Co lepsze Yamaha 2065 czy 1067

ronin

New member
Marantz 5005 zdecydowanie lepiej zagra od Yamahy

Kwestia gustu kiki, uwierz mi. Ja miałem naprawdę w TopHiFI świetna ofertę (zniżkę) na Marantza 5005 (sporo taniej niż 1067) oraz 6005 (troszkę drożej). Również niższa cenę oferowali mi na Yamahę 2065 (troszkę taniej). Po odsłuchu 1067, 2065 i 5005 (6005 akurat nie mieli na stanie), 2065 odpadł jako pierwszy, dla moich uszu zdecydowanie gorszy, mniej analityczny i muzykalny od pozostałej dwójki. Zresztą sklepowa obsługa od razu to samo potwierdziła. Wybrałem Yamahę 1067 z uwagi na obsługę net, flac, etc. Ale nawet jeśli decydowałby dźwięk, to w stereo zagrały bardzo, bardzo podobne, z małym plusem jak dla mnie dla Yamahy, w kinie domowym za to różnica była zdecydowana na korzyść Yamahy. Nawet przy samym kryterium dźwięku i tak wybrałbym Yamahę. Choć tu akurat obsługa miał inne zdanie proponując mi M6005, choć jednocześnie potwierdzając, ze 5005 jest muzycznie na poziomie tej Yamahy. Ja maiłem swoje zdanie ;-). Kolumny na których dokonywałem odsłuchu to B&W CM8.
W domu jak na razie mogę stwierdzić, ze Yamaha wespół z Dali gra inaczej niż Denon 1908. Jak?.. inaczej ;-) .
Także polecam odsłuch ..
 

werf

Active member
Bez reklam
Raczej nie. przysłali mi instrukcje do bd-s1067 i nie jest on z polskiej dystrybucji. To kto się myli?.

Kolego pierwsze słyszę aby AudioK dał komu kolwiek instrukcje do modelu który jest akurat w sprzedaży

zadzwoń sobie pod 22 777 99 00 i poproś o taki dokument nawet odpłatnie w słuchawce usłyszysz żebyś się wody napił i nawet nie próbuj mi w mawiać że jest inaczej
 

BD

Member
Bez reklam
@mr-butcher-moze uzywane? onkyo 805/905/906, yamaha 3800/3900- beda na pewno kilka razy lepsze jak nowe w tej cenie ;]
 

darekguma

New member
Bez reklam
Kolego pierwsze słyszę aby AudioK dał komu kolwiek instrukcje do modelu który jest akurat w sprzedaży

zadzwoń sobie pod 22 777 99 00 i poproś o taki dokument nawet odpłatnie w słuchawce usłyszysz żebyś się wody napił i nawet nie próbuj mi w mawiać że jest inaczej
Pod tym numerem potwierdzałem wysłanie instrukcji, a mailowo ją zamawiałem po wczesniejszym zapytaniu czy jest taka mozliwość. Co jeszcze mam Ci napisać abys uwirzył, może zrzut ekranu z korespondencji mailowej:)
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Może i to możliwe z tą instrukcją. Z cenami jakie windują pewnie za dużo chętnych nie mają i dorabiają na instrukcjach. A swoją drogą to mamy bardzo fajnego dystrybutora. Połowa danych na stronie jest błędna. Ostatnio co na plus poprawili specyfikację Yamahy.
 

bzyk_tc

New member
Tak zrób z rzut

A co te kilka ostatnich Waszych wiadomości ma wspólnego z tematem?
Jeśli ktoś mówi że tak było, to tak było. Może @darekguma ma lepsza siłę przekonywania i jest bardziej zaradny jak sobie potrafił to załatwić. A Ty sie spierasz. Tylko po co?
 

darekguma

New member
Bez reklam

Attachments

  • Prezentacja2.jpg
    Prezentacja2.jpg
    136,7 KB · Wyś: 193

darekguma

New member
Bez reklam
A co te kilka ostatnich Waszych wiadomości ma wspólnego z tematem?
Jeśli ktoś mówi że tak było, to tak było. Może @darekguma ma lepsza siłę przekonywania i jest bardziej zaradny jak sobie potrafił to załatwić. A Ty sie spierasz. Tylko po co?
Też sie zastanawiam, nie musiałem nikogo przekonywac, napisałem do AudioKlanu i taką odp. uzyskałem, trzeba próbować:). Pozdro. Darek.
 

ronin

New member
@mr-butcher-moze uzywane? onkyo 805/905/906, yamaha 3800/3900- beda na pewno kilka razy lepsze jak nowe w tej cenie ;]

Czemu tak twierdzisz? Bo tak pisano od zawsze i teraz wypada tylko stwierdzić, że najlepsze odtwarzaczami były gramofony z początku ubiegłego wieku, a kolumny Tonsila są lepsze od nowych Kef-ów? ;-)
Jest wręcz przeciwnie o czym akurat w ubiegłym roku pisała prasa branżowa, m.in. i nasze Audio i AudioVideo. AudioVideo swoją drogą napisało to akurat przy teście Yamahy 767 odnosząc sie do testu problemowo-porównawczego amplituner vs wzmacniacz stereo, gdzie tak tu zachwalany Pioneer 1020 poległ z kretesem. Przy recenzji Yamahy napisano, że tu wynik pojedynku nie byłby tak oczywisty i cytat "niedrogie amplitunery zaczynają doganiać wzmacniacze z najniższego przedziału cenowego. Z uwaznej obserwacji wynika, że te pierwsze sa coraz lepsze, te drugie niekoniecznie..." To prasa FACHOWA.
Teraz mniej ważne własne odczucia.
Sam przez pewien czas miałem Denona 2307 (raczej dużo lepszego od każdego z ww. Onkyo) i wcale nie twierdzę, że grał w stereo lepiej od Yamahy (teraz został mi tylko Denon1908, ale to inna półka cenowa). Grał inaczej. Ale na 110% grał dużo słabiej w kinie domowym, nie mówiąc o innych funkcjach, gdzie po prostu byłby totalnie zdeklasowany.
 
Ostatnia edycja:
Do góry