Co sądzicie o Acer H7531D

djtrebor

New member
Witam serdecznie przeglądam forum i widze że dużo osób chwali epson EPSON EH-TW3200 mój kolega kupił niedawno Acer H7531D i jest zadowolony czytam na forum i mam dylemat który projektor kupić mam na to max 4000 tyś. Jeszcze widziałem że chwalicie OPTOMA HD20 oraz Sanyo PLV-Z 800 ja miałem projektorek sony VPL-CS 5 ale nie dosc że przepaliła sielampa to zasilacz poszedł wiec przyszedł czas na jakis projektor full HD Epson jest ogromny ale jak czytam i po waszym rankingu jest najlepszy mam ekran firmy wiz art biały mat elektrycznie opuszczany oraz uchwyt tej samej firmy profi mount Epson mi nie wejdzie wiec czeka jeszcze mnie zmiana uchwytu prosze o wasze porady i sugestie. Projektor ma służyc do oglądania filmów, gier na pc głównie flight simulator niestety czeka mnie doprowadzenie kabla HDMI ponieważ mam tylko VGA.
 
Ostatnia edycja:

djtrebor

New member
Czy ktoś się wypowie na temat Acera? Poniewarz jest nie wielkich rozmiarów i jako jedyny będzie się mieścił bez problemów w moim uchwycie pozdrawiam i czekam na wasze opinie.
 

Geezer

New member
Nikt się nie wypowie bo Acer to w PL niszowy sprzęt... W PL Acer się tak agresywnie nie lansuje jak Epson czy Optoma.
Musisz czytać na forach niemieckich albo amerykańskich.

Niewiele poprawili / zmienili względem H7530D więc wg mnie nie warto dopłacać.
(+ 2 gniazda HDMI ...)

OPTOMA HD20 to głośny traktor i leciwy już model wymagający sporo zabawy przy kalibracji
Sanyo PLV-Z800 to ciemny kloc LCD z gorszą ostrością i problemami dotykającymy LCD (inna bajka, decyzja strategiczna)

Jeśli duża jasność Ci niepotrzebna to brałbym Mitsu HC4000 lub Acer'a 720p.
Też się kiedyś wahałem czy nie brać H7530D ale odstraszyła mnie klekocząca przesłona.
Wziąłem H5630 bo nie widzę aż takiej różnicy by dopłacać 1,5 tys.

H5360 ma DarkChip3 a nie DC2 jak H7530 czy Optoma (lepsze kolorki, kontrast i ostrość)

Jest jeszcze nowy model Viewsonic 8200 Pro (jedyny nowy 1080p z DC3 na pokładzie, lampa 5-6 tys. godzin) ale sprzęt jest jeszcze mało przetestowany...
Viewsonic Pro8200 Home And Business Projector Review - Overview
 

MacVas

New member
Witajcie,
podpinam się pod ten wątek, bo w najbliższym czasie szykuję się do kupna projektora - zastosowanie: kino domowe, EURO2012 w HD

waham się pomiędzy EPSONEM tw3200 oraz Acerem H7531D

specyfika pomieszczenia w którym będę korzystał z projektora:
salon 4x6m, ekran elektryczny AVERS CONTOUR 16:9 (240x135 co daje jakieś max 108") wbudowany w podwieszanym suficie, wykonane mocowanie sufitowe rzutnika w odległości ~3,8m od ekranu, siedziska: narożnik przy bocznej ścianie w odległości ~3m od ekranu, oraz stół i krzesła w odległości 4m na wprost od ekranu, salon mimo że słońce wpada do niego tylko rano, jest dosyć jasny z uwagi na trzy spore okna.

o Epsonie tw3200 nie jest trudno wyrobić sobie zdanie, w zasadzie ma wszystko co powinień mieć projektor - minus to gabaryty, które nie ukrywam lekko kolidują mi z estetyką pomieszczenia oraz samym uchwytem, który mam już zainstalowany (wagowo wytrzyma, ale rozstaw zaczepów w obudowie Epsona zmusi mnie do zlecenia poprawek w uchwycie - zbyt krótkie ramiona)

po drugiej stronie moich rozważań stoi natomiast Acer, o którym dotąd czytałem pochlebne recenzje (m.in. Chip) jednak mam obawy czy bez LS i przy mniejszym zoomie podoła w pełni warunkom pomieszczenia?

Macie jakieś sugestie?
 
Ostatnia edycja:

vincentspd

New member
>>wbudowany w podwieszanym suficie, wykonane mocowanie sufitowe rzutnika w odległości ~3,8m >>od ekranu, siedziska: narożnik przy bocznej ścianie w odległości ~3m od ekranu

Witaj,

Zastanawiam się również nad kupnem tego projektora, podobnie jak ty mam narożnik ok 3m od planowanego ekranu - czy obraz w okolicach 100 cali nie wydaje Ci się zbyt duży przy ogladaniu filmów z takiej odległości? Trochę tego się boję, że trzeba będzie ruszać głowa by obejrzeć film.

Z góry dzięki za info.

Pozdr,
Vince
 

MacVas

New member
Cześć,

no ja generalnie odpuściłem se Epsona - niespodziewanie, inne wydatki ograniczyły mój budżet i teraz przymierzam się do nieco tańszego sprzętu.

Co do Twoich pytań to odpowiem tak, testowałem w moim salonie w lipcu kilka projektorów (głównie biznesówki od przyjaciół, ale trafił się również Acer hd z serii 5) i wrażenia co do miejsca usadowienia widza a wielkości ekranu były w większości pozytywne. Rzecz jasna rozmawiamy o DiVx'ach i filmach w HDready, telewizji jeszcze nie testowałem, ale tutaj przy cyfrowej platformie nie mam obaw - obraz będzie zyleta.

Zresztą parametry ekranu dla tego pomieszczenia ustalałem z firmą, która ma w tym doświadczenie, więc górna granica 108' nie jest na wyrost, choć jak potem przeliczyłem powierzchnie projekcyjną to wychodzi 104' bo mam czarne pasy ;)
 
Do góry