Co oferuje nowa platforma cyfrowa NC+ ?

ali69

New member
ali69: Z tego co czytam w Gold na program Canal+ SportHD masz promocję tylko na dwa miesiące. Pozostałe kanały sportowe są tylko do 4.04.2013r. Może doczytaj umowę zanim podpiszesz.

Uwrażliwiam bo byłem kiedyś klientem cyfry+ zaraz na początku, skala niejasności różnego rodzaju była spora, przy niej n-kę można postawić jako wzór solidnej firmy (rozwiązałem z nimi umowę abonamentową rok temu i przeszedłem na pre-paida).

Dzięki za radę, na pewno sprawdzę, bo juz raz na "podpisywaniu" przez telefon się sparzyłem.
Akurat była to sieć komórkowa, co innego gadali przez telefon, a co innego dali do podpisania :-(.
Ale ja nawet jak podpiszę to mam 10 dni na czytanie tej umowy i odstąpienie od niej - sprzedaż na odległość :bober:jak się nie będzie zgadzało!!!
Ale mi zaproponowali chyba to samo co kolega pisał w poście #29:
"79 zł dla migrujących do Canal+ Gold (bez czy z multiroom ?) (uzyskała jedna osoba: Ci co mają obecnie N Premium mogą dostać dodatkowo za darmo C+ i C+Sport na cały okres umowy jako rekompensatę za N Premium 3 i N Premium 4 !!!)"
plus 10zł za multiroom.

Najlepsze, że laska powiedziała że umowa przyjdzie w przeciągu 2 miesięcy, więc jak coś mam 2 miesiące darmowego oglądania, bo nie mogą mnie skasować za coś, za co nie zapłaciłem :p.
Dam znać jak się to skończy.
 

kkdoo

New member
ncplusssszzz

Może ktoś z Was wie, czy jest możliwość wypowiedzenia umowy jeszcze w marcu, jeżeli już wiemy, że z początkiem kwietnia zmieni się oferta, a nie mamy ochoty korzystać z nc+? (Wg regulaminu - przynajmniej 'n' - wypowiedzenie skutkuje na koniec miesiąca w którym je złożymy). Jeżeli nie, to znaczy, że przez miesiąc będziemy mięli 'niepełną' ofertę za 'pełną' opłatę. Może ktoś ma pomysł, czy od dotychczasowego operatora można dostać jakieś zadośćuczynienie (albo za niedopełnienie zapisów umowy, albo - w przypadku, gdy trzeba 'być abonentem' przez miesiąc dłużej i płacić za programy, których nie mamy - za płacenie niezgodne z zapisami umowy)
 

ernet

Active member
Bez reklam
" Ci co mają obecnie N Premium mogą dostać dodatkowo za darmo C+ i C+Sport na cały okres umowy jako rekompensatę za N Premium 3 i N Premium 4 !!!)".
To nie jest prawda: własnie rozmawiałem z infolinią.
 

d@miano

New member
Do mnie dzwonili również dzisiaj i zgodziłem się na pakiet Silver z wynegocjowanym Canal+ (6 kanałów) za 69zł/miesiąc. Nieźle, dlatego, ze oprócz Canal+ (większość lig piłki, NBA) mam Ligę Mistrzów na nSport :) Dzieciak ma 10 kanałów z bajkami, ogólnie wychodzi chyba 40 w HD. Polsat też w HD-czego wczesniej na Cyfrze nie było. Dekoder Pace PVR bez dodatkowych opłat mi zostaje nowy. Jeszcze antenę 80 wysępiłem za 29zł ;) Zobaczymy jak bedzie z jakością? 7 dyszek niby trochę jest, ale LM na dużym ekranie a nie kombinacje przez neta ;) Dla obecnych Abonentów coś tam dają upustu i można z Nimi ponegocjować. Gość tłumaczył mi, że nawet Ci co będą mieć podstawowe kanały Canal+ czyli 2 programy C+Family i Family2 bedą mieli wszystkiego po trochę tzn. Filmy jakieś+najważniejsze mecze w weekand i NBA na żywo w nocy. Zobaczymy jak to bedzie w praktyce?
 

kkdoo

New member
orientuje sie moze ktos ktory dekoder nc+ jest obecnie najlepszy?

Nie wiem jakie parametry, poza dekoderem dvbt ma nowy, ten 'cienki', ale turbodekoder jest bdb. Ja mam monster... czyli to samo ale z dyskiem 1 tera i jego jedyna wada, ktorą mogę wymienic po 1,5 rocznym uzywaniu tego i 3 letnim turbodekodera wczesniej, jest ciagly pobór energii ok 38 W niezaleznie od tego, czy oglądasz, czy nie.
 

nicze

New member
Czytam od 2 dni różne opinie na temat nc+ i zauważam że większość komentarzy skupia się na cenie. Popieram ogólne oburzenie skokiem na nasze kieszenie, ale chciałbym zwrócić uwagę na pogorszenie jakości obrazu po przeprogramowaniu dekodera C+.
Posiadam 2 telewizory, plazmę Panasonic i LCD LG. Po zmianie sygnały plazma przygasła, obraz stracił czystą biel. Wszystko widać jak "przez warstwę popiołu" a kanały SD wyglądają gorzej niż na starych tv kineskopowych. Dzień wcześniej nagrałem kawałek tvn24 na którym wkurzający pasek jest biały a obecnie w skali szarości. Natomiast w przypadku LCD musze przyznać że obraz wygląda lepiej na standardowych ustawieniach i już nie "bije po oczach".
Czy to celowy zabieg czy tylko wynik kolejnych oszczędności związanych z większą kompresją sygnału. Jeśli natomiast wynika to z przełączenia sygnału nadawcy na dotychczasową n-kę to współczuję, że zmuszani byliście do oglądania czegoś HD podobnego. Już teraz wiem dlaczego niektórzy twierdzą że obraz na tv plazmowym niewiele różni się od LCD bo nigdy nie widzieli jak wygląda właściwy sygnał HD.
Wracając do cen myślę że nic się nie zmieni. Ludzie trochę pokrzyczą, nc+ na początku sprzedaży da trochę większe upusty a za pół roku góra rok wszyscy będą zadowoleni, że płacą "tylko" 100 zł żeby oglądać 1 czy 2 ulubione kanały albo obejrzeć kilka ciekawych filmów rocznie, które i tak wcześniej widzieli w kinie lub ściągnęli z internetu.
To co zostało zaprezentowane na pokazie inaugurującym nc+ to nic innego jak arogancja i samouwielbienie oderwane od klienta, który ma tylko płacić bo przecież "my" wiemy lepiej ile mają kosztować nasze "pomysły" nam się wasza kasa należy.
Wszystkim wkurzonym tak jak ja polecam receptę na stres mojego znajomego, wyłącz telewizor i idź na spacer.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Wracając do cen myślę że nic się nie zmieni.
Ludzie trochę pokrzyczą, nc+ na początku sprzedaży da trochę większe upusty a za pół roku góra rok wszyscy będą zadowoleni, że płacą "tylko" 100 zł żeby oglądać 1 czy 2 ulubione kanały albo obejrzeć kilka ciekawych filmów rocznie, które i tak wcześniej widzieli w kinie lub ściągnęli z internetu.
To co zostało zaprezentowane na pokazie inaugurującym nc+ to nic innego jak arogancja i samouwielbienie oderwane od klienta, który ma tylko płacić bo przecież "my" wiemy lepiej ile mają kosztować nasze "pomysły" nam się wasza kasa należy.

... przykłady tego "wizjonerstwa" można mnożyć.

1. Taka "rewolucja technologiczna", a listy kanałów nie można zmienić.
Jedyna słuszna telewizja (pierwsze miejsca na liście) to oczywiście stado TVN-ów.
2. Full pakiety premium na Zachodzie kosztują też około 200 zł (w przeliczeniu na PLN-y), ale tam się zarabia trzy razy więcej.
3. Ceny w "nc+" spadną na pewno.
Będzie to wynik socjotechnicznych metod każdej korporacji, ogłupiającej klientów.
Najpierw windujemy cenniki, bo mamy "najlepszą na świecie ofertę premium" (która musi kosztować), potem robimy dobrze starym abonentom i dajemy łaskawie "promocje" na migrację (żeby poczuli się "narodem wybranym"), a potem i tak obniżymy ceny pozostałym, bo nasze koszta są i tak dużo niższe niż nasze cenniki (tak jak chińskie szmaty w butikach i "wyprzedaże").
4. Pseudo-wizjonerzy z "nc+" chyba nie wiedzą, że mamy rok 2013
... wszystko za friko w Internecie (w najlepszej jakości, nawet Blu-ray) + sport online na streamie + Smart TV + niedługo 22 kanały w DVB-T.

A ściąganie plików z sieci jest legalne, nielegalne jest tylko udostępnianie.
5. Oglądając TV nawet przez 4-5 godzin dziennie (co przy posiadaniu roboty i rodziny jest fizycznie niemożliwe), płacenie za nią kompletnie mija się z celem (bo mamy rok 2013). No i jest przecież DVB-T.
Zresztą od dawna większość ludzi (prócz emerytów) siedzi dłużej przed kompem niż przed TV.
6. Uważajcie na różne kruczki w regulaminach "nc+". Są na pewno.
7. Konferencja (trwała aż 48 minut) była pseudo-korporacyjnym bełkotem facetów w krótkich majtkach, którzy non stop brandzlowali się słowem CONTENT/KONTENT.
Podobne w wymowie nawijanie makaronu na uszy i oczy widziałem w filmie "Witajcie w życiu" o AMWAY-u.

http://satkurier.pl/news/83978/konferencja-nc-wideo.html Cała konferencja "nc+"
 
Ostatnia edycja:

krysgucio

New member
Do mnie dzwonili również dzisiaj i zgodziłem się na pakiet Silver z wynegocjowanym Canal+ (6 kanałów) za 69zł/miesiąc. Nieźle, dlatego, ze oprócz Canal+ (większość lig piłki, NBA) mam Ligę Mistrzów na nSport :) Dzieciak ma 10 kanałów z bajkami, ogólnie wychodzi chyba 40 w HD. Polsat też w HD-czego wczesniej na Cyfrze nie było. Dekoder Pace PVR bez dodatkowych opłat mi zostaje nowy. Jeszcze antenę 80 wysępiłem za 29zł ;) Zobaczymy jak bedzie z jakością? 7 dyszek niby trochę jest, ale LM na dużym ekranie a nie kombinacje przez neta ;) Dla obecnych Abonentów coś tam dają upustu i można z Nimi ponegocjować. Gość tłumaczył mi, że nawet Ci co będą mieć podstawowe kanały Canal+ czyli 2 programy C+Family i Family2 bedą mieli wszystkiego po trochę tzn. Filmy jakieś+najważniejsze mecze w weekand i NBA na żywo w nocy. Zobaczymy jak to bedzie w praktyce?


to co to za pakiet jak nie ma HBO nie ma sie z czego cieszyc za takie pieniadze
 

d@miano

New member
to co to za pakiet jak nie ma HBO nie ma sie z czego cieszyc za takie pieniadze
Wynegocjuj podobny to pogadamy :razz: HBO mnie nie interesuje. Ich "premiery" i "hity" oglądam kilka miesięcy wcześniej albo w kinie albo ściągnięte z neta. Mnie zależy głownie na sporcie i to live, dlatego uważam, że ten pakiet gdzie oprócz kilku walk w roku (Polsat Sport) mam WSZYSTKO! Każdy ma swoje priorytety... Ja się cieszę z takiego pakietu a Ty oglądaj "Modę na Sukces" na TVP i też będzie git ;) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Maxx72

New member
Mnie najbardziej denerwuje brak możliwości rezygnacji z kanałów sportowych i dziecięcych:evil:.
Nie każdy interesuje się sportem a mimo to w każdym pakiecie wciskają te kanały.
Niedawno dzwonili do mnie z nową ofertą. Miły pan poinformował mnie, że maja elastyczną ofertę
dostosowaną do każdego klienta lecz niestety niema możliwości rezygnacji ze sportu i dziecięcych
ponieważ są one integralną częścią każdego pakietu.
I gdzie tu elastyczność?
 

bluray

Banned
Celem fuzji jest RENTOWNOŚĆ !!!
Więc nie spodziewajmy się nowych, ciekawych kanałów.

Dodatkowo następuje ogromna komplikacja hardwarowa.
CANAL + ma mnóstwo różnej generacji tunerów.
Ogranicza to stosowanie wielu opcji oprogramowania.

N-ka była wolna od tego bo ma sprzęt wyłącznie od ADB.
Po fuzji to poważny krok wstecz.

Tymczasem Solorz systematycznie wymienia tunery na nowe modele z własnej fabryki by ujednolicić sprzęt po stronie odbiorczej.
 

mhm_marti

New member
C+ z telewizorem

Witam, może ktoś ma podobną sytuację jak ja..
Obecnie jestem w c+ pakiet prestige HD z multiroom, płace jeszcze za dekoder, łącznie 215zł Przedłużałam umowę jakoś w październiku 2012 i brałam telewizor za 1zł. Moje pytanie brzmi: czy w związku z tymi zmianami będę mogła odstąpić od umowy nie płacąc kary za ten telewizor? Jeśli nie, to czy można migrować do nc+ na niższy abonament? Nie wiem kiedy do mnie łaskawie zadzwonią z bok-u... Bardzo proszę o odpowiedź:)
 

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli z ginie oferty choć jeden program to masz podstawe do odstąpienia od umowy

Swoją drogą taka fajna telewizja n-ka była dobrze że choć dekodery nkowe zostały
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
brałam telewizor za 1zł.

Ta umowa miała osobną klauzulę niezależną od zmian programowych. Czyli niezaleznie co się dzieje w ofercie programowej z umowy na TV za 1zł nie możesz się wycofać. Jaka część twojego abo wynika z TV tzw. "za 1zł" a jaka z oferty programowej powinnaś mieć w umowie. Może przeczytaj umowę i ewentualnie negocjuj abo za ofertę programową, chociaż przypuszczam, że korzystniej byłoby nic nie zmieniać, gdyż wg nowej oferty klienci c+ nic nie zyskuja na nowej ofercie. Ale przejrzec umowę zawsze warto i porównac z nową ofertą.
 

ali69

New member
Dzięki za radę, na pewno sprawdzę, bo juz raz na "podpisywaniu" przez telefon się sparzyłem.
Akurat była to sieć komórkowa, co innego gadali przez telefon, a co innego dali do podpisania :-(.
Ale ja nawet jak podpiszę to mam 10 dni na czytanie tej umowy i odstąpienie od niej - sprzedaż na odległość :bober:jak się nie będzie zgadzało!!!
Ale mi zaproponowali chyba to samo co kolega pisał w poście #29:
"79 zł dla migrujących do Canal+ Gold (bez czy z multiroom ?) (uzyskała jedna osoba: Ci co mają obecnie N Premium mogą dostać dodatkowo za darmo C+ i C+Sport na cały okres umowy jako rekompensatę za N Premium 3 i N Premium 4 !!!)"
plus 10zł za multiroom.

Najlepsze, że laska powiedziała że umowa przyjdzie w przeciągu 2 miesięcy, więc jak coś mam 2 miesiące darmowego oglądania, bo nie mogą mnie skasować za coś, za co nie zapłaciłem :p.
Dam znać jak się to skończy.

ali69: Z tego co czytam w Gold na program Canal+ SportHD masz promocję tylko na dwa miesiące. Pozostałe kanały sportowe są tylko do 4.04.2013r. Może doczytaj umowę zanim podpiszesz.

Uwrażliwiam bo byłem kiedyś klientem cyfry+ zaraz na początku, skala niejasności różnego rodzaju była spora, przy niej n-kę można postawić jako wzór solidnej firmy (rozwiązałem z nimi umowę abonamentową rok temu i przeszedłem na pre-paida).

No i duuuuupa. Nic nie włączyli :x. Dzwoniłem, nie wiedzą co sie stało, ale mają dla mnie najlepszą ofertę z możliwych: Platynkę za 99zł. :fool:
Czekam na list i daję wypowiedzenie, z automatu na 18 miechów mi się nie uśmiecha :sad:
 
Do góry