Co lepsze do kręcenia filmów w hd aparat czy kamera w cenie do 1500 zł

adk11

New member
Witam, proszę o poradę jak w temacie. Kamery chcę używać do amatorskiego filmowania i dokumentowania dorastania swoich dzieci. Ważne żeby podczas kręcenia filmu w pomieszczeniu urządzenie nie miało problemu z łapaniem ostrości jak i żeby obraz nie był zbytnio zaszumiony. Dzięki za odpowiedzi.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
adk11 napisał:
Witam, proszę o poradę jak w temacie. Kamery chcę używać do amatorskiego filmowania i dokumentowania dorastania swoich dzieci. Ważne żeby podczas kręcenia filmu w pomieszczeniu urządzenie nie miało problemu z łapaniem ostrości jak i żeby obraz nie był zbytnio zaszumiony. Dzięki za odpowiedzi.


Lepsze jest to co lepszej(nie piszę bardziej markowej), firmy
Zwykle lepsze jest to co droższe,
Zwykle kamera robi lepsze filmy niz aparat.

Ale to zwykle.
Musisz porównać parametry.

Nie oczekuj, ze aparat np Benq za 250zł zrobi lepszy film HiDef niż Kamera np Sony HDR-520VE.
 

adk11

New member
Kupno kamery/aparatu do 1500

Miałem na myśli aparat np. sony hx1 - widziałem filmy i są one na moje oko w porządku (łapanie ostrości w ciemności, stabilizacja, odchylany ekran).
Sony kosztuje ok 1600 zł, tutaj pytanie czy w tej cenie znajdę w miarę dobrą kamerę hd z dobrym(optycznym) stabilizatorem.


Zastanawiam się jeszcze czy nie lepiej kupić kamery SD (dająca obraz jakości dvd), wtedy powinna ona mieć dobre parametry, proszę o porady.


W kwestii kamer jestem laikiem, proszę powiedzieć jakie ona może mieć funk lepsze niż aparat z funk kręcenia klipów.
Cały czas mówimy o sprzęcie do 1500 zł.
 

januszpe

New member
ja posiadam taki aprat. Ale kamera to nie tylko szybkie łapanie ostrości to wiele innych parametrów jak np balans bieli, migawka, czułość, przysłona , w obydwu tych urządzeniach działa to na innych zasadach i inaczej, stwierdziłem że zdecydowanie lepiej spełnia swoją rolę kamera jako aparat do zdjęć, niż odwrotnie.
 
Do góry