co mi da amplituner?

mr_pit

New member
Mam parę pytań ponieważ chcę kupić amplituner.
Wybór padł na Onkyo 605 i narazie dwie kolumny Heco Vitia 700.
I pytania:
1. Narazie mam TV CRT Panasonic 32PX30 czy podłączenie poprzez amplituner np satelity(którego mam podpiętego na euro) da lepszy obraz? Podączenie takie to będzie euro-component i z amplitunera component-component do tv bo tylko takie mam wejscie.
2. Gdy kupowałem TV to mówiono mi że jest on HD ready. Gdy podłączam XBOXA i we wtyczce wizji z tyłu Xa przełączam na obraz HDTV to na ekranie mam drobne paski i nic nie widać. Tylko na zwykłym PAL mam obraz. Czy to znaczy jednak ten TV to nie HD ready.
3. W planach mam również TV LCD i to będzie prawdopodbnie Sharp 42X20( mam nadzieje że dobry wybór :grin:). Czytałem już że 1080p nie chodzi na componencie z XBOXa. Czy amplituner i wyjście HDMI załatwi ten problem?
4. Nie kupuję osobnego DVD ponieważ liczę że za rok Blu Ray będzie w bardziej dostępnych cenach i zainwestuje w taki odtwarzacz. A narazie korzystam z XBOXa jako z DVD i to mi starcza a pytanie dotyczy tego czy amplitunet będzie upskalował (chyba tak sie to pisze) obraz do 1080p?
5. Czy warto chociaż narazie kupić jakieś nawet tanie satelity(tak do 100zł sztuka) tylne do kina domowego żeby mieć efekt dźwięku okólnego? I jeśli tak to trzeba sie kierować jakąś mocą ich czy amplituner sam to jakoś wyważy.
:hmm:narazie starczy tych pytań i prosze o odpowiedź.
Dzieki i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Piotrek
 

zeberko

New member
Mamy dzisiaj sylwester więc nie ma co się dziwić, że skompo z userami na forum.
Odpowiem na ostatni problem (satelity), wszystko zależy jaki kino ciebie interesuje jeśli te z fajerwerkami i horrory to warto, w kinie klasycznym i tym bardziej ambitnym można szykować się do finalnego systemu.
Centralny może być symulowany wirtualnie ale tyły nie.
 

mr_pit

New member
Dzieki.
Właśnie byłem dziś w MM i tam były takie drewniane małe chyba Magnaty za 99 zł sztuka i takie chyba narazie sobie dokupie.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
ad 1. nie znam telewizora, ale też nie znam żadnego sprzętu, który miałby wyjście komponent na euro-złączu.. może pomyliłeś z RGB ? najlepszy efekt przy satelicie będzie jak wyjdziesz z tunera po componencie i wejdziesz na ampli/tv - wnioskuję jednak, że nie masz takiego tunera sat.

ad 2. j.w. - nie znam telewizora

ad 3. dobry wybór.. mi az tak bardzo nie zależało na "cienkości" i mam 46XD1E.. wszystko spięte po HDMI i działa..

ad 4. żaden amplituner do 3k PLN nie potrzafi upscalować - one tylko konwertują sygnał tak, by potrzafił byc przesłany przez HDMI do TV.. ale to nie jest sygnał upscalowany.. prędzej DVD coś skaluje, ale to też zależy od modelu..

ad 5. na pewno nie zapominaj o centralu - brak satelit da się przeżyć, centralki nie.. :p pomyśl nad jakimś używanym zestawem 5.0 lub 5.1 z allegro i do tego dostaw ewentualnie swoje wybrane fronty..
 

mr_pit

New member
Xclone,
na początku dzieki za podpowiedzi.
Wyjście z satelity dbox mam tylko na euro złączu. Ale kabel chcę taki euro-component. Zeby komponent wchodził do amplitunera.No i na dzień dzisiejszy component-component do TV bo nie mam innego lepszego wejścia do TV.Teraz mam połączoną satke z tv euro-euro. I czy te połączenia przez ten właśnie amplituner polepszą mi obraz?
Też się zastanawiam nad 46" Czym się różnią modele sharpa x20 od XD1 któego posiadasz oprócz że jeden jest troche grubszy i nowszym modelem?
Czy cos takiego moge dokupić do mojego zestawu 2 kolumn by sie cieszyć dźwiękiem kina domowego
http://www.allegro.pl/item287938737_zestaw_3_kolumn_2_1_voice_kraft_vk6300_model_2007.html
Pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry