwycił mnie tak swoim brzmieniem. Dlatego, proszę poradźcie mi, czy za taką kwotę opłaca się kupić (i czy warto?) to co mi zaproponowali Ci Panowie z sklepu, czy może mam szukać gdzie indziej i nie koniecznie tak drogo?

Znajomy, polecił mi zestaw WHARFEDALE DIAMOND 9.5 9.1 9CS 9SW150 albo JBL Northridge Movie 1 plus jakiś amplituner Yamahy. Tylko jaki, ten ONKYO TX-SR674 przypadł mi nawet do gustu, ale czy ładnie by grał z tym zestawem kolumn. W tym tygodniu zamierzam, spróbować znaleźć jakiś sklep, gdzie bym mógł przesłuchać ten zestaw. A może doradzicie mi coś innego? Dla mnie ważne są czyste i mocne basy, takie, że jak w jakimś utworku muzycznym grają na na bębnach niczym Indianie
icon_wink.gif
to czuć je aż w żołądku...

Pozdrawiam i czekam na pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są jeszcze dostępne najwyższe kolumny Technicsa - SBT 1000 .
Świetnie bedą grać z zestawem Onkyo. Testowalismy je z zestawu Harmana , było zachwycająco.
Tyle że nie są tanie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Szkoda, e nie słuchaeś JBL. Mają specyficzny, dość wysoki, ale efektowny bas. Być może odpowiadałby Ci taki rodzaj brzmienia.

ArtS :)
 

emjot27

New member
kiki napisał:
[...]Tyle że nie są tanie...
Czyli mam rozumieć, ze raczej nie na moja kieszeń... Po za tym, szukałem ich na polskim necie i nie znalazłem czegoś takiego.
Skoro masz wiedze na ten temat, to czy możesz mi poradzić, coś na temat doboru takiego sprzętu z takim budżetem, (zanim zacznę robić akcje odsłuchu w sklepach?)ale, żeby uzyskać te upragnione mocne basy ;) No i oczywiście najważniejsze, czego unikać - jakich konfiguracji.

ArtS007 napisał:
Szkoda, e nie słuchaeś JBL. Mają specyficzny, dość wysoki, ale efektowny bas. Być może odpowiadałby Ci taki rodzaj brzmienia.
ArtS :)
No właśnie...Ja też żałuje, ale to przez brak czasu. Po za tym, gdy odwiedziłem tamten sklep, kolesie po prostu mnie zaskoczyli tak miłą obsługą, że oddałem się całkowicie ich opinii i zdaniu na temat tego, co mi proponowali. Spędziłem u nich chyba 2 godziny na słuchaniu moich płyt, i wyszedłem z jeszcze większym mętlikiem niż wszedłem. Tak czy siak, chciałbym tym razem gdy wybiorę się do sklepu na odsłuch, mieć jakiś obraz, co przesłuchać, bo jednak to zajmuje trochę czasu ;)


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witamy wędrownika :) tak jak koledzy wcześniej nadmienili, HK i JBL jest dobrym rozwiązaniem twojego problemu, z mocy ograniczonego budżetu przedstawiam nowe dwa zestawy w ostrych promocjach.

AVR 132 + DVD 23 + BALBOA SYSTEM 5.1.............4392zł
AVR 132 + DVD 23 + NORTHRIDGE Cine Pack..........5429zł

Jak widzisz nawet pierwszy zestaw "wystaje" z ceną ale bedzie sie dobrze spisywał.
 

emjot27

New member
blackninja napisał:
AVR 132 + DVD 23 + BALBOA SYSTEM 5.1.............4392zł
AVR 132 + DVD 23 + NORTHRIDGE Cine Pack..........5429zł

Ok, muszę najpierw wysłuchać tego w jakimś sklepie ;)
Mimo wszystko nasuwa mi się kilka pytań, patrząc w specyfikację amplitunera, to widzę, że ma on wg tego co jest napisane np tutaj:
http://www.rtvagdmedia.pl/opis/-/4595
moc w trybie wielokanałowym: 5 x 30W natomiast kolumienki wg tego:
http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=11714
moc ciągła / szczytowa 100W / 400W

Czy amplituner nie jest zdecydowanie za słaby na takie głośniki? Gdzieś słyszałem, ze po prostu w tedy nie da się wyciągnąć pełnej mocy z kolumn i można je nawet uszkodzić, bo zaczną harczeć. (ja sie nie znam, znajomy tak mi tłumaczył :confused: )

Po drugie, te zestawy, są z DVD, a ja już posiadam DVD philipsa :/

Po trzecie, głośniki BALBOA SYSTEM 5.1. podobno wycofali z produkcji ze względu na ich słabą jakość... Czy to prawda? Nie są one ferelne?

I na koniec, gdzie i jak można u ciebie zamówić , w razie czego gdy mi się spodobają ;)

Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mocowo to AVR132 nie powinien być z większymi kolumnami niz balboa. Patrząc jednak, że w kinie pomaga mu subwoofer, a nas ogranicza kasa na zestaw to można i spróbować z E80.
Balboa nie wycofali, a nawet rozszerzyli produkcję o kolumny w czarnej okleinie.
Z zestawów można tez usunąć DVD, wyjdzie więc taniej lub starczy nam na mocniejszy amplituner.
 

emjot27

New member
blackninja napisał:
[...]
Z zestawów można tez usunąć DVD, wyjdzie więc taniej lub starczy nam na mocniejszy amplituner.
No zdecydowanie myślę, ze lepiej by było znaleść mocniejszy amplituner. Czy koniecznie musi być Harman Kardon? Może jakieś amplitunery innych firm też, by ładnie grały z tymi kolumienkami? Może Yamaha albo Onkyo?
np coś takiego? :

http://www.maxeuro.pl/product_info.php/products_id/3408

Po za tym cena ta to kolumny i amplituner, a jak ma się sprawa z okablowaniem?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplituner z linka to stary model, po drugie ma papierową moc i zagra ciszej od HK.
Przewody tez trzeba zaatakować ale to juz niejest wielki nakład pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

emjot27

New member
blackninja napisał:
Amplituner z linka to stary model, po drugie ma paierowa moc i zagra ciszej od HK.
Ok, nie ma co gadać, trzeba zacząć działać ;) Na razie, dzięki za wskazówki, jutro jadę w teren na przesłuchanie, może uda mi sie dorwać takie zestawienie jakie mi zaproponowałeś.

Mam nadzieje, ze basy będą mocne :D Potem się odezwę, jak już się na coś zdecyduję.
Pozdrawiam.

Ps. Aha, jeżeli odszedł by DVD od tego zestawu za 5429 zł. to jaki amplituner byś zaproponował? :D
 
Ostatnia edycja:

klaus1972

New member
Może interesowałby Cię nowy, miesięczny, praktycznie nieużywany Harman Kardon 245 za śmiesznie niską cenkę 1950? Do kupienia tu na forum w dziale sprzedam..;)Wystawiony także na Allegro!
 
Ostatnia edycja:

emjot27

New member
Witam ponownie.

Kontynuując temat, mogę stwierdzić, że podjąłem decyzję. Byłem w sklepie i dokładnie przesłuchałem kolumny, które tak mi poleciliście w takich zestawach:


H/K AVR 145 + BALBOA SYSTEM 5.1
H/K AVR 145 + NORTHRIDGE Cine Pack

Wrażanie na początku były lepsze w stosunku do tych usherow, które słuchałem tydzień wcześniej, rzeczywiście basy były ciutke lepsze... ale tylko ciut...

Sprzedawca jednak, zaproponował mi posłuchania innych kolumn, których prędzej nie brałem nawet pod uwagę, mianowicie Jamo s606. I normalnie mnie olśniło. Ten dźwięk i głębokie basy, które te głośniczki wydały, po prostu sprawiły, że zauroczyły mnie na maksa. To było właśnie to czego szukałem! Gdy do tego zestawu podłączyliśmy subwoofer sub200, to po prostu stwierdziłem, ze to jest to czego szukałem. Te, które mi oferowali w tamtym sklepie Tagi i zresztą te JBLa, to (wg mnie) dawały takie basy jakby ktoś pukał pałką w sedes od WC :D:D:D:lol::lol::lol:. Największym jednak zdziwieniem było dla mnie to, że cały ten zestaw, będzie tańszy od JBLa o prawie 1300 zł !!!! Tak wiec Panowie, gdybym miał wydać tyle kasy za taki szajsowate brzmienie, tylko dlatego, ze firma ma 60 lat i nazywa się JBL, to sorry.

Reasumując, mój zestaw to:


Jamo s606 + Jamo sub200 + Harman Kardon AVR 145

Co sądzicie o takim wyborze?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dlatego podstawowym kryterium wyboru powinien być odsłuch. Co też Twoja przygoda ponownie potwierdziła. :)

Mnie jednak w zestawach Jamo odstraszają małe monitorki.

ArtS :)
 

emjot27

New member
ArtS007 napisał:
Dlatego podstawowym kryterium wyboru powinien być odsłuch...
[FONT=&quot]Dokładnie. Polecam każdemu takie kryterium wyboru, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprzęt audio. Oczywiście trzeba brać pod uwagę rady fachowców w kwestii doboru dobrego sprzętu a nie szmalcu, zwłaszcza pod kontem niezawodności.

Co do wielkości monitorów, hmm a może nie wielkość a jakość się liczy? :D
Nie znam się na tym, ale mi jakość dźwięku bardzo przypadła do ucha ;)[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

emjot27

New member
blackninja napisał:
Jamo s606 + Jamo sub200 + Harman Kardon AVR 145.........3693zł
Wow Szok, niezłą cenę mi zaoferowałeś...szkoda tylko, że już "po ptakach", bo wczoraj już je kupiłem w sklepie, w którym je przesłuchiwałem. Wydawało mi się, że dają mi dobrą cenę, gdyż na necie nie znalazłem taniej, widzę jednak, że się myliłem...no cóż, szkoda:(

Tak czy siak, cieszę się, że już mam za sobą problem wyboru i kupna kina domowego. Teraz zostało mi tylko, odpowiednie skonfigurowanie sprzętu, bo wczoraj zdążyłem tylko podłączyć fronty i subwoofer.
....i tutaj mam pytanko, do frontowych kolumn są dołączone jakieś podstawki (takie metalowe płytki z metalowymi wkrętami plus plastikowe stópki) czy one muszą być zamontowane?? Bo jeżeli tak, to będę miał problem z rozstawieniem ich w odpowiednich miejscach.
Po drugie mam pytanie odnośnie amplitunera, wg tego, co jest napisane w instrukcji obsługi, niektóre opcje konfiguracji, są dostępne tylko dzięki opcji "OSD", czyli po przez połączenie wizji z amplitunera do telewizora. Czy to jest wymagane, żebym mógł wejść opcje tzw setupu???
 
Do góry