co lepsze full hd czy 100hz?

chriser00

New member
Witam,

Probuje dobrać dla siebie jakiś tv 32'' (nie namawiajcie na wiekszy bo mam maly pokoj) ;)

I tu pojawia się problem. Cena w zasadzie nie ma znaczenia. Telewizor w 80% ma słuzyc do grania w ps3. Bardzo intensywnie zastanawiam się nad

- Sony KDL 32w4000

http://www.bazarcen.pl/product_731083.html

Tyle, że ma on czestotliwosc odswiezania 50 hz. Jaki to będzie mialo skutek - smuzenie, cos inengo?

Czy lepiej wybrac cos hd ready i z 100 hz?

Jedyny telewizor jaki znalazlem 32'' i full hd to panasonic, ale na zagranicznych forach bardzo narzekają na jego podsiwtlenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30 - czytaj test

Chwila nieuwagi i nasz udział był mocno zagrożony w wyścigu.



p1050635ft8.jpg


p1050669lq4.jpg


oraz Panasonic 32 LX 85
 

mateo2121

New member
Bez reklam
jeśli chodzi o sygnał SD to zdecydowanie lepsze i ważniejsze jest 100HZ ponieważ redukuje smużenie...
 

RheeTCT

New member
przy tak małym ekranie fullHD nie ma większego znaczenia,natomiast 100hz jak najbardziej.Ale jeśli cena nie jest istotnym czynnikiem to szukałbym takiego ,który ma i to i to.Ważne jeszcze z jakiej odległości będziesz oglądał.Jeśli z bliska (1-2m) to fullHD będzie już widac.
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Na zwykłej TV SD full hd nie widac...wiec nie opowiadaj bzdur.... dopiero hull hd ma znaczenie jesli masz programy odbierane w tym sygnale...kieruj sie 100Hz...
 

toffifee

New member
Też się zastanawiam nad 32" tyle że u mnie glównie jako źrodlo sygnału bedzie Cyfrowy Polsat (tuner z wyjściem HDMI) i DVD ale nie wykluczam podłączenia PC. Często oglądam transmisje sportowe i Discovery. Odległość od telewizora to jakieś 1-2,5m.

Mam kilka typów

Full HD
Sharp LC32X20E
Toshiba 32XV500PG

100Hz
Toshiba 32R3500
JVC 32P80

I tu nadal mam wątpliwości czy lepiej 100Hz czy Full HD ?
Może wogóle coś spoza moich typów :hmm:
 

xemil

New member
32"a656

a co bys powiedział o tym 32A656A1

fullhd, w cenie byś sie zmieścił !! tryb gracza.

w poniedziałek będe go miał to podzielę sie wiadomościam co do jakości.
Bedziemy go testowac na ps3+gt5. I zastanawiać się nad sensem zmany 32R81 na 32A656 czy będzie jakaś różnica.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Do 3300 raczej nic ciekawego nei znajdziesz w 37 calach:/ moim zdaniem postawm na lepszy model z matrycą 32 i bedziesz zadowolony
 

RheeTCT

New member
do mateo2121

Kolego mateo2121.Proponuję Ci powrót do podstawówki w celu nauki czytania ze zrozumieniem.Gdzie wyczytałeś ,że chriser00 nie będzie dysponował sygnałem HD?Jeżeli zastanawia się nad wyborem TV FullHD to być może taki sygnał planuje doprowadzić do swojego odbiornika.Czy to zrozumiałe?A czy zrozumiałeś,co napisałem o widoczności FullHD w tv 32"?
Zresztą obraz SD w tv FullHD jest niegorszej jakości,niż w HDready,pod warunkiem,że to dobry telewizor i dobry sygnał(ale to na marginesie).
Więc zanim napiszesz,że ktoś pisze bzdury-zastanów się czy przypadkiem Ty tego nie robisz.
 
Ostatnia edycja:

xemil

New member
tak jak napisałem wcześniej podziele sie informacjami na temat 32 full hd.
Miedzy hd redy a full hd na 32" przy sygnalae SD nie ma większej różnicy.
Ale ju po podłączeniu ps3 + GT5 no to mamy obraz miodzio .Tak że jeżeli mamy kupic tv tylko po to żeby podpiąc go do słabego sygnału to nie ma co przepłacac chyba że dla zasady że sie ma fullhd.
ps. ale zaprzecze sam sobie i powiem że jutro zmieniam 32r81 na 32a656
tylko po to by miec ten drugi :)
 
Do góry