Co polecacie do 4k zł?

kosimazaki12

New member
Planuję wydać około 4 tys. zł (im mniej tym lepiej, dlatego dopuszczam telewizor nieco mniejszy od pożądanych przeze mnie 65 cali lub telewizor FHD a nie UHD - gdyby miał kosztować np. poniżej 3 tys. zł). Wiem, że w zakładanej cenie nie będzie idealnie (takim ideałem byłby dla mnie chyba OLED od LG), ale niestety w tym przypadku cena gra największą rolę. Chodzi po prostu o to, by nie kupić totalnego badziewia, lecz coś chociaż w miarę zadowalającego.
Jest oled lg 55EG9A7V ale full hd w cenie około 4400. Oglądałem w sklepie i ładnie wygląda obraz na nim.
Podjedź do sklepu i obejrzyj sobie.
Ps.
Znalazłem test tego oleda LG 55EG9A7 – test – TV TEST
 
Ostatnia edycja:

tadeusz90

New member
Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze telewizora. Brat kupił telewizor Sony we750.
Ale jak poczytałem, to okazuję się, że do ligi mistrzów powinien być 100 hz, żeby była lepsza płynność obrazu. Chciałbym kupić drugi telewizor, lepszy od tamtego.
Zacząłem czytać forum i chodzić po sklepach. Na dzień dzisiejszy polecono mi model Philips 49PUS7502/12 - 3399 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m oraz 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Na wprost i z lewego boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stoi na szafce w rogu pokoju
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Najpierw za telewizorem, a następnie coraz bardziej zaczyna świecić z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 49 cali Bravia WE75
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepsza możliwa jakość i płynność przy oglądaniu sportu (piłka nożna, skoki) i filmów, playstation 4 również posiadam (ale bardziej chodzi o sport)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Telewizja Vectra, przez dekoder cyfrowy sport w HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Konsola, USB
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 5-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Youtube, może Netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - tak choć rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 49 cali (ale nie znam się co do wielkości jaka powinna być)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak 100 hz
19. Preferencje co do marki ? nie mam (liczy się parametry i jakość)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? wolałbym nie przekroczyć 3500 ale do 4000 może być
 

strazakp

Banned
Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze telewizora. Brat kupił telewizor Sony we750.
Ale jak poczytałem, to okazuję się, że do ligi mistrzów powinien być 100 hz, żeby była lepsza płynność obrazu. Chciałbym kupić drugi telewizor, lepszy od tamtego.
Zacząłem czytać forum i chodzić po sklepach. Na dzień dzisiejszy polecono mi model Philips 49PUS7502/12 - 3399 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m oraz 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Na wprost i z lewego boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stoi na szafce w rogu pokoju
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Najpierw za telewizorem, a następnie coraz bardziej zaczyna świecić z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 49 cali Bravia WE75
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepsza możliwa jakość i płynność przy oglądaniu sportu (piłka nożna, skoki) i filmów, playstation 4 również posiadam (ale bardziej chodzi o sport)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Telewizja Vectra, przez dekoder cyfrowy sport w HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Konsola, USB
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 5-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Youtube, może Netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - tak choć rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 49 cali (ale nie znam się co do wielkości jaka powinna być)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak 100 hz
19. Preferencje co do marki ? nie mam (liczy się parametry i jakość)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? wolałbym nie przekroczyć 3500 ale do 4000 może być
Kolego, wcale nie musi być 100hz. Panasonic ex700 ma 50hz i ligę mistrzów ale też każdy inny sport ogląda się super. Wszystko jest kwestią dobrych uplynniacze. Miałem też Sony 100hz i nie dało się oglądać piłki nożnej.
Panasonic 58ex700 kupisz w twoim budżecie będzie bdb wyborem. Ma on YouTube i Netflix. 58" będzie odpowiednie do twojej odległości, choć 65" byłoby lepsze ale kasy mało.
Jak oglądasz wieczorami to tylko matryca VA bo na IPS czerń będzie szara.
 

janusz

New member
Bez reklam
Masz aux, ale TV nie ma chyba żadnego wyjścia audio, nawet słuchawkowego.
Tu masz niedrogi i w Twoim przypadku wystarczający DAC:
https://www.ceneo.pl/33088042#tab=spec
Masz w Philips HTS3154 wejście stereo chinch? Jak nie to potrzbowałyś jeszcze kable chinch-jack do wejścia aux (chociaż nie jestem pewien ale może wystarczy jack-jack):
https://www.komputronik.pl/category/16691/kable-mini-jack-2x-chinch.html
Zastanów się czy warto, jednak powinno zagrać lepiej niż soundbar.

Na allegro są przetworniki za grosze:
http://allegro.pl/konwerter-adapter-dzwieku-digital-to-analog-i7146647613.html
http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i6762425662.html
 
Ostatnia edycja:

mateuszj14

New member
Z podłączeniem nie będzie problemu, mam zapas kabli różnego rodzaju. W kinie AUX to Cinche, więc najlepiej cinch-cinch, bo gniazdo mini jack jest z boku kina(w złym miejscu).

Tylko jest inny problem. jak to będzie działać? Chciałbym, żeby po włączeniu TV głos leciał z głośników w TV. A gdy będą chciał więcej, to włączam kino i leci głos z kina.

Bo nie wiem czy nie będę musiał na stałe wybrać, kino lub głośniki(widzę takie ustawienia w TV).
 

tomaszeklolek

New member
Kolego, wcale nie musi być 100hz. Panasonic ex700 ma 50hz i ligę mistrzów ale też każdy inny sport ogląda się super. Wszystko jest kwestią dobrych uplynniacze. Miałem też Sony 100hz i nie dało się oglądać piłki nożnej.
Panasonic 58ex700 kupisz w twoim budżecie będzie bdb wyborem. Ma on YouTube i Netflix. 58" będzie odpowiednie do twojej odległości, choć 65" byłoby lepsze ale kasy mało.
Jak oglądasz wieczorami to tylko matryca VA bo na IPS czerń będzie szara.

Bo to nie hz odpowiadaja za plynnosc a uplynniacze. Hz odpowiadaja za rozdzielczosc dynamiczna
 

janusz

New member
Bez reklam
Z podłączeniem nie będzie problemu, mam zapas kabli różnego rodzaju. W kinie AUX to Cinche, więc najlepiej cinch-cinch, bo gniazdo mini jack jest z boku kina(w złym miejscu).

Tylko jest inny problem. jak to będzie działać? Chciałbym, żeby po włączeniu TV głos leciał z głośników w TV. A gdy będą chciał więcej, to włączam kino i leci głos z kina.

Bo nie wiem czy nie będę musiał na stałe wybrać, kino lub głośniki(widzę takie ustawienia w TV).

Będziesz miał dźwięk równocześnie w kinie i tv. W tv będziesz sciszanie po włączeniu kina. Regulacja głośności w tv nie dotyczy wyjścia optycznego. Tak poznał mniej miałemw kilku tv, nie sspotkałem się z innym rozwiązaniem.
 

Mangus112

New member
Ale są tacy którzy wmawiają innym że jak nie będziesz miał w tv 100hz to nie ma mowy o dobrej płynności do sportu....Dla mnie dobitnym przykładem tego że tak nie jest jest właśnie tv Panasonic .

Nie tylko Panasonic, LG czy Samsung mają również dobre upłynniacze. Różnie to bywa u Sony może to kwestia androida, a Philips, TCL odstają w tej kwestii.
Dochodzi kwestia sygnału, najwięcej problemów z płynnością jest 4k/50hz, FHD praktycznie nie widać różnicy, a materiały pendrive/yt 4k też nie przejawiają problemu, ale tutaj mamy sygnał 24fps.
Dodatkowo, niektórzy użytkownicy nie widzą różnicy. Oglądając z daleka, kwestia mignięcia, czy rozdwojenia piłki na 1 czy pół klatki jest mało dostrzegalna.
Rozumiem, zaufanie do mark Panasonic, oni koncentrują się na obrazie bo nie mają innego wyboru. Multimedia to open sourcowy Firefox OS, matryc też nie produkują więc zostaje tylko ulepszać to co dostają (matrycę), która fizycznie nie są wstanie poprawić z uwagi na brak linii produkcyjnych więc nadrabiają softwareowo.

EDIT przykład z TVtesty:
Samsung 55mu6102 - 60hz - płynność linii w pionie - 450/1080 - bez upłynniacza, 1000/1080 - max
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-55mu6102-test.html
Panasonic 58ex780 - 120hz - płynność 150/1080 - bez, 850/1080 max.
http://www.tvtest.pl/panasonic-58ex780-test/
Czyli tak jak strażak napisał sama matryca 120hz bez dobrego/działającego upłynniacza nic nie daje.
 
Ostatnia edycja:

mateuszj14

New member
Masz aux, ale TV nie ma chyba żadnego wyjścia audio, nawet słuchawkowego.
Tu masz niedrogi i w Twoim przypadku wystarczający DAC:
https://www.ceneo.pl/33088042#tab=spec
Masz w Philips HTS3154 wejście stereo chinch? Jak nie to potrzbowałyś jeszcze kable chinch-jack do wejścia aux (chociaż nie jestem pewien ale może wystarczy jack-jack):
https://www.komputronik.pl/category/16691/kable-mini-jack-2x-chinch.html
Zastanów się czy warto, jednak powinno zagrać lepiej niż soundbar.

Na allegro są przetworniki za grosze:
KONWERTER ADAPTER DŹWIĘKU DIGITAL TO ANALOG (7146647613) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL na 2x CINCH RCA (6762425662) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A te za grosze są gorsze od tego wyżej? Dźwięk jest gorszej jakości?
 

tomaszeklolek

New member
Nie mam panasonica ale samsunga 100hz i moge potwierdzic ze pilka sie rozdwaja czy narty skoczkow narciarskich (jednak wylaczenie uplynniaczy nie wchodzi w gre bo originalna plynnosc nagran to dla mnie zbyt duze klatkowanie). Wedlug opinii to najlepszy uplynniacz ma panasonic. Philips ma kiepska regulacje bo albo jest brak plynnosci albo opera mydlana za to dla przykladu tcl juz nie ma w ogole uplynniaczy co tez nie jest dla mnie do zaakceptowania.
 

Mangus112

New member
@oglądasz w HD czy 4k?
Mam LG 47Lb671 120hz FHD i nie mam takich problemów z rozdwajaniem nart czy piłki nawet nie włączając trybu sport. Dlatego, mogę polecić trumotion od LG.
 

mateuszj14

New member
Przy zakupie tv obstawiałem że jeśli nowe głośniki będą silniejsze to będą grać głośniej lub lepiej niż stare. Okazało się że to się nie sprawdziło(więcej=lepiej). Do codziennego oglądania wystarczają. A przy filmach czy muzyce odpalamy kino.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja 4k oglądam z Netflixa i jest tak tyle tego że nie sposób wszystko obejrzeć, chyba że ktoś nie pracuje i ogląda kilka filmów dziennie.
Oczywiście, że warto kupić 4K, tym bardziej, że nie jest żadna dopłata.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Kino domowe? To nieźle musicie mieć na bakier z sąsiadami :p A tak na poważnie, czy filmy, czy radio, czy nawet sport na głośnikach w moim Philipsie wszystko daje rade.
 
Do góry