Co myslicie o Onkyo LSV 501

telson

New member
Kupilem

Mam onkyo ls v-501 od wczoraj,nie zawiodłem sie:):D
Całośc wygląda o 1000% lepiej niż na zdjęciach. Satelity dużo większe niż w JVC sub też. Amplituner polaczony z dvd troche za duży ale za to mega solidnie wykonany(satelity również). Jakość dzwieku z CD i mp3 b.dobra. Filmy z Dvd wypas jak na system 2.1. gorąco polecam. temat tego zestawu jest słabo poruszny ja posilkowalem sie ceneo i tym forem.jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem na prv. Pozdrawiam
:-D
 

bogusz76

New member
JVC NX-F7 0 co chodzi z tym HDMI

Proste pytanie - kupuję JVC NX-F7 a docelowo PS3. Pojawiają się komentarze, że coś można podłączyć, coś odłączyć HDMI in/out... Nie znam się na tym i pytam. Czy PS3 można podłączyć do tego kina tak, aby mieć dźwięk przez głośniki z zestawu i oczywiście obraz 1080 ???
Proszę o odpowiedź.
 

telson

New member
jvc

jvc nie ma wejścia HDMI(ma je onkyo), a sposób podłaczenia Ps3--->lcd(przewód Hdmi)-obraz
Ps3----->jvc(optyk)dzwięk lub optyk z Jvc do lcd ,a ps3 z lcd(hdmi):eek:k:
 

Pituch

New member
SACD Pure Audio oraz Direct

Zakupiłem sobie ten zacny zestawik. Troszeczkę zdziwiłem się, że przy włożeniu SACD, jednostka centralna wyłącza sygnał na subwoofer :( co przy załączonym zestawie głośniczków powoduje bezużyteczność funkcji możliwości odtwarzania SACD (brak basu). Dodatkowo funkcje Direct i Pure Audio są funkcjami w LS-V501 bezużytecznymi gdyż w tym trybie zosstaje sygnał puszczony tylko na gniazda kolumnowe co powoduje ciszę w subwooferze. Ale w sumie LS-V501 to tak naprawdę kompilacja DR-S501 – amplitunera z odtwarzaczem (DVD Audio/Video/SACD) z HTP-501 – zestawem kolumn głośnikowych 2.1 (SKF-501F – dwudrożne kolumny przednie, SKW-501 – aktywny subwoofer w obudowie bass reflex) więc nie wiem czy powinienem być rozczarowany. Na polskim rynku sam odtwarzacz jako DR-S501 jest chyba nie do kupienia w oficjalnym kanale dystrybucji. Tak poza tym zestaw godny polecenia. Ja zdążyłem kupic za 1.800 zł (na początku stycznia) zanim ceny skoczyły o średnio o 200 zł.
 

zaria

New member
jvc NX-F7

hmm.. przepraszam, mam pewnie lamerskie pytanie, czy ktoś wie czy/jakie formaty napisów do divX'ów obsługuje JVC NX-F7 ?
Dzwoniłem do JVC w Warszawie, ale nie potrafili mi odpowiedzieć :(
 

zarley1

New member
napisy do Onkyo

nie wiem jakie napisy obsługuje JVC wiem natomiast że to ONKYO nie obsługuje chyba żadnych napisów bo próbowałem wszystkiego i nic nie chodzi :(
 

MarekRog

New member
BOSE 3-2-1 s.III

Podłącze się do tematu też szukam kina domowego do małego pomieszczenia 20 m2.
Co sądzicie o BOSE 3-2-1 s.III.
:)
 

defender

New member
Witam,
czy ktoś z użytkowników LS-V501 używa do głośników stojaków (podstawek, standów) innych niż seryjne tak, żeby można było ustawić głośniki na podłodze?
Ile waży jeden głośnik z zestawu?

pozdrawiam

 

telson

New member
:(

czyta divixy tylko nie czyta do nich napisów mimo ze odtwarzacz je widz
(napisy o takiej samej nazwie co plik z filmem) jedyne rozwiazanie to naniesc napisy na film.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Radzę najpierw poczytać jaki format napisów należy nagrać na płytę, a nie wypisywać farmazony! I nie chodzi mi tu o rozszerzenie w pliku z napisami...
 

kaammyyk

New member
skalowanie

A ha jeszcze jedna sprawa , aby wyjasnic do końca:
Mikes napisał:
Chodzi o to że podłączając BR lub PS3 które mają sygnał wyjściowy 1080p i puszczając przez wejście hdmi w onkyo a następnie przez jego wyjście do tv tracisz sygnał 1080p a tv otrzymuje 1080i, stąd mój wniosek że to wejście hdmi onkyo, dla osób posiadających tv full hd jest niepotrzebne, bo i tak obraz trzeba będzie puszczać bezp. do tv.

Nie masz racji , tu chodzi tylko o skalowanie np dvd do 1080i natomiast obraz 1080p np z blue-raya jest normalnie puszcznony przez hdmi bezstratnie to sie nazywa ""1080p pass-through" wynika to jednoznaczie z możliwości hdmi a szczególy odnośnie tego masz w danych o tym onkyo a str:
http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/4033
 

Szenk

New member
Temat ciekawy, szkoda żeby umarł śmiercią naturalną :)

Czy ktoś z Was pokusiłby się na jednoznaczne określenie, który z omawianych tu sprzętów - Onkyo czy JVC - jest lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku?

I mam jeszcze pytanko odnośnie wejścia hdmi Onkyo. W paru sklepach przy opisie tego wejścia znalazłem uwagę: "By uzyskać dźwięk przestrzenny potrzebne jest dodatkowe połączenie audio (cyfrowe)".
Czy to oznacza, że wejście to obsługuje tylko obraz, bez dźwięku? W takim razie dla mnie przewaga Onkyo (w postaci wejścia hdmi) w stosunku do JVC jakby zmalała, skoro i tak trzeba jednocześnie wykorzystać cyfrowe połączenie audio.
 
Do góry