Co kupić ? Zestaw Stereo czy Kino Domowe z Virtual Surround ?

Kejmoski

New member
Warunków lokalowych nie zmienię. Także dzięki twojemu postowi kupię niższy model Amplitunera Kina Domowego. I tak mi się też wydawało że do tych małych głośników trzeba kupić niższy model Amplitunera Kina Domowego. Z jednej strony może i dobrze bo trochę pieniędzy zaoszczędzę, które można przeznaczyć na lepsze przewody głośnikowe.

A z niższych modeli Amplitunerów Kina Domowego, wybór mam taki:

-Yamaha RX-V 475 za 1399 zł
-Yamaha RX-V 575 za 1599 zł
-Marantz NR 1504 za 1995 zł
-Onkyo TX-NR 414 za 1199 zł
-Onkyo TX-NR 525 za 1499 zł
-Onkyo TX-NR 579 za 1590 zł

Trzeba mocno przemyśleć wybór Amplitunera Kina Domowego. Ale wydaje mi się że z tej listy mogę skreślić modele:
-Yamaha RX-V 575 za 1599 zł, bo jest to Amplituner o konfiguracji głośników 7.2
-Onkyo TX-NR 579 za 1590 zł, ten Amplituner ma konfigurację głośników 7.1
Bo z konfiguracji 7.1 i 7.2 nie będę miał użytku.

Także musiałbym wybrać Amplituner Kina Domowego o konfiguracji głośników 5.1, więc zostają mi te modele:

-Yamaha RX-V 475 za 1399 zł
-Marantz NR 1504 za 1995 zł
-Onkyo TX-NR 414 za 1199 zł
-Onkyo TX-NR 525 za 1499 zł

Także lista się skróciła. Muszę się mocno zastanowić nad wyborem Amplitunera Kina Domowego.
 

Kejmoski

New member
Witam was. Chciałbym się was zapytać, jaki powinienem kupić Amplituner Kina Domowego do tego zestawu głośników 5.1
Boston Acoustics SoundWare XS 5.1 MKII (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Oto lista Amplitunerów Kina Domowego jakie mam do wyboru:

-Yamaha RX-V 475 za 1399 zł
-Marantz NR 1504 za 1995 zł
-Onkyo TX-NR 414 za 1199 zł
-Onkyo TX-NR 525 za 1499 zł

Także proszę was o radę bo chcę jutro jechać po Amplituner Kina Domowego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja z tych bralbym tego Marantza, znam brzmienie tych slimow i jest bardzo ok, do tego maja bdb. recenzje, a z tego co pamietam zalezy Ci tez na powierzchni.
Onkyo seri 5xx tez sluchalem i tez bylo swietnie (w kinie) w stereo nie sluchalem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mialem dopisac ze nie znam tego modelu, wiec tutaj juz ktos inny musi Ci pomoc czy lepiej wypadnie od tych wymienionych. Ja lubie brzmienie Marantza, wiec tego wlasnie bym kupil. Biorac pod uwage Twoje warunki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yamaha przy filmach się sprawdza. Ma fajny przestrzenny dźwięk. Ma też CINEMA DSP można się tym trochę pobawić. Mimo wszystko oddaje swój głos na Marantza. Jest bardziej uniwersalny, lepsza scena muzyczna.
 

Kejmoski

New member
To z tego mi wynika, że Amplituner Marantz będzie uniwersalny do filmów i muzyki. . . . . . . . . . Po głębokim i mocnym zastanowieniu, mój wybór padł na . . . Marantz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Doradzicie mi jaki Amplituner Kina Domowego najlepiej kupić ? Bo chcę do sklepu jechać.

A mozesz pare zloty dolozyc? Jesli taj to warto tez byloby pomyslec o onkyo serii 6, roznica bedzie na dosyc duzy plus wzgledem serii 5 , a o serii 4 to proponuje zapomniec... Moj sasiad mial wlasnie taki dylemat odsluchiwal u siebie w domu onkyo serii 5 jak i 6 i twierdzil ze duzo fajniej gra seria 6. Ale kosztem wiekszej kasy..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz Lolek jak z tym dokladaniem, niby te kilka stowek wiecej nie robi roznicy, ale potem juz widzisz jeszcze wyzszy model za nastepne kilka stowek wiecej i tak szybujesz coraz to wyzej i wyzej, a potem sie okazuje ze zamiast ampli za 2k mamy taki za 4k, albo 10k. Chyba Tobie tego nie musze tlumaczyc? ;)
 

Kejmoski

New member
A mozesz pare zloty dolozyc? Jesli taj to warto tez byloby pomyslec o onkyo serii 6, roznica bedzie na dosyc duzy plus wzgledem serii 5 , a o serii 4 to proponuje zapomniec... Moj sasiad mial wlasnie taki dylemat odsluchiwal u siebie w domu onkyo serii 5 jak i 6 i twierdzil ze duzo fajniej gra seria 6. Ale kosztem wiekszej kasy..

Jasne że mogę dołożyć. Na Amplituner Kina Domowego mam Budżet w wysokości 3000 złotych. Już chciałem kupować Amplituner Onkyo TX-NR 717 lub Yamaha RX-V 775. Ale w ostatniej chwili się zawahałem bo przyszło mi do głowy że chyba takie Amplitunery Kina Domowego są za mocne do takiego zestawu głośników.

Boston Acoustics SoundWare XS 5.1 MKII (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Jeżeli do tego zestawu głośników Boston Acoustics można bez problemu podłączyć Amplituner Kina Domowego Onkyo TX-NR 717 lub Yamaha RX-V 775 lub Marantz SR 5007 to z miłą chęcią mogę kupić droższy Amplituner. Bo moim zdaniem takiego Amplitunera za na przykład 3000 złotych, prędko nie zmienię, bo taki Amplituner to już lepsza jakość i lepsza konstrukcja.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spokojnie, ja mialem kiedys taki zestaw 5.1 Wharfedale, niewiele drozszy od tych Bostonow, za to podobnej wielkosci i zasilalem je Onkyo 905.
Jak to ma byc przyszlosciowy zakup, to niewiele wiecej i masz sr6007, czy Onkyo 818.
 
Ostatnia edycja:

Kejmoski

New member
Mnie chodzi o to że chciałbym Amplituner Kina Domowego na Lata. I na taki Amplituner trzeba wydać od 2500 złotych do 4000 złotych.

No i z tych droższych Amplitunerów wybór mam taki:
-Marantz SR 6007 za 3400 złotych
-Onkyo TX-NR 717 za 3000 złotych
-Onkyo TX-NR 818 za 3500 zlotych
-Yamaha RX-V 775 za 2600 złotych
-Yamaha RX-A 830 za 3600 złotych
-Harman/Kardon AVR 270 za 2700 złotych
-Harman/Kardon AVR 370 za 2700 złotych

Także wybór teraz mam większy. Z tych droższych Amplitunerów najbardziej mnie ciągnie do Yamahy i Onkyo, ale który najlepiej wybrać ? Bo taki Onkyo TX-NR 818 jest bardzo fajny, ale ten Amplituner jest wielki i waży chyba 18 i pół kilo. Także Amplituner Onkyo TX-NR 818 jest chyba za duży na mój pokój ? Tu nie chodzi brak miejsca, na taki Amplituner mam miejsce, ale mam wrażenie że kupowanie takiego Amplitunera Onkyo TX-NR 818 do mojego małego pokoju to lekka przesada ?
 

Kejmoski

New member
Powiem wam że mnie najbardziej ciągnie do kupna Onkyo TX-NR 717 cena 3000 zł lub Yamaha RX-V 775 cena 2600 lub Marantz SR 5007 cena 2400 zł. Moim zdaniem te Amplitunery na mój mały pokój to rewelacja. I nie wiem czy jest sens kupować droższy ?
 

Kejmoski

New member
Z tych droższych Amplitunerów Kina Domowego, to chodzą mi po głowie te dwa Amplitunery:
-Onkyo TX-NR 717 za 3000 złotych
-Yamaha RX-V 775 za 2600 złotych

Jak tak porównuję te Amplitunery to z tego mi wynika że Onkyo TX-NR 717 jest lepsze od Yamahy RX-v 775.
 

MKa11

New member
Zakup ampli na lata mija się z celem, wchodzi za chwilę HDMI 2.0. A co do wyboru sprzętu, może jednak warto byłoby się wybrać na jakiś odsłuch.
 
Do góry