Co radzicie wybrać - TV 55 cali?

dommy

New member
Witam
Niestety mój zasłużony Tv odmówił posłuszeństwa po kilku minutach oglądani wyłącza się obraz i jest sam dźwięk.
Proszę o pomoc w wyborze TV

Moje wymagania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,4-2,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie mam 42l7453d Toshiba(kupiony u Pana) i jestem z niego bardzo zadowolony gdyby nie to ze się popsuł.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobra czerń, eARC, żeby posiadał aplikację HBO, Netflix, Cda, Amazon prime i inne.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? CI+ z UPC, amplituner z nagłośnieniem 5.1.2 przez HDMI, Chromecast.
10. Jakie urządzenia? Amplituner, Chromecast, Laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak, ale bardziej filmy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, HBO GO, CDA.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? min.55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlanie, słaba czerń, brak wielu aplikacji. Zależy mi na :równości podświetlenia, płynność ruchu, poziom czerni, działanie local dimming, dobrym skalowaniu obrazu z telewizji kablowej UPC
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Dzień dzieci a ja wieczorem.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalny budżet 3,700zł.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko co 7 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, HBO GO, Netflix, CDA

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Dominik
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale za 3999 masz już Oleda 120 Hz Philipsa i to z pakietem dodatkowym.
Lepszego nie kupisz !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55Oled 705 . Jak będziesz niebieski to masz jeszcze dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł . Ceny te tylko do 15.03.
Później z uwagi na kurs waluty - ceny 10-15% drożej.
 

kamill3012

New member
Witam
potrzebuję pomocy w wyborze Tv, budżet ok 3tys, głównie do oglądania telewizji (kablówka), Netflix, Hbo, Player.
Patrzyłem na takie:
-LG 55NANO863PA
-Samsung QLED QE55Q77AAT
-Sony KD-55X85J
-TCL 55C728
Który z nich będzie najlepszy? A może jeszcze coś innego? Pomóżcie
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam
potrzebuję pomocy w wyborze Tv, budżet ok 3tys, głównie do oglądania telewizji (kablówka), Netflix, Hbo, Player.
Patrzyłem na takie:
-LG 55NANO863PA
-Samsung QLED QE55Q77AAT
-Sony KD-55X85J
-TCL 55C728
Który z nich będzie najlepszy? A może jeszcze coś innego? Pomóżcie

Sprawdz skrzynkę chyba masz pełną bo nie mogę wysłać info
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś najwyżej oceniony w Europie w klasie cena do jakości jest TCL 55C728.
Dostał tytuł dla najlepszego LCD w Europie.
Do Twoich potrzeb podtrzymałbym tę opinię.
Masz dla niebieskich za 2799 zł z pakietem dodatkowym gratisów .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To też bardzo dobry model w klasie do Twoich potrzeb, szczególnie w nowej cenie. Masz go też w specjalnej ofercie z pakietem.
 

dommy

New member
Witam
W końcu podjąłem decyzję i zakupiłem Tv LG 55 B1. Powiel kilka wrażeń po dopalaniu TV. W porównaniu do starego TV obraz był super. Głębia kolorów, czerń i wyrazistość zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Korzystam z telewizji kablowej UPC i nie mam wykupionego pakietu 4K ale mimo to obraz wydaj mi się bardzo ładny. Przy okazji czytani postów na tym forum trafiłem na ten test " https://www.covybrat.cz/recenze-lg-oled-b1/ " i przedstawione w nim ustawiania. Po ich zastosowaniu wydaje mi się, że wcześniej możliwości TV w ogóle nie były wykorzystane albo nie były w pełni. Teraz obraz jest wyraźniejszy i a kolory pełniejsze. Oczywiście wszystko to moja subiektywna ocena. Reasumując mimo, że się obawiam wypaleń i pokój mam bardzo jasny( dwa duże okna) to dziś na pewno nie zamieniłbym tego TV na inny w jego cenie.
Pozdrawiam i życzę owocnych zakupów oraz radości korzystania z nowej zabawki.:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widać wybór Oleda - przynosi najwięcej radości.
O wypalenia bym się nie martwił są na nie sposoby - tak jak na Plazmy kiedyś.
 

tiroy

New member
Witam serdecznie Szanowne Forum :)

Podpinam się pod wątek i wypełniam poniżej ankietę potrzeb/warunków:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 39m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Od lewej w skosie ok. 30 stopni od osi do na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony i metr z przodu tv jest okno z kierunku południowo-zachodniego.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Tymczasowy Thompson 40" (trash & crap)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jasność ze względu na okno i warunki oświetleniowe, niezła czerń (nie OLED, to overkill dla rodziców), smart OS z apkami typu Youtube, Netflix, preferowany Android.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder nc+.
10. Jakie urządzenia? Zero dodatkowych peryferiów, nawet konsoli
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-12 (rodzice na emeryturach).
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak, TVN24 często.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TVN24, filmy różnego rodzaju.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? 55, ale podejrzewam, że 65 byłby stosowniejszy.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlanie, słaba czerń, przekłamane kolory, lagi i zacięcia aplikacji czy samego TV. Zależy mi na :równości podświetlenia, płynność ruchu, przyzwoitym poziom czernie, local dimming nice to have, no i godny zaufania serwis.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W mniej więcej obie pory w równym stopniu.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Raczej do 4500zł, no mooooże 5000 ale muszą być twarde argumenty.
21. Jak często wymieniasz telewizor w domu? Jak się popsuje ;).
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Dość często Netflix, czy Youtube.

Przyglądałem się Sony KD-65X85J, TCL 65C728, ale jestem otwarty na lepsze propozycje spełniające moje kryteria.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry