Co polecacie Sony KDL-48W605B czy LG 47LA691S ?

lpociask

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor ? 6 x 6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3/4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna przed telewizorem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32LH5000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu przy kablówce UPC i filmy odtwarzane z kompa, jakość obrazu przy grach na PS3
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DENON AVR-1911 a do niego tuner UPC i PS3 oraz MACMINI
10.Jakie urządzenia ? UPC, PS3, MACMINI
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, newsy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, tygodniowo 3-4h
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 47-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaba czerń, wyblakle kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczor 70% / 30% dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie ale jeśli tak to pasywne


Przeanalizowałem wiele modeli i podobają mi się te 2 modele - Sony KDL-48W605B czy LG 47LA691S.

Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu - smart i 3d nie koniecznie mnie interesuje. Przeczytałem sporo o Lg niestety na temat tego Sony z racji, że to nowy model wiele nie znalazłem.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z tych dwóch wybrałbym SONY z uwagi na obrókę obrazu. To nowy model z nową matrycą wiec czerń będzie zapewne ok. Jesli chcesz SONY z pasywnym 3D to dołóż 400 - 500 zł i kub SONY 50W685. Ma pasywne 3D.

Teraz hitem jest model SONY 50W805. Ma podobną matrycę jak 50W685 lecz aktywne 3D.
 

prezy

New member
Bez reklam
No właśnie brak testów a co ważniejsze brak opinii prawdziwych koneserów obrazu. Pewnie będzie trzeba poczekać do czerwca, lipca. Szkoda :-(
Kota w worku nie kupuj!
 

stalak

New member
Bylem w RtvEuro wczoraj, to baardzo sie podniecali ta nowa seria sony. Ale wiadomo, sklep :) Ten w605b to chyba w ogole nie ma 3d.

Co ciekawe jak powiedzialem ze LG la690 mialem i oddalem to od razu zapytal czy clouding ... Jak widac lg nawet w sklepie nie maja dobrej opini.
 

stalak

New member
A to pisalem pod tym katem ze Slav7 pytal czy chcesz z pasywnym czy aktwnym 3d ;)

Ogladnalem tego 48w605b w euro i ogolnie spoko. Tylko ze matryca 50hz. Zastanawiam sie tylko czy mi te 48 potrzebe ;) 42pfl6008 jest za 2700 do wziecia, a sony 42w705b za 2800. I znowu sie nie moge zdecydowac... Nie lubie kupowac telewizora.
 

lpociask

New member
Qrcze za 3300zł można jeszcze w EURO kupić Philips 47PFL6008K. a Co o nim myślicie ma 100hz ? Jak z obrazem lepiej niż w SONY ?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Widzę, że masz problem. Zastanów się wobec tego nad SHARP 50W750/752. Można kupić w dobrej cenie, ma matrycę 100Hz i b.dobry obraz. Właśnie zamówiłem dla syna 50LE752 za 2800 PLN. Do Twoich potrzeb jak najbardziej wystarczy.
 
Do góry