Co sadzicie o Sony STR-DN840 ? Warto ?

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witajcie
Niestety nadszedł koniec na moj ampli Onkyo. Teraz szukam nowego, bo dźwięk z tv powoduje u mnie odruch wymiotny. Parę dni temu kupilem kdl55w805 i tak sobie pomyslalem ze fajnie by było mieć sprzęt z "jednej parafii".
Dn840 zbiera dość dobre noty. Co o tym sadzicie? Warto, czy szukac za czyms innym?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak ten amplituner, ale chyba nikt sie tutaj niczego wiecej nie dowie, trzeba odsluchac i porownac z konkurencja, ale zapowiada sie calkiem dobrze.
Kiedys mialem wysokie modele ampli Sony, zyczylbym sobie aby wrocili do gry.
Interesujaco zapowiada sie takze nowa odslona ES. Prezentacja byla na IFA 2013.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Dzięki za rady. Chyba moze i warto by dołożyć do dn1040.
Aczkolwiek potrzebuję ampli do ze tak powiem ogólnego zastosowania. Głównie bedzie to nka i filmy, dalej gry ps3, trochę muzy (wczoraj urodził mi sie syn wiec nie zaszaleje z glosnoscia hehe )
Chcialbym zeby nowy ampli był niegorszy niz moje Onkyo 667 ( model usa)
Glosniki w ukladzie 7.1 tez Onkyo zostawiam wiec trzeba mi tylko nowy ampli.
Salon mam ok 50m2.
Komentarze i sugestie mile widziane.
Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Salon o powierzchni większości mieszkań, ale nie sugerowalbym sie sama głośnością, a jakością tego dźwięku. Wybór masz spory, ale ja przy takim budżecie wziąłbym tego Soniaka pod uwagę, lubię eksperymentować, ale mimo wszystko zakup tylko po odsłuchu. W ciemno raczej bym sie nie decydował.
Jeżeli nie ma możliwości odsłuchu, to brałbym marki sprawdzone, te które maja na forach cała rzesze zadowolonych użytkowników, co nie znaczy ze musza wypaść w bezpośrednim porównaniu lepiej, bo tego nie wiemy. Ponoć Sony wraca do gry, ale "ponoć" to za mało. Jak kupisz, to podziel sie opinia.
 

collider

New member
Bez reklam
Ale niech kupi ten wyższy model bo przynajmniej jest testowany i szeroko omawiany na zachodnich forach jako bardzo dobry ampek w tym segmencie.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
BN średnio mam szansę na odsluch. Bazuje glownie na testach i informacjach z neta. Może Ty bys cos polecil w okolicach +/- 2k. Mam głośniki pòłkowe Onkyo 7.1 ze subem takze Onkyo. Tak jak pisalem mój ampli 667 wyzional ducha i trzeba kupic nowy. Polec cos wartego uwagi.
Czy warto dokladac do ampli 7.1 lub 7.2 tzn czy bedzie az tak duza roznica gdybym zostawil 5.1?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
To zależy czy chcesz rozbudować swoje kino do 7 głośników. Moim zdaniem 5.1 jest wystarczające. Jednak gdy masz w planach zrobić coś więcej kup 7.1 lub 7.2 a nawet 9.1.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Tylko którą?

Do collider. Ja juz mam glosniki 7.1, tylko nie wiem czy nowy ampli tez kupowac 7.1 czy wyrzucić 2 glosniki i kupic 5.1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Na to musisz sobie sam odpowiedzieć. Jeżeli masz sporo materiałów ze ścieżką 7.1 to chyba warto z tym zostać.
Jeśli chodzi o amplitunery to nie bój się kupić tego Sony 1040 bo to dobry sprzęt. Zresztą nikt za darmo nie dostaje 5 gwiazdek w whathifi a śledzę ich regularnie i trzymają poziom.
Inną propozycją jest Pioneer VSX 923 (albo1123) lub Onkyo 626.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, bierz tego Soniaka i daj znac czy bylo warto :)
Co do 7.1, to ja tez mam i na pewno bym juz nie rezygnowal.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
BN średnio mam szansę na odsluch. Bazuje glownie na testach i informacjach z neta. Może Ty bys cos polecil w okolicach +/- 2k. Mam głośniki pòłkowe Onkyo 7.1 ze subem takze Onkyo. Tak jak pisalem mój ampli 667 wyzional ducha i trzeba kupic nowy. Polec cos wartego uwagi.
Czy warto dokladac do ampli 7.1 lub 7.2 tzn czy bedzie az tak duza roznica gdybym zostawil 5.1?
Zostań przy Onkyo nie będzie stresu przesiadkowego. TX-NR626, chyba, że w srebrze to można wyrwać w fajnej cenie wyższy model z poprzedniej serii.
 

collider

New member
Bez reklam
A co to ma za znaczenie. Możesz mieć i 9 kanałów, ale wykorzytać 5. Jeżeli kasa nie stanowi problemu to oczywistym jest kupienie wyższego modelu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie ma nic do rzeczy, każdy niemal obecny ampli ma możliwości podlaczenia 7.1, a i tak większość korzysta z 5.1
Edit: Nie zauwazylem ze kolega powyżej już odpisal, ale dokładnie wlasnie tak jest.
 
Do góry