co kupic

JerzyMat

New member
Zestaw do 4500 zł.

Witam, niestety w kwesti kolumn, KD i Stereo jestem nieco zielony i w związku z tym proszę o pomoc. Interesuje mnie zestaw do pokoju 22 m/kw do słuchania CD, radio i KD - wszystkiego po trochu. Natawiony jestem na Onkio 605 i co do tego ???. chcę aby była nagrywarka DVD i zestaw kolumn w kolorze Wenge (co juz ogranicza wybór). Wszystko bedzie współpracowało z Plazmą Panasonic.
Będę wdzięczny za jakies sugestie. Budżet jak w tytule lub max. 5000 zł.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
I koniecznie posłuchaj też z JBL ES. Sądząc po Twojej ocenie brzmienia z kef iq7, ten zestaw powinien przypaść Ci do gustu.
 

eloma1

New member
po przesłuchaniu jeszcze raz poprzedniego zestawu zdecydowalem się jednak na.....
STEREO, za podobne pieniądze najprawdopodobniej kupię pioneera wzmak 9, cd pionieera 9 (to ta nowa seria -czarna) oraz KEF iq9 myśle że tak to się skończy, no chyba że jeszcze coś wyjdzie na ostatecznym odsłuchu.
W każdym bądz razie H/K sine special 29 zagrał o niebo lepiej od Onkyo 805, i wtedy zobaczylem na czym polega różnica w odsłuchu muzyki na amplitunerach, a skoro zależy mi na muzyce to trzeba iść w dobre stereo i chrzanić kino domowe.W podjęciu decyzji pomógł mi facet który przyszedł na odsłuch głośników do swojego acuface'a, chodzaca wiedza na ten temat, podobno dobre stero zagra nawet film lepiej od zestawu do kd, posłuchamy zobaczymy...
pozdro.
 

eloma1

New member
Nie zdawałem sobie sprawy jak trudny jest wybór w sprawie zakupu sprzętu do grania, niezaleznie od tego ile kasy ma się do wydania, juz od 2 tygodni praktycznie nie odchodze od kompa, a w miedzy czasie robie małe odsluchy. Dzięki temu dalem sobie spokój z kinem domowym a myslę o stero, ale tu wybór jeszcze trudniejszy, żeby nie zanudzac to mam takie pytanko:
-onkyo oparte o wzmak 933, cd 733
-pioneer oparty o serie 9
-denon na bazie 1500ae, cd 1500
doradzcie coś bo czas zakupu sie zbliża, jezeli chodzi o głośniki to zdecydowanie zostane przy kef
 

bacradi

New member
Nie polecam IQ7, wybierz IQ9 - o niebo lepsze, mam je do ampli ROTELA RSX-1057 i grają bosko. Szczególnie w kinie z IQ3, centralnym i subwooferkiem B&W ASW610
 
Ostatnia edycja:

eloma1

New member
odsłuchiwałem iq7 z h/k cine pack 29, to jest ten nowy model mpli 350, muza stero była napwadę niezła, onkyo 805 wypadł jak cień własnego cienia, do muzyki zdecydowanie się nie nadaje, ale kef iq7 zagrały naprawdę elegancko zdeklasowały jbl es80, dlatego też myślę o iq9 bo te to dopiero mogą...
raczej mam problem z zestawem stereo o czym pisałem wczesniej
 

paproch

New member
dlaczego nie sprawdzisz elektroniki cambridge audio?
to dosc czesto spotykane zestawienie KEF +CA, jezeli jestes z 3miasta to zapraszam na odsluch :)
 

kenobi36

New member
paproch napisał:
eloma1 skoro umysliles taki zestaw to teraz umów się w jakims sklepie na odsluch i sam ocen czy to jest To

nie znam sie na ampli wiec nie powiem Ci czy onko wysteruje te koluny, przeczytaj tez posty kenobi36, ma onkyo 805 i narzekal na brak basu w polaczeniu z kefami (bez suba), wiec jak to bedzie z 705/605 ..... najlepiej sam ocen, przy odsluchu kefow koniecznie popros zeby byly wygrzane, dla porownania popros tez o podpiecie jakiegos wzmacniacza stereo
Jak ktoś (w sensie Ja) słuchał muzyki ze sprzętu z upiększaczami tybu "Turbo Bass" na małych głośniczkach z otworem BF nastrojonymi na 80Hz i przez to wydłużającymi bas to każda dobra kolumna ze sprzętem ustawionym na płasko będzie miała zbyt słaby bas :).

Onkyo 805 ma super equalizer, można podbić 63Hz nie wpływając na wzmocnienie normalnego basu a tam gdzie trzeba KEFy też zatrzęsą domem.
 

eloma1

New member
No i w końcu kupiłem...
Wzmcniacz zintegrowany Vincent SV-233, oraz CD-S3
Odsłuchałem z tym zestawem kef iq7 szyby wypychało z okien, a KD może się generalnie położyć, trójwymiarowość dzwieku wręcz nie do opisania, głośniki wezmę iq7 se bo sa poprawione, iq9 byłyby stanowczo za duże do tego pokoju, jeszcze dobiore kabelki i jestem w 7 niebie
No chyba ze któryś z forumowiczów mnie zdołuje że to do dupy jest...
Pozdro.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nawet jak by ktoś chciał to i tak jest zdołowanie niewykonalne, bo to dobry sprzęt. Posłuchaj jeszcze Monitor Audio np RS6, zagra jeszcze lepiej :)
 

eloma1

New member
dzieki drogi blacku za odpowiedz, potwierdzenie jakosci tego sprzetu od takiego gościa to coś, jednak kef wybrala żonka kompromis musi być, jutro dostanę głośniki napiszę o odczuciach tych nowych kef jak się wygrzeją oczywiscie:mrgreen:

Muszę powiedzieć , że róznica pomiędzy KEF iq7 a KEF iq7 SE jest! Miałem przyjemność słuchać tych dwóch wersji z czego tych ostatnich jestem szczesliwym posiadaczem.Głośniczki juz się wygrzały wiec mogę podzielic się odczuciami.Jeżeli chodzi o srednice i wysokie jest raczej bez zmian czyli bardzo dobrze, natomiast jezeli chodzi o BAS to tak jakby to były inne glośniki.Basisko schodzi nisko nie jest suche wrecz przeciwnie dość ciepłe, co szcegulnie słychać jak słucha się bluesa, do rocka rewelacja,bas nie niesie sie po podłodze więc nie drazni ucha.Generalnie głośniczki rewelacja, a kosztuja o trzysta pln więcej.Wcześniej miałem obiekcje co do tych głośników i sumie kupowałem te SE w ciemno, ale było warto naprawde polecam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

new

New member
Witam , mam okazje tanio kupić WHARFEDALE DIAMOND 8.4 i teraz pytanie - czy to zagra z moim Pioneerem vsx 415 ( wiem ze to najnizszy model Pioneera ale na taki mnie bylo stac , dodam z tym Pionkiem grja głosniki kupione w komplecie takie http://www.allegro.pl/item370856771_pioneer_s_h240v_ql_s_r24_ql_rewelka_.html ) I grało to dosc kiepsko jak na moje ucho. Pytanie czy te Diamond zagra lepiej ?

Ps. zapomnialem dodać ze maja grac w pomieszczeniu ok 24 m/2
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wafle zagrają lepiej i dochodzimy tu do kresu możliwości Twojego amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

new

New member
Jeszcze sie zastanawiam nad Rubicon 5.0 RT-26 F RT-26C RT-26 S RT 26 tyle ze mój ampli ma preferowane 6-8 Ohm a te głosniki chyba 4 Ohm czy to ma duzy wplyw na ich gre ? Nie znam sie na tym:(
 
Do góry