Co polecacie z LCD 32 cale,proszę o pomoc w zakupie.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też dziś pobawilem się LCD Sony . Jeśli na ekranie był słup - to składał się on z drobnych prętów , nie było takiego efektu na Philipsie 9976 , ani na Thomsonie 32 LB 115 / za 4400 zł/
Gdy płynęła żaglówka - na Sony -nie było rownych żagli tylko postrzępione . Philips szedł extra .
JVC - nie było.
JVC bez kombinacji - kolorystyka extra .Inne - przekolorowane , bez możliwości wysterowania.
pozdrawiam
 

MariuszB

New member
Sony KLV-26HG2 czy warto?

Kiki,przekonałeś mnie co do modelu,zdecydowałem się na C50 :p
Mam nadzieję że jest jeszcze dostępny w bardzo dobrej cenie :twisted: napiszę na priv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiem ,że jesteś wymagajacy . Ze spokojem wiem że ten LCD - Cie uszczęśliwi.
pozdrawiam
 

MariuszB

New member
Tak.......jestem wymagający :twisted: ponieważ nie chcę "wyrzucić pieniędzy w błoto" lub za rok znowu zmieniać TV, ale mam dla wszystkich niespodziankę,po wielomiesięcznych intensywnych poszukiwaniach oraz po spędzeniu wielu ale to naprawdę wielu godzin przed różnymi LCD-kami oraz Plazmami :shock: w końcu wybrałem model,a właściwie to firmę i oczywiście również model,jeżeli wszystko pójdzie ok. to jutro me oczy będą oglądały..........no właśnie co będą oglądały,zdradzę wam po zakupie :)Mam nadzieję że nie będziecie mieli mi za złe tę tajemniczość :)
 

MariuszB

New member
Zgodnie z obietnicą piszę parę słów na temat mojego nowego nabytku, jak się domyślacie zakupiłem JVC LT-32C50 :D :D . Długo zastanawiałem się co wybrać aż w końcu wybrałem, wszechstronnej pomocy uzyskałem ze strony „kiki” lub jak kto woli „kik`a” i nie zawiodłem się. Teraz nowy nabytek stoi w miejscu swojego poprzednika, a właściwie to wisi ponieważ w komplecie dostałem również uchwyt do montażu ściennego, dostałem również przy zakupie firmowy gratis, także gdyby ktoś był zainteresowany miejscem mojego zakupu to służę namiarami, chciałem zakupić jak najtaniej ten model i udało się, znalazła się firma godna zaufania gdzie dokonałem zakupu (opisywana na tym portalu), ludziska mili, służący wszechstronną pomocą i to na dodatek bezstronni, co wybrałem to kupiłem, oni tylko wymieniali wady i zalety poszczególnych modeli. C50 tak jak się spodziewałem odbiera wspaniale, inaczej przecież być nie mogło, oglądałem go wiele razy, robiąc porównania do wielu modeli LCD oraz Plazm w rozmiarach 32-47 cali, pomału wykreślałem modele które nie spełniały moich oczekiwań, w ten sposób na „placu boju” pozostało już niewiele modeli z których wybrałem jednak C50, i nie żałuję ponieważ dla mnie liczyły się takie sprawy jak HDTV,TV analogowa , SAT cyfrowy oraz DVD, i najczęściej okazywało się że jeżeli któryś z LCD był dobry w DVD to TV analog była pod psem, a w tym modelu wszystko „gra” jak należy.
Na razie jestem w fazie „ekscytacji” :shock: nowym nabytkiem i ostro testuję wszystko co tylko można przetestować ale może już niedługo podzielę się z wami swoimi wrażeniami z odbioru HDTV, już z niecierpliwością czekam tego momentu.
 

HSV

New member
32WB842s vs 32WB642

Ostatnia porada dla mnie przed zakupem wyśnionego TV LCD.

Moje fundusze to 5500 PLN i chęci na 32'' LCD.

Pytanie :

Co polecicie mi w tej cenie dobrego, najlepiej z możliwością
odbioru sygnału HDTV,
Gdzie kupię w miarę tanio taki TV,

Jak wcześniej mi doradziliście uważnie obserwowałem THOMSONA i SAMSUNGA ale teraz może trochę szczegółowiej podajcie mi jakiś konkretny model.


Z góry dziękuję "guru HDTV" kikiemu i reszcie fachowców.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
DVB HDTV SAT

Hmmm ponieważ nie jest to zakup na tydzień ja bym dołożył ok. 800 zł i kupiłbym JVC - nieporównywalnie lepszy od thomsona i samsunga. warto się zastanowić nad S60.
 

HSV

New member
No właśnie - spać nie mogę z powodu tych brakujących 800 pln na JVCs60.
Ale czy nie lepszy od JVC s60 jest jego poprzednik JVC c50 ?
Tylko ciężko go znaleść w rozsądnej cenie (takiej na mój budżet)

Dzięki za wszystkie porady "HDTV mocarze"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydownie JVC - dziś wjechaly już poprawione modele JVC S 60 /moze nie skromnie - ale mamy w tym sporo swojego udziału/
Jutro robimy testy z nową dostawą JVC. Porownamy :
JVC C 50
JVC s 60
SHarp ga 5
Sharp gd1
Thpmson wb 115
Panasonic XL 50
Samsung a 33
Samsunga a 41
LG Lz 50
Sharp P50 - nowość
Samsung R 51
LG LZ 50

6,5 tyś wystarczy Ci na extra sprzęt
HSV podaj
-odległość od telewizora
-jakim sygnałem dysponujesz

poczekaj do jutra
pozdrawiam
 

gronicki

New member
Kiki nie daj się prosić. Rzuć choć kilka słów. Wszyscy czekamy z niecierpliwością (ja czekam już na tak dużo rzeczy np. XBOX 360, PS3, urlop, dobra pogoda na rower że chyba zaraz zwariuję :D )

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Twórca oprogramowania i gier wideo Microsoft Corp. wybrał Electronics Samsung, jednego z głównych graczy na rynku HDTV, do wspólnego stworzenia nowej generacji konsoli gier Xbox o wysokiej rozdzielczo¶ci (HD)
Alians, jest końcowym wynikiem procesu rozpoczętego przez Microsoft w paĽdzierniku zeszłego roku, a maj±cego na celu wyłonienie kandydata do wspólnego promowania Xbox HD. Kombinacja technologii szerokok±tnej reprodukcji obrazu pochodz±cej od Samsunga (LCD, Plasma, Micro Display - DLP, oraz Slim Fit HDTV CRT) z możliwo¶ciami nowej konsoli Xbox daje graczom realizm i wzmożon± intensywno¶ć przeżyć.
23 calowy LCD TV Samsunga (LNR238W) będzie sprzedawany w komplecie z konsol± Xbox. Nowy model LCD charakteryzuje się krótkim czasem od¶wieżania wynosz±cym 12 msec dzięki czemu reprodukowany obraz pozbawiony jest zniekształceń. Dodatkowo technologia Fixed Pixel Device eliminuje migotanie linii. HDTV Samsunga maj± wbudowane gło¶niki pracuj±ce w systemie SRS Tru-surround XT.


Lepsza jest wersja na USA bo ma więcej wejść dla HDTV.
Wersja na europę ma tulko komponent i trzeba dokupić przejście HDMI - Komponent ca. 29,99 usd.
Cała seria 51 ma rewelacyjne parametry. Czyli nie tylko 23" ale i większe przekątne będą się z Xbox-em sprawdzać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwszych testach Sharpa P 50 - ocena jest bardzo interesująca. Na runku pojawił się groźny konkurent dla wszystkich dotychczasowych liderow w Polsce.
Po wyjęciu z kartonu oczom ukazal się spokojmy elegancki wygląd , pasujacy do każdno nowoczesnego pomieszczenia , odbiornik. Złącze HDMI świadczy ,że producent zadbał o pełne wykorzystanie możliwości odbiornika. Po przeczytaniu wcześniejszym dostarczonych materialów szkoleniowych - oczekiwaliśmy gorszej jakości w przypadku sygnału z HDTV. Nic bardziej błędnego - obraz na 720 nie odbiega od innych LCD.
Ciekawostką jest najwieksza ostrość/ skokowa przy +10/ .możliwa do korzystania tylko przy HDTV. W innym wypadku przerysowuje.
Rzeczywiście matryca palowska daje lepszy obraz niż kilka konkurencyjnych LCD z naszej telewizji.Ciekawe menu , kilka nowych mozliwości.Więcej szczegółów np. na ubraniu widać zagięcia. Przełączenie na HDMI - poraża szczegółami. Szybko mozna to stwierdzić przechodząc w menu do złącz. Tam gdzie ptak / w zatrzymanym obrazie ma żółta plamę / 10 cm/ na komonent - w HDMI widać każde żółte piórko /test przy 720/.
Testy zajmują duzo czasu więc w stosunku do innych - dokladne sprawdzenie jutro.
Na pierwszy rzut oka Sharp zblizył się ostro do Panasonica i JVC.
Jednak kolory w JVC - dotychczas bezkonkurencyjne na rynku/ najbardziej naturalne/ - chyba są niezagrożone. Tyle tylko ,że trzeba do nich tochę doplacić.
Sharp na początek - dolożył kino domowe gratis - która ma spotęgować wrażenie obrazu palowskiego z extra dźwiękiem. Co przy cenie 6499 + kino /999-zł/ daje wyjatkową cenę.
Jeśli ktoś zechce uczestniczyć w testach - zapraszam
gg 2868228
pozdrawiam
 

helper

New member
kolejne nowinki ...

korkodyl napisał:
Ciekawe czy Sharpy z tej serii beda w mniejszych rozmiarach...
Takie 26 cali mogloby kosztowac ze 2000PLN mniej... 8)


Kork

Według zapowiedzi prasy zachodniej, seria p50 sharpa w rozmiarze 26" ma pojawić się na rynku europejskim już we wrześniu i w cenie ok. 1tys - 1,1tys euro, czyli za kilka tygodni i rzeczywiście ok 2tys pln taniej niż nowy sharp 32p50.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak będzie . Również super cena jest obecnie na 26" JVC C 50- 4450 zł .
Chodzi super. Ale jeśli jesteś zainteresowany jakim kolwiek zakupem podawaj :
odległość
sygnał jaki masz
jakie środki przeznaczasz
czy masz swoje prferencje.
pozdrawiam
 

MariuszB

New member
Jako ciekawostkę powiem wam że powyższy wspomniany TV gra po dzień dzisiejszy i ma się dobrze :) ...... a kupiłem go 6 lat temu....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to były telewizory specjalnie przeznaczone do sygnałów SD, więc mają super skalowanie obrazu.
 
Do góry