Co po Sony 40EX720?

simon_bdg

New member
Witam,

Obecnie posiadam w/w tv, czyli Sony 40EX720, po prawie 5 latach chciałbym zmieni na coś lepszego i zarazem większego, bo zmieniły się moje warunki bytowe.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3,5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Głównie na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na ścianie.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Prosto na tv(wspomagam się roletami).
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 40EX720
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwość instalacji aplikacji i oglądania tv udostępnionej w internecie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy - kablówka cyfrowa(UPC) przez hdmi.
10.Jakie urządzenia ? Dekoder, laptop, urządzenia magazynujące przez USB.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-10h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Zdecydowanie matową.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sportowe, kino akcji, seriale, bajki (jak to na tv rodzinnym:)) Oczywiście skupmy się na sporcie, bo to robi różnice.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Sporadycznie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie, to raczej jakiś skromny procent miesięcznie niż dziennie.
16.Preferencje co do marki ? Wcześniej Sony, teraz dam się przekonać do innych marek jeżeli faktycznie będą tego warte.
17.Preferencje co do wielkości ? Chciałbym 55 cali, ale z tym budżetem to nawet na dobre 50 cali może być ciężko.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Tzw. "efekt smużenia", brak wsparcia po kilku latach, co powoduje, że niektóre funkcje przestają działać(internet, youtube)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł +/-200 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE

Oczywiście zrobiłem przeglądrynku i staram się być na bieżąco jak to tylko możliwe, bo sam zawsze doradzam rodzinie czy znajomym, ale chciałbym też żeby ktoś wsparł mnie :) Z modeli które wpadły mi "w oko" lub miałem styczność:

- Sony KDL-50W755C
- Samsung 40 i 48h6400 (na początku 2015 roku poleciłem dwa te modele i według mnie w praktyce super, ale oglądanie meczu nie zrobiło na mnie jakiegoś "łał", nawet chyba trochę gorzej niż na moim starszym Sony, chociaż może to kwestia ustawień.
i dalej "ciemność widzę"...:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie pozwala.
Ale w Kodi masz chyba to co potrzebujesz.
A jakie aplikacje masz na myśli ?
 

simon_bdg

New member
Zrobiłem kolejne podejście i sytuacja wygląda następująco:
Wiem, że polecany jest model W809C, ale w sklepie w którym z różnych względów chce dokonać zakupu nie ma tego modelu. Jest W807C. (Jest też oczywiście W755C (Montionflow XR 800 Hz).)
Ciężko znaleźć coś konkretnego na jego temat. Różnica z tego co udało mi się znaleźć to Montionflow XR 900 lub 1000 Hz. Kwestia czy to faktycznie jest takie zauważalne dla ludzkiego oka, bo opinie jest są różne, a nie wiem czy są pisane, bo ktoś faktycznie zestawił w jakimś teście oba telewizory czy taka jest wielka wiara w marketing i cyferki?

Bardziej interesujące by była wiedza na temat procesora i pamięci co przy Androidzie jest dość istotne. Czy te modele faktycznie oprócz Montionflow różnią się w znaczący sposób hardware'em?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
niczym sie nie roznia poza kolorem ramki i 3d. marketingowe motion flow nie jest nawet podbite algorytmem z półklatkami
 

simon_bdg

New member
Czyli pierwszy wybór W755C przy cenie 3199 i zwrocie 300 zł(na zakupy) wydaje się optymalnym, bo W807C kosztuje 200 zł więcej, posiada 3d na którym mi w ogóle nie zależy, a Montioflow jest marketingiem na który też jestem uczulony. Jestem tylko ciekaw skąd biorą się opinie, że jednak najlepszy jest W809C? Jakie są tego podstawy względem wyżej wymienionych tv?
 

simon_bdg

New member
Największą, bo ma najwyższy wskaźnik Montionflow. Także to oczywiste. Pytanie brzmi czy jest to odczuwalne, aż tak dla ludzkiego oka, bo sprzęt pomiarowy to zupełnie inna kwestia, musi wykazać różnice jeżeli wartości przez producenta są prawdziwe.
 
Do góry