Co polecicie do 6000zl

dnk

New member
Jestem kompletnym laikiem jak kazdy chcialbym jupic cos dobrego wiec "wychodze" z pytaniem do specjalistow co polecicie do 6000 - 6500zl 40". Z gory dzieki za odp.
 

Roman_b1

New member
Drobne przypomnienie pamiętaj że plazmy "wcinają" bardzo dużo prądu chyba że dlz Ciebie drobiazg Pozdrawiam
 

Mabri

New member
Bez zbędnego gadania:

Plazma - Panasonic 42pv600
Lcd - JVC 40s70

PS. Jeżeli będą cię straszyli wypalaniem plazm i ich dużym poborem prądu - poczytaj, są tu odpowiednie wątki na ten temat.
 

Pansłonic

New member
Roman_b1 napisał:
Drobne przypomnienie pamiętaj że plazmy "wcinają" bardzo dużo prądu chyba że dlz Ciebie drobiazg Pozdrawiam
A ile "wcinają" twoim zdaniem? Może jakieś konkrety(?) bo ja znam następujące;

LCD - PHILIPS 42PF5421 - 246 W !!!
PLAZMA - Panasonic TH-42PA60 - 238 W

Nic dodać, nic ująć:p
 
Ostatnia edycja:

student

New member
plazmy raczej nie kupuj bo odbija cale swiatlo jakie znajduje sie w pomieszczeniu ze wzgledu na swoj ekran - tzw. efekt "all in one" :D bez dodatkowych procesorow wspomagajacych, szalu mozna dostac jak slonce albo jakies lampy odbijaja sie w tv skutecznie zaklocajac cala przyjemnosc z ogladania, z LCD nie masz tego problemu...
 

marcintgr

New member
Nie da się ukryc około 100 wat więcej pobiera plazma w tej samej wielkości co LCD! Dla jednych to dużo dla drugich mało!! Dane w instrukcjach TV podaja max pobór prądu co nie oznacza że TV tyle pobiera!
 

fbikalisz

New member
posiadam pv60 i nie sądze żeby odbijał światło bardziej niż mój porzedni crt thompson 32 " ,ciekawe skąd takie wieści sie biorą .
 

student

New member
jak to skad sie biora? z obserwacji mianowicie sie biora, moze Twoj tv to nie plazma...:p
kazdy tv plazmowy ma ekran ktory odbija swiatlo, dziwie sie ze tego nie zauwazyles albo poprostu nie widziales tv, ktore nie odbijaja swiatla stad twoje spostrzezenia, polecem isc do sklepu gdzie sprzedaja tv, zarowno plazmy jak i LCD, i spojzec na nie z otwartymi oczyma :D mam nadzieje ze dostrzezesz roznice i w ekranie plazmy zobaczysz wiecej, a mianowicie swiatla sklepowe, sam pewnie tez sie w nim odbijesz :cool:

wiesz dla mnie akurat to bylo bardzo wazne przy zakupie tv - jakosc obrazu - ale skoro Ty nie widzisz roznicy to po co w ogole zmieniales tv...?

napisales: "posiadam pv60 i nie sądze żeby odbijał światło bardziej niż mój porzedni crt " - wydaje mi sie ze bardziej juz sie nie da...
 
Ostatnia edycja:

dnk

New member
Pytanie do kolegi od le40n71b?

No wiec sam sie zastanawiam nad tym modelem i duzo juz o nim czytalem moge go kupic w sklepie za jakie 5800zl i mysle ze to super cena jak za 40" tylko ten u mnie ma zamiast numeru 71 w modelu ma numer 73? czy jest lepszy czy gorszy ? moze ktos wie cos o tym gdzie moge znalezc bardzo dokladny opis tego z numerem 71 bo ten z 73 porownam sobie chociarz opis a dopiero obraz w sklepie wiec pomocy i z gory dzieki
 

navy

Member
student=> nie przesadzaj. Plazmy nie wybiera się dla oszczędniści energii elektrycznej ani dla ogladania refleksów świetlnych. Plazma to miękki, kinowy obraz, brak problemów ze smużeniem i przyjemność oglądania kosztem ostrości. Jeżeli komuś przeszkadzają odbicia światła, to można prezcież przestawić lub zmienić oświetlenie, zasunąć rolety lub zmienić ustwienie TV. Sam biorę pod uwage zakup mozliwie najlepszej plazmy, bo każdy w TV kóre mam w domu (2 x LCD, 1 x CRT) ma swoje wady. Plazma zastąpi CRT.
 

student

New member
navy

kazdy patrzy na cos innego jesli chodzi o obraz, ty lubisz plazmy, ja wybralem lcd, a trzeci lubi jak jest ladna pogoda

jesli chodzi o plazme napisalem to co mnie najbardziej w niej denerwuje i skresla ja calkowicie wedle mnie jako odbiornik tv, Ty widzisz inne rzeczy, ktore sa dla Ciebie wazne, a moze to ze wszystko w niej sie odbija poprostu nie gra roli dla Ciebie, szanuje Twoje zdanie i zycze milego ogladania :cool:
 
Do góry