Co ma wspólnego suszarka do włosów z niektórymi Ampli ONKYO ?

ernet

Active member
Bez reklam
Co ma wspólnego suszarka do włosów z niektórymi Ampli ONKYO ?
Otóż więcej niż myślicie.Właściwie niektóre modele nie mogą bez niej właściwie funkcjonować.Problem braku dźwięku w niektórych modelach amplitunerów ONKYO jest ogólnie,wręcz worldwide :) znany.Po włączeniu ampli po prostu nie ma dźwięku.Za takie nieporządane zjawisko internauci obwiniają fabryczną wadę płytki,która znajduje się tuż pod otworami wentylacyjnymi i która "nie nagrzewa" się dostatecznie mocno,aby właściwie funkcjonować.W takim przypadku można,wręcz należy,podgrzać ją przez ok. 2 minuty gorącym strumieniem suszarki do włosów :)
Mój ampli ma ten sam problem.Wyżej opisane rozwiązanie sprawdziłem osobiście i potwierdzam:działa rewelacyjnie.Więc jeśli ktoś ma podobny problem ze swoim amplitunerem ONKYO, to cieszę się,że....pomogłem :)
 

ernet

Active member
Bez reklam
TAK.Dokładnie.No może oprócz "walenia" od góry w ampli.Do tego etapu jeszcze nie doszedłem :)
Reszta,jak napisałem, działa super.Chociaż w sieci znalazłem jeszcze to(cytat):
"Ok to test the Hdmi Board as bad.
Power button, turn it on, put the sound in Direct mode.
Hold down the BD/DVD button at the same time press the power button the display will show "HDMI Use" press power button again "HDMI Ignore" you should have sound, I did. So now at least you can use it for something! Thanks."
Jeszcze nie próbowałem.Skoro suszarka pod ręką.... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakieś 2 lata temu wklejałem podobny filmik z suszarką. ten jest chyba nowszy bo z 2013r. W sumie śmieszna sprawa, ale lepszy działający ampli z suszarką, jak martwy ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kobitka w takim przypadku powinna wyjść na balkon i tam się osuszyć, są pewne priorytety.
A.. ja sobie przypominam jeszcze inny filmik (o ile dobrze pamiętam), tam była żarówka która się nagrzewała i koleś ją załączał :)
Edit:
Znalazłem,
https://www.youtube.com/watch?v=Ki0OJoxH6yQ

Ernet, masz z głowy suszarke, to jest o wiele lepsze rozwiązanie, no i zobacz jaki masz ambilight :D
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
@armanig.. z kobietką i priorytetami,to masz rację :hihi:
Tak,ten filmik też widziałem...rozwiązanie godne XXI wieku,hahah
 

ernet

Active member
Bez reklam
No właśnie....jakie rozwiązania jeszcze proponujecie ? Może się przydadzą producentowi tego pseudo amplitunera
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tym samym sposobem mój kolega naprawiał HP tx2-1050ew. "Odklejał się" procesor graficzny na płycie głównej Jeszcze owijał go w ręcznik by szybko się nie wychładzał i dłużej trzymał temperaturę. Przedłużył mu życie o kilka m-cy. U niego zadziało u mnie niestety nie. Powszechny problem w sieci. Oczywiście stało się to kilka tygodni po gwarancji. Serwis zaproponował wymianę płyty głównej za 1200 zł i zniżkowy kupon 10% na zakup nowego lapka. Wysłałem ich na drzewo ;) Nieautoryzowany serwis chciał 300 zł, ale tez dawali gwarancję 3 m-ce i szczerze mi odradzili, bo to ponoć nawracający problem, w tych modelach szczególnie.
Od tego momentu nie kupuję już produktów tej marki, ale powodów mam więcej.
Nie chcę jednak odbiegać od tematu ;)
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Wczoraj napisałem maila do servisu,z prośbą o bezpłatną naprawę,jako,że mozna uznać to za wadę fabryczna.Zobaczymy,co odpiszą.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
No pewnie że wszystkie.
Teraz w salonach przy zakupie Onkyo dają już suszarkę na wyposażeniu ,tak jak mikrofon do kalibracji.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak czułem bo aż mi się wierzyć nie chciało. Moim zdaniem nie powinno być problemu z wymianą ampli, jest to wada fabryczna, wymiana od ręki
 

sebol81

New member
Ale jaja :)
Powodem prawdopodobnie są tzw. zimne luty, czyli luty które straciły swoje właściwości przewodzące. Jest to spowodowane poprzez zmniejszającą się elastyczność cyny bezołowiowej na wskutek wielokrotnego ogrzewania i schładzania - a co za tym idzie zwiększania i zmniejszania objętości lutu. Kiedyś stosowano domieszki ołowiu, które niwelowały to zjawisko, ale eurokołchoz ich zabronił.
 
Do góry