co kupic

eloma1

New member
witam, mam mały dylemat nie wiem co kupic do grania.pokój 18 m kw., myślę usilnie nad onkyo 705 jako amplitunerze oraz kef iq7 czy to dobty zestaw proszę o podpowiedz.mam do wydania w granicy do 10 tys, zł
 

eloma1

New member
gdybym wiedzał to bym nie pytał, miło otrzymać podpowiedz od bardziej doświadczonych kolegów na co liczę w dzalszym ciągu.czy warto dopłacac do onkyo 705 czy kupic 605, jak to zagra ze kef iq7 może ktoś miał sposobność do takiego odsłuchu?

będę tego zestawu uzywał i do tego i do tego, ale bardziej zależy mi na muzyce, nie słucham techno i heavymetalu, sorki że nie napisałem tego od razu! :confused:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mogłbyś jeszcze podać budżet i powierzchnię pomieszczenia. Doadkowo przyda się informacja o tym, jak bardzo zależy Ci na efektach kina domowego, gdyż tutaj może pojawić się alternatywa w postaci wzmacniacza stereo.

I jeszcze jedno. Jeśli chcesz coś dopisać, użyj przycisku Edytuj, nie twórz nowej wypowiedzi zaraz pod swoją własną.

ArtS :)
 

paproch

New member
jezeli kupujesz tylko fronty to mysle ze nie ma co sie ladowac w amplituner,
pocztaj tez wypowiedzi ludzi ktorzy, po zakupie ampli + kef, zaczynaja kombinowac bo cos jest nie tak z dzwiekiem,
nie jestem specjalista, ale co do kefow, to musza byc dobrze napedzone zeby pokazaly pazura, amplituner nie jest dobrym rozwiazaniem. nawet to ze kosztuje kupe kasy nie oznacza ze zagra lepiej od duzo tanszego wzmacniacza stereo (poprawcie mnie jesli sie myle)

wazne jest to czego Ty oczekujesz od zestawu, bo jezeli to ma "tylko grac" to po co wydawac 10k jak mozna 4k, a reszte wydac na piwo :p
 

eloma1

New member
jestem nowym uczestnikiem tego interesujacego forum i dlatego poruszam się po nim troszeczkę niezgrabnie.zależy mi na dobrym sprzęcie w kwocie do 10 tys. zł, pokój w którym będę słuchał muzyki i oglądał filmy ma 18 m.kw.
w sumie podzał pomiędzy kinem a muzyką 50:50., zestaw który sobie umysliłem to:
-amplituner Onkyo TX-SR705 lub 605 (co lepiej?)
-DVD Onkyo SP-504
-Głosniki fronty KEF IQ7
-Centralny KEF IQ2c
-Efektowe KEF IQ1
bez suba
myslałem tez o seri JBl ES80 ale spotkałem wiele niepochlebnych opinii na ich temat , natomiast KEF zostały bardzo ciepło ocenione przez uczestników forum
prosze o podpowiedzi może zmienię zdanie pod wpływem argumentów , pozdrawiam
 

paproch

New member
eloma1 skoro umysliles taki zestaw to teraz umów się w jakims sklepie na odsluch i sam ocen czy to jest To

nie znam sie na ampli wiec nie powiem Ci czy onko wysteruje te koluny, przeczytaj tez posty kenobi36, ma onkyo 805 i narzekal na brak basu w polaczeniu z kefami (bez suba), wiec jak to bedzie z 705/605 ..... najlepiej sam ocen, przy odsluchu kefow koniecznie popros zeby byly wygrzane, dla porownania popros tez o podpiecie jakiegos wzmacniacza stereo
 

eloma1

New member
przepraszam, co to znaczy wygrzane?czytałem że kef nie maja tąpnięcia ,ale znowu JBL walą basem bez pojęcia i bądz tu madry, nie słucham heavy metalu, ani muzyki klasycznej, zależy mi na czystej barwie , a nie zeby głowa puchła od natłoku dzwięków, lub sąsiadowi spadł żyrandol na głowe, mieszkając w bloku głośne granie słabo wskazane.
jezeli chodzi o 705 lub 605 to słyszałem że szkoda dopłacać do 705-ki, ale jak jest naprawdę ?
wracajac do glosników czy dokupując suba rozwiązujemy sprawę basu?patrz metraż pokoju.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak już będziesz słuchał muzyki, to lepiej Cambridge Audio i Monitor Audio, posłuchaj-gęba sama sie śmieje.
 

AvataR

Banned
Hmm ale jednoczesnie wlasnie KEFy z Cambridge Audio graja wlasnie rowniez rewelacyjnie :) Ale tu juz mowa albo o zubozonym ampli tej firmy albo wypasnym wzmaku stereo ;) Musisz odsluchac ale to co poleca Blackninja czyli Monitor Audio i Kefy to chyba dwa najwlasciwsze wybory jezeli chodzi o muzykalnosc. Niedawno wyszly Kefy iQ7 SE podobno lepsza zwrotnica, magnes i cos jeszcze poprawione :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapraszamy na odsłuch i rzeczywiście do dźwięku to Ca +MA lub KEF iq7
albo Marantz 7002+ kefy IQ 9.
 

eloma1

New member
krótko mówiac tak jak w tym dowcipie " im więcej czytam to coraz głupszy jestem", raczej nie myślę o wzmacniaczu stero, wolałbym amplituner który poradzi sobie i z muzyką i kinem domowym, chociż jak coś jest do wszyskiego to znaczy ze jest do niczego, ciekawy jestem jaka jest róznica pomiędzy iq7 i iq7 se (special edition:grin:), może ktos miał sposobność do odsłuchu?
ale co z tymi JBL seria es czy naprawdę są do kitu, liczę na podtrzymanie wątku przez szanownych rozmowców
icon14.gif
.
chcę zapytać o jeszcze jedną sprawę skoro czasem obżuca sie błotem całkiem drogie sprzety do grania to co należy powiedziec o tych zestawach za 1799,99 z media, a może nie watro przepłacac i kupic taki zestaw promocyjno-swiąteczny:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Skibus

New member
Zapomnij o KD jeśli liczysz na jakość muzyki. Tylko wzmacniacz stereo. Proponował bym CA 740A do tego posłuchaj Kefów, Monitor Audio i Audio Academy. Sam będziesz wiedział które zagrają najlepiej.
Do tego DVD jako źródło + ewentualnie jak starczy funduszy zewnętrzny DAC ( zaraz pewnie mnie napadną, ale co tam. Warto. Nawet używany Zaholu ( ok 800 zł ) ).

Pamiętaj, że KD to nie tylko zestaw kolumn, ale też prawidłowa akustyka pomieszczenia i prawidłowe ustawienie kolumn ( Zapomnij o korekcie akustyki przez amplituner. To kicha ).

Lepiej zrób coś dobrze od początku do końca i nie pakuj się w półśrodki
 

eloma1

New member
wiem , wiem, wiem...zawsze myślałem o dobrym systemie stereo, ale czasy się zmieniają i trzeba iść na kompromis czasem z samym sobą ,i czy, lub ze swoja druga połwą, nie mam miejsca w meblu na którym stoi plazma na wzmacniacz, tuner radiowy, dvd i coś tam co nazwałeś DAC ( przykro mi przyznaje sie do nieuctwa ), sa tylko 4 wolne miejsca na ampli dvd głośnik centralny i nagrywarke dvd
 

AvataR

Banned
Hmm powiem tak mam ONKYO 605 i da sie przyzwyczaic bo sprzecik nie jest zly nawet z moimi KEFami, ale gdybym mial kase i mozliwosci napewno bym wzial wzmak CA640v2 i do tego powiedzmy ONKYO 705 i polaczyl to PREOUTem (zamiast 705 mozesz kupic cos innej firmy ale bez przesady-no chyba ze spisz na papierkach :grin:) albo jezeli wszystko w jednym to MARANTZ 7002 (moze byc 8002 jezeli masz takie srodki). Do tego KEFy lub MA i jest bajer max :)
 

Skibus

New member
Jak masz mało miejsca tym bardziej weź stereo. Nie odczujesz wielkiego braku przy oglądaniu filmów, a muzykę będziesz miał na wysokim poziomie
 

eloma1

New member
a co powiecie na temat tego zestawu harmana o nowym wyglądzie( cine special 29), podobno to dvd świetnie radzi sobie z CD, jutro ide na odsłuch napisze coś więcej na ten temat
pozdro
 

eloma1

New member
odsłuchwałem zastaw H/K cine special 2 razy z kef iq7 coś mi nie gra , jeszcze nie wiem co ,ale odczucie jest niepełne, coś jest nie tak tylko nie wiem co? lekki brak basu zauważyła nawet moja żonka,coś mi się wydaje że te 4800,00 to płaci się za wygład (design jest naprawde ok.) ale chyba nie o to chodzi, zainteresowała mnie yamaha 2700 która stała biedna w kącie i nikt w salonie o niej nie wpomniał moze wiecie cos wiecej na temat tej marki?jak to gra CD i jak spawuje sie kd.
 
Do góry