Co sadzicie o 42PF9731D PHILIPS

grafion

New member
A ja wybrałem 42PF9731 i jestem zadowolony.Osobiście nie widziełem różnicy w odbiorze z kablówki czy z n-ki do 9831.Natomiast duża rozdzielczość w 9731 przydaje się w oglądaniu obrazów HD,a do tego przecież ten telewizor został stworzony.
 

czaki58

New member
Tv Philips

grafion napisał:
A ja wybrałem 42PF9731 i jestem zadowolony.Osobiście nie widziełem różnicy w odbiorze z kablówki czy z n-ki do 9831.Natomiast duża rozdzielczość w 9731 przydaje się w oglądaniu obrazów HD,a do tego przecież ten telewizor został stworzony.
Popieramja tez jestem bardzo zadowolony smiga jak tarala polecam .:eek:k:
 

SabaT74

New member
dziwna sprawa z tym full hd

zastanawia mnie brak reakcji uzytkownikow tego lcd philipsa...chodzi mi o to ze jakbym kupowal sprzet za tyle kasy i zostal oszukany to by sie lekko wkurzyl...sadze ze duza wiekszosc kupila ten tv jako jeden z lepszych obslugujacych 1080p ktorego niestety nie obsluguje:p moze ciezko sie przyznac do tego ze zostalo sie oszukanym:p
PS. slowo "oszukany" jest czysto umowne poniewaz philips w specyfikacji jasno napisal jakie obsluguje formaty video a ze ubral to w takie hasla i naglowki ze wyglada ten tv na full hd to juz sprawa papki marketingowej:D

Moze jednak ktos sie odezwie w tej sprawie i wykaze choc odrobine niezadowolenia:p Od dluzszego czasu czytam ahy i ehy na temat tego tv a nikt nie zalil sie na to ze to jest tylko "prawie" FULL HD:p jak w tej reklamie zywca:p
 
J

Judash

Guest
SabaT74 napisał:
zastanawia mnie brak reakcji uzytkownikow tego lcd philipsa...chodzi mi o to ze jakbym kupowal sprzet za tyle kasy i zostal oszukany to by sie lekko wkurzyl...sadze ze duza wiekszosc kupila ten tv jako jeden z lepszych obslugujacych 1080p ktorego niestety nie obsluguje:p moze ciezko sie przyznac do tego ze zostalo sie oszukanym:p
PS. slowo "oszukany" jest czysto umowne poniewaz philips w specyfikacji jasno napisal jakie obsluguje formaty video a ze ubral to w takie hasla i naglowki ze wyglada ten tv na full hd to juz sprawa papki marketingowej:D

Moze jednak ktos sie odezwie w tej sprawie i wykaze choc odrobine niezadowolenia:p Od dluzszego czasu czytam ahy i ehy na temat tego tv a nikt nie zalil sie na to ze to jest tylko "prawie" FULL HD:p jak w tej reklamie zywca:p

Przeciez na stronie Philipsa napisane jest, ze to FULL HD!
 

czaki58

New member
SabaT74 napisał:
zastanawia mnie brak reakcji uzytkownikow tego lcd philipsa...chodzi mi o to ze jakbym kupowal sprzet za tyle kasy i zostal oszukany to by sie lekko wkurzyl...sadze ze duza wiekszosc kupila ten tv jako jeden z lepszych obslugujacych 1080p ktorego niestety nie obsluguje:p moze ciezko sie przyznac do tego ze zostalo sie oszukanym:p
PS. slowo "oszukany" jest czysto umowne poniewaz philips w specyfikacji jasno napisal jakie obsluguje formaty video a ze ubral to w takie hasla i naglowki ze wyglada ten tv na full hd to juz sprawa papki marketingowej:D

Moze jednak ktos sie odezwie w tej sprawie i wykaze choc odrobine niezadowolenia:p Od dluzszego czasu czytam ahy i ehy na temat tego tv a nikt nie zalil sie na to ze to jest tylko "prawie" FULL HD:p jak w tej reklamie zywca:p
No to co mamy je oddac czy co ,jak by nie bylo jest to oszustfo ale co z tym fantem zrobic ???????????????????????
 

SabaT74

New member
Judash napisał:
Przeciez na stronie Philipsa napisane jest, ze to FULL HD!

ta full hd....poczytaj poprzednie posty w ktorych jest wyjasnione ze to matryca (jako element tv) jest full hd a elektronika nie potrafi przyjac sygnalu 1080p wiec to jest tak ze caly telewizor jako urzadzenie nie jest full hd tylko do 1080i. Potwierdzil to sam philips (choc niechetnie) kiedy pare dni temu dzwonilem zeby wyjasnic ta sprawe.

A do czaki58 :
Nie no chodzi mi o tym ze to forum...i zazwyczaj to jest miejsce na zalenie sie bluzganie na producentow i wymiane doswiadczen:)
 

czaki58

New member
Philips

SabaT74 napisał:
ta full hd....poczytaj poprzednie posty w ktorych jest wyjasnione ze to matryca (jako element tv) jest full hd a elektronika nie potrafi przyjac sygnalu 1080p wiec to jest tak ze caly telewizor jako urzadzenie nie jest full hd tylko do 1080i. Potwierdzil to sam philips (choc niechetnie) kiedy pare dni temu dzwonilem zeby wyjasnic ta sprawe.

A do czaki58 :
Nie no chodzi mi o tym ze to forum...i zazwyczaj to jest miejsce na zalenie sie bluzganie na producentow i wymiane doswiadczen:)
A czy mozna za te niby Full HD PHILIPSA zaskarzyc ,jak myslicie ????
 

SabaT74

New member
czaki58 napisał:
A czy mozna za te niby Full HD PHILIPSA zaskarzyc ,jak myslicie ????

witam:) wedlug mnie nie da rady...napisali wyraznie ze wyswietlacz jest full hd a ponizej w specyfikacja juz samego telewizora bialo na czarnym napisane jakie obsluguje formaty wideo (czyli do 1080i) wiec nie mozna im zarzucic podawania nieprawdy raczej zerowania na szalenstwie wsrod potencjalnych klientow ktorzy na widok napisu FULL HD sikaja w majtki nie doczytujac reszty z ktorej jasno wynika ze nie obsluguje 1080p:p

Osobiscie uwazam ze to swinstwo philipsa zwykle oszustwo ktore jednak nie moze byc podstawa do zwrotu sprzetu..to moje zdanie...chociaz philips powinien sie zachowac fair i jak ktos zlapal sie na ten produkt myslac ze to full hd powinni pozwolic na zwrot towaru...Inna sprawa ze ich produkty naprawde sa bardzo dobre i z czasem duzo osob dojdzie do wniosku ze 1080p nie jest konieczne do ogladania zajebistego obrazu. Od osob ktore ogladaly obrazy 1080p i 1080i wiem ze roznice widac dopiero stojac przy samym ekranie (ponizej pol metra). Sam widzialem goscia ktory w bezposredniej konfrontacji tv samsunga full hd LE46F71B i panasonica plasma HD Ready TH-50PV600E wybral plasme panasonica:p Co prawda pociagna go fakt ze ten panas dosta EISA ostatnio ale cos w tym jest:D

Pozdrawiam
PS. Ciagle niezdecydowany:D
 

pagu

New member
Hej,
ja też dziś zdecydowałem się zamówić ten telewizor. dostarczą go w środę.
mam teraz pytanie: chce zamówić cyfre+ lub n'kę i nie wiem co lepsze. macie moze podłączoną cyfrę albo n'kę pod ten tv??? mam pytanie: ile jest aktualnie programów w hdtv w cyfrze?
acha: wiem, że zeby jeszcze polepszyć obraz należy kupić kabel cyfrowy biegnący od tv do dekodera. nowe dekodery n'ki mają wyjscie HDMI. a czy maja to dekodery cyfry?
co jeszcze kupić by maksymalnie polepszyć obraz? jakiś wzmacniacz? większą satelite?
 

SabaT74

New member
pagu napisał:
Hej,
co jeszcze kupić by maksymalnie polepszyć obraz? jakiś wzmacniacz? większą satelite?
ja mam cyfre+ na talerzu 110 cm i dekoderze humax 2000 i to pozwala mi odbierac sygnal z sila 99% ale nie sadze ze potrzebna jest az taki talerz...90cm styka...poza tym wzmacniacze to nie ten kierunek...lepiej przetestuj jakies urzadzenie z upscalerem (podnosilem ten pomysl wiele razy ale jeszcze nikt sie nie wypowiedzial czy to dziala) i wtedy teoretycznie kanaly SD czyli zwykle sa przeskalowywane do rozdzielczosci HD ale nie mam pojecia jak to wyglada...mi generalnie brakuje ekranu HD zeby to przetestowac ale od roku nie moge sie zdecydowac jaki wybrac:p upscaler mam w nagrywarce panasa. Takze jesli myslisz o polepszeniu sygnalu to raczej w kierunku upscalingu bo na zmasowany atak kanalow HD nie ma co liczyc w najblizszym czasie;)
 

Aqiro

New member
Full HD i PC

Panowie mam 37PF9731
podłączam PC po D-sub przez 2 przedłużacze 3m (jakoś jeszcze nie kupiłem lepszego kabelka)
w ustawieniach ekranu w kompie ustawiam 1920x1080x30hz i wszystko śmiga
tak wiec nie prawdą jest ze tylko 1024x768
obraz b.ładny lekkie falowanie widac z bliska na liniach prostych o grubości 1 pixela, jeśli są 2 pixele to jusz nic nie faluje (takie linie są np w ramkach na stronach internetowych) zapewne jak zmienie kabelek na hdmi problem zniknie, o ile to problem bo zeby to zauwazyc trzeba stać 1m od telewizora;)

a PIXELPUS3HD jeste rewelka, obraz ze zwykłej kablówki i N-ki takie samiśkie. Gdyby nie kanały HD to N-ka nie potrzebna, teraz jestem troszke zniezmaczniony bo słyszałem ze moja kablówka testy HD robi:))
 

rolnik

New member
jak oceniasz 42pf9731 i kino hts 6510

zobaczyłem na forum ze oczekujesz na ten sprzęt,ja rozważam zakup właśnie tego samego zestawu- warto???
rolnik
 

rolnik

New member
42pf 9731D/10 jak połaczyć z ......

Aqiro napisał:
Panowie mam 37PF9731
podłączam PC po D-sub przez 2 przedłużacze 3m (jakoś jeszcze nie kupiłem lepszego kabelka)
w ustawieniach ekranu w kompie ustawiam 1920x1080x30hz i wszystko śmiga
tak wiec nie prawdą jest ze tylko 1024x768
obraz b.ładny lekkie falowanie widac z bliska na liniach prostych o grubości 1 pixela, jeśli są 2 pixele to jusz nic nie faluje (takie linie są np w ramkach na stronach internetowych) zapewne jak zmienie kabelek na hdmi problem zniknie, o ile to problem bo zeby to zauwazyc trzeba stać 1m od telewizora;)

a PIXELPUS3HD jeste rewelka, obraz ze zwykłej kablówki i N-ki takie samiśkie. Gdyby nie kanały HD to N-ka nie potrzebna, teraz jestem troszke zniezmaczniony bo słyszałem ze moja kablówka testy HD robi:))


Jak podłączyc ; 42pf 9731 z kino philipsa HTS 6510 "tuner n "
jakie kable kupić,dobrej jakości
 

Leszczu

New member
SabaT74 napisał:
zastanawia mnie brak reakcji uzytkownikow tego lcd philipsa...chodzi mi o to ze jakbym kupowal sprzet za tyle kasy i zostal oszukany to by sie lekko wkurzyl...sadze ze duza wiekszosc kupila ten tv jako jeden z lepszych obslugujacych 1080p ktorego niestety nie obsluguje:p moze ciezko sie przyznac do tego ze zostalo sie oszukanym:p
PS. slowo "oszukany" jest czysto umowne poniewaz philips w specyfikacji jasno napisal jakie obsluguje formaty video a ze ubral to w takie hasla i naglowki ze wyglada ten tv na full hd to juz sprawa papki marketingowej:D

Moze jednak ktos sie odezwie w tej sprawie i wykaze choc odrobine niezadowolenia:p Od dluzszego czasu czytam ahy i ehy na temat tego tv a nikt nie zalil sie na to ze to jest tylko "prawie" FULL HD:p jak w tej reklamie zywca:p

powiedz mi czlowieku co cie tak cieszy?? ze masz CRT 25cali ktory ma 10lat i zadroscisz jak ktos sobie kupi nowy sprzet??
Zeby nie te twoje glupie usmiechy w wypowiedzi to bym nic nie napsial ale widze ze masz jakies problemy emocjonalne.
 

SabaT74

New member
Ulala..ale mi sie dostalo..haha

Leszczu napisał:
powiedz mi czlowieku co cie tak cieszy?? ze masz CRT 25cali ktory ma 10lat i zadroscisz jak ktos sobie kupi nowy sprzet??
Zeby nie te twoje glupie usmiechy w wypowiedzi to bym nic nie napsial ale widze ze masz jakies problemy emocjonalne.

Buahahahahahahahahahahahahahahahahahaaha! Sorry nie moglem sie powstrzymac:D Siedze sobie w pracy rano i pijac kawusie odbieram mail'a. Patrze a tu odzywa sie subskrypcja watku SPRZED ROKU!!!. Mysle sobie "..to pewnie jakis blad systemu bo kto by pisal na temat LCD ktorego juz dawno nie ma w sprzedazy?;) Jeszcze wiekszy ubaw mnie wzial jak przeczytalem tresc:grin:

Po pierwsze moja rada na przyszlosc...patrz na daty publikacji postu i nie podniecaj sie tak starym postem jakby byl wczoraj napisany. Ale ok pozwol ze ci wyloze powod napisania tak zlosliwego postu ktory odniosl skutek...po roku...hahahahaha.
Chcialem sprowokowac dysusje na temat tego ekraniku po tym jak philips potwierdzil mi telefonicznie (bardzo niechetnie) ze majac matryce rozdzielczosci 1920x1080 jego elektronika nie potrafi obsluzyc sygnalu 1080p.
Mialem nadzieje ze ktos mnie przekona do lcedeka na ktorego sie napalilem pomimo tej technologicznej wpadki philipsa bo bardzo mnie krecil. Niestety:( nikt nie podjal tematu...ale w sumie jakby to mialby byc posty typu twojego to nawet lepiej.
Pozdrowka
PS. Mialem wtedy 36'' CRT i nie od 10 lat ale od 1,5, roku...sadze ze jakbys wtedy odpisal na tego posta (rok temu:p) to moglbym sie juz pochwalic nowy tiwikiem ale nie philipsa, a problemy emocjonalne to wyszly z twojego postu...czyzby sflustrowany wlasciciel rzeczonego Philipsa?:;) Don't worry be happy;) Beda nastepne tiwiki..trzymaj sie;)
 

Leszczu

New member
No widzisz za wsze rano w pracy mozna sie z czegos ucieszyc :grin:
Niestety nie mam filipa i nie bede mial, dyskoteka w pokoju mi nie potrzebna:krol:
Aha jest w sprzedazy w MM.
 
Do góry