Co sądzicie o takim zestawie - max 3000zł.

Fux

Member
Witam!
Staram się skompletować (narazie na papierze) sprzęt do 32" LCD. Nigdy nie miałem nic wspólnego z dźwiękiem (amplitunery/wzmacniacze itp). Żona suszy mi głowę, żeby nie wydać za dużo na sprzęt - rozglądam się więc za czymś niedrogim a jednocześnie niezłym jeśli chodzi o współczynnik ceny do jakości.
Sprzęt:
- amplituner PIONEER VSX-416 (około 800zł),
- kolumny KODA AV 707 v2 (około 700zł),
- nagrywarka DVD Manta DVD-012 Emperor Recorder (około 450zł),
- odtwarzacz DVD PANASONIC S52 (około 400zł).

całość: 2350zł (mam na całość jakieś 3000zł)

Ceny są z allegro za nowy sprzęt. Co do amplitunera to wybrałem najtańszy (poprostu się nie znam). KODA 707 bo model 702 jest już ponad 400-500zł droższy (chyba, że naprawdę warto). Zestaw nie ma subwoofera (przynajmniej narazie). Nagrywarka tylko i wyłącznie po to aby nagrać jakiś ciekawy film/program, którego nie będę mógł obejrzeć. DVD player z HDMI - widziałem, że na forum dobrze wypowiadacie się o tym modelu.

1) Co sądzicie o tym amplitunerze? Czy możecie polecić coś niedrogiego w podobnej cenie, ewentualnie dopłacając 300 - 500zł?
2) Czy do pomieszczenia około 16 - 20m2 (z aneksem kuchennym) jest sens kupować coś droższego niż KODA 707? Sprzęt będzie w 80% używany do kina domowego, 20% muzyka/mp3/radio.
3) Rozbiłem nagrywarkę (nie wiem czy Manta to dobry wybór) i DVD player oddzielnie, gdyż nagrywarki posiadające HDMI zaczynają się od conajmniej 1000zł - czy to dobry pomysł? Czy jednak dorzucić do nagrywarki z HDMI - jakiej?

Jak będę miał wydać więcej niż 3000zł za całość to muszę przekonać moją "lepszą połowę", że naprawdę jest w tym sens... takie są kobiety.

P.S. Sam nie wiem jak to podłączę... ale może dam radę.

POKÓJ 16m2 (20m2 razem z aneksem)

zdaję się na Wasze decyzje :blagam: :blagam: :blagam:
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Na pewno przemyslal bym zmiane wzmacniacza. VSX-416 nie ma kalibracji akustycznej MCACC. Oczywiście można sobie samemu skonfigurować wzmacniacz, ale kalibracja sporo daje. Tymczaem to ma już o mode wyższy VSX-516, w sumie niewiele droższy. Jakbyś się "sprężył", to można nabyć 916, która jest już wzmacniaczeniem 7 kanałowym (pewnie Cię bedzie to kiedyś kusić) i ma naprawdę rewelacyjny pilot multifunkcyjny.
 

Prince

New member
Wybierz sobie zestaw KODA AV-707 z amplitunerem Pioneer vsx-516 i dv490 - warto trochę dołożyć , a 490 ma hdmi...
Ogólnie z vsx-516 koda av707 hulają rewelka

Pozdr.
Tomek
 

deoc

New member
wiesz ja uzywam glosnikow KODA troche "starszych" 5.0 - w kinie domowych podlaczone do Denon'a 1706 graja naprawde dobrze.... w niektorych momentach brakuje im poterzniejszego basu - ale to glownie przy "cichej" grze... jesli ogladasz dosyc glosno filmy to na pewno nie bedziesz narzekal, bo w moim przypadku im glosniej graja glosniki tym lepiej :) Zakup suba odwlekam juz ponad pol roku ale mysle ze nie dalej niz w styczniu dokupie suba. Co do rozbicia DVD na 2 to nie wiem... ja mialem DVD Manta Emperor 2 i oddalem go dziewczynie - nie dlatego ze nie dzialal - wszystko bylo super - a dlatego ze nie ogladam juz filmow z DVD (poznalem smak HDTV :D) i komp sluzy mi za odtwarzacz. Amplituner bym kupil przynajmniej o model wyzszy :) Co do firmy to nie bede Cie przekonywal bo ilu sluchajacych tyle opini o sprzecie - ale odsluch w domu przynajmniej 2 bylby wskazany :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Fux napisał:
Nagrywarka tylko i wyłącznie po to aby nagrać jakiś ciekawy film/program, którego nie będę mógł obejrzeć.
Do takiego zastosowania wybrany model będzie porażką. Optyka nagrywarki nie żyje zbyt długo - na płyty warto nagrywać wyłącznie to co chcemy zarchiwizować. Płyty RW po kilkukrotnym użyciu zaczną się zacinać. Jako codzienne video - tylko i wyłącznie twardy dysk, przy Twoich założeniach wystarczy 80 GB. Sugeruję kosztem odtwarzacza DVD kupić dobrą nagrywarkę z HDD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odpuść Koda - dobrze Ci życzę.
W klasie 3000 zł - ONkyo + Quadrale . To masz prawie w każdym wątku audio.
 

gobo

New member
Zdaje się, że wszyscy poszukujący mają jeden problem - nie ma na rynku dobrych i tanich kolumn. Przynajmniej takie wnioski można wysnuć po przeczytaniu kilkunastu wątków o KD w przedziale do 3000pln. O ile elektronika wystepuje w różnych konfiguracjach cena/"wypas", o tyle w wątkach przewijają się 2-3 zestawy kolumn polecane oszczędnym. Pytanie - co jest ważniejsze w KD: super ampli+dvd, czy głośniki? I prośba: czy można by było zebrać kilka zestawów onkyo, denona, pioneera i yamahy (np. wspomniane 505/405 + reszta producentów) pod kątem "dostatecznej" jakości. Można wtedy myśleć o przesunięciu kasy w stronę kolumn.
 
Do góry