Co po telewizorze Panasonic VT30

Przemekc1

New member
Cześć,

Obecnie posiadam telewizor Panasonic VT30, 50 cali. Rozglądam się za czymś większym i chciałem się zorientować z jakimi kosztami musiałbym się liczyć. Interesowałoby mnie coś 60 calowego. Chciałbym jedynie aby telewizor posiadał podobną jakość obrazu do obecnego Panasonica. Nie interesują mnie możliwości smart tv, nie musi mieć 3D. Szukam telewizora FHD, bo TV nie jest oglądany z odległości gdzie 4k byłoby zauważalne, do tego nie przewiduję w najbliższym czasie, że będę miał dużo takiego materiału.
Krótko mówiąc, szukam telewizora o jakości obrazu Panasonica VT30, ale o większej przekątnej.

Obecnie widzę, że telewizory FHD powoli znikają, z tego co przeczytałem na forum dobre recenzje ma np Samsung UE60J6200. Czy te 5 lat różnicy sprawiły, że ten telewizor raczej ze średniej półki będzie miał jakość podobną do tego Panasonica, który w swoim czasie był chyba najwyższym modelem producenta?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie będzie.
Nie zazdroszczę Ci sytuacji. Są oczywiście na rynku TV z podobną jakością obrazu, w pewnych aspektach nawet z lepszą ale tanio nie będzie.
Gdyby 55'' wchodziło w rachubę to warto popatrzeć na jakiegoś OLEDA ale przy min.60'' i nie gorszym obrazie jak z Twojej topowej plazmy, będzie niestety drogo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po VT 30 chcesz 60j6200 - naprawdę ???
Przecież to różnica ogromna.
Nie telewizor z najniższej półki ( takim jest J6200) nie może się równać z najwyższym modelem Panasonica. A ile masz max kasy ?
 

Przemekc1

New member
Właśnie dlatego pytam, myślałem, że może tyle lat różnicy spowodowało, że ceny spadły, ale widzę, że nic z tego. A gdyby wziąć pod uwagę wyższy model, czyli ju7000? Jakość obrazu będzie zbliżona, czy dalej nie to? Niestety taka opcja to raczej maks na obecną chwilę, z obecnego telewizora jestem bardzo zadowolony, więc mogę poczekać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zamiana na 55JU7000 to już nie będzie tragedii.
Może robić wrażenie pod względem rozdzielczości, bieli i obsługi.
Jak będziesz niebieski masz też specjalna ofertę i co najuważniejsze z kalibracją. Co dla porównania z plazmą będzie miało duże znaczenie.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A czy VT30 zepsuł się? Jak nie to rozumiem, że chcesz wymienić bo za mały ekran? Może od razu większy niż 55. OLED wydaje się być godnym następcą Panasa....
 

Przemekc1

New member
Chodzi w najlepsze, po prostu chciałem się zorientować co większego mógłbym mieć o podobnym obrazie, bo liczyłem, że przez te parę lat jednak ceny spadły, a tu widzę, że jest praktycznie to samo :) ten OLED niezła oferta, ale raczej bez sensu zmieniać tylko o 5 cali. Szkoda, że ju7000 nie ma w wersji 60 cali, opcja 65 jest jednak dosyć droga. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, już wiem w jakiej półce cenowej musze szukać.
 
Do góry