Co radzicie: AVR255 + ???

Floyd65

New member
Witam,
Proszę o pomoc przy wyborze zestawu kina domowego.
Pokój 4.5m x 5m
kino 45% muza 55%
Z muzyki to głównie rock, rock progresywny, hard rock: zespoły
(m.in. pink floyd, led zeppelin, marillion, queen, deep purple)
Budżet to powiedzmy około 7000

Po przeglądaniu internetu i rozmowach w sklepie skłaniam się do HK AVR255, plus jakieś DVD??
Pytania:
1. Czy to dobry wybór
2. Jakie głośniki do HK ?????
W sklepie polecano mi JBL lub QQ Argentum
W internecie widzę, że sugeruje się parę HK + JBL, ale słyszem raz w sklepie te JBL i nie brzmiały szczególnie, nie wiem jaka była elektronika. Co sądzicie o Argentum? Może jakieś inne. Jestem trochę "pod ścianą" bo ponoć ceny idą do góry, a ze względu na nagłe choroby w rodzinie, nie dotarłem do sklepu by posłuchać sprzętu. W MM polecali mi AVR 255 + Q Argentum, jest tam drożej niż w necie ale może nie będzie kłopotu z gwarancją.

Wszelkie opinie mile widziane, dziękuję
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zakup AVR255 lecz z kolumnami Monito Audio seria Bronze, będzie strzałem w "10".
BR6+BRLCR+BR1 lub BRFX+BRW10

Pozdrowienia.
 

darek24111

New member
Tez planowałem HK255, ale po licznie opisywanych tu problemach z tym ampli postanowiłem zmienic plany. Wydac ponad 2 tys i codziennie borykac sie z cykaniem w głośnikach, obcinaniem utworów, itd....
Myślałem, że to tylko pojedyńcze problemy, ale potwierdziło to kilku sprzedawców tego sprzętu.
 

darek24111

New member
Ja tez wybrałem Denona tylko że 1909 (różnią sie tylko kilkoma szczegółami: 1 więcej HMDI, itd) no i 3 lata gwarancji (HK tylko 1 rok!!!)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
smieszny ludek teraz wziol sie za HK teraz jestes zagorzałym przeciwnikiem hk i kazdemu wciskasz ze 1909 jest super :D

akurat hk w tym przedziale miecie wszystko przykro mi ze kupiles wadliwy model :)


polecam przesluchac samemu zanim zdecydujesz sie kupic po opiniach fachowcow jednego amplitunera jak darus :)

hard rock ... zobacz jeszcze z es90 lub jezeli strzelasz wyzej cos ze studio L daj im szanse , daj im szanse :rolleyes:
 

hasgaliel

New member
odsłuchiwałem AVR255 z BR6 i podobał mi się ten zestaw, jak dla mnie grał dobrze ze sobą ale, jak większość Ci tu powie, najlepiej posłuchać samemu i dopiero wtedy decydować
 

tolko

New member
darek24111 napisał:
Tez planowałem HK255, ale po licznie opisywanych tu problemach z tym ampli postanowiłem zmienic plany. Wydac ponad 2 tys i codziennie borykac sie z cykaniem w głośnikach, obcinaniem utworów, itd....
Myślałem, że to tylko pojedyńcze problemy, ale potwierdziło to kilku sprzedawców tego sprzętu.

Zapomniałeś dodać że te wszystkie "liczne" problemy były ze sprzętem wyprodukowanym do wakacji, z tego co pamiętam nikt chyba nie napisał że ma problem ze sprzętem wyprodukowanym po sierpniu.
Wydałem ponad 2tys. i co dzień mam uśmiech na gębie, był wart każdej złotówki, lepiej żałować że się kupiło niż żałować że się nie kupiło :krol:

Ps Rok czy 3 lata gwarancji co to za różnica jak ma się popsuć, to się popsuje i tak po gwarancji :???:
 

Floyd65

New member
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Sprawy potoczyły się dość szybko. Byłem w sklepie i posłuchałem JBL i Quadrali, nie było wspominanych BR6. Spodobał mi się zestaw HR255 + L880. Do tego sprzedawca polecił + ES10 i ES25C ale nie słuchałem w całości. Mam to zarezerwowane do dzisiaj do wieczora. Stąd pytanie do wszystkich a szczególnie do Blackninja:
- czy to łącznie dobry wybór?
- czy cena 6880 może być?
- czy L880, ze wzgledu na bassreflex mogą stać w samych narożnikach pokoju?
 

Floyd65

New member
Dzięki Blackninja, problem z ceną to teraz także problem z dostepnością w danej cenie ze względu na kurs złotówki i nie wiem czy warto czekać by później nie żałować. A jak, tak na prawdę, jest z tym "pytakiem" w AVR255? Inaczej brać czy nie?
 

fsol

New member
255 nie słuchałem ale z tego co mi wiadomo to jest to samo co 247 tylko z dodanym jednym wiecej hdmi oraz w innej obudowie ... + dekodery dd HD oraz dts HD ... jesli nie wyeliminowali tego pykania w tym modelu (ponieważ w modelu 245 tez wystepowało to pykanie i wydali 247 i dalej tego nie poprawili) spodziewam sie najgorszego ... ehh .... chyba strace szacunek dla tej firmy ... a tak długo byliśmy razem :(
 

fsol

New member
czy to pewne informacje ? bo szczerze mówiąc jesli sic nie wymyślą to chyba kupie jakiegoś marantza ... a tak to miesiąc moge jeszcze poczekać ;)
 

raper6

New member
HK to pionierzy jako pierwsi wprowadzili stereo to najwiekszy na swiecie "krzemowodolinowy" producent wysokopółkowego sprzętu ,musi im wyjsc jakis sprzęt z wadami raz na 100 modeli ,niestety cięcie kosztów w stanach odbija się na podzespołach i projektach nawet u HK
 
Do góry