Co kupić za do 3500? Pomoc dla całkowitego laika.

sokarsg-1

New member
Witam
Dołączę się do tematu bo nie chcę śmiecić po forum. Tak więc na TV mam tyle samo kasy co autor tematu tz. 3000zł +/- 500zł. Bez różnicy mi czy kupie plazmę czy LCD. Telewizor będzie podłączony głównie pod komputer z kartą ATI Radeon 4850 i głównie o jakość obrazu wysyłanego kablem z kompa mi chodzi tz. aby był jak najlepszy. Poza kompem telewizor będzie tymczasowo podłączony pod zwykłą antenę odbierającą sygnał naziemny SD. Na TV będę oglądał głownie filmy w jakości mniej więcej DVD czasem BD oraz czasami grał w gry aczkolwiek nie w 1920 × 1080 bo takiej rozdziałki nie pociągnie mi grafika. Od Tv będę siedział w odległości mniej więcej 3 m. i dlatego chce kupić coś od 37 do 42 cali z rozdziałkom Full HD. Chciałbym abyście polecili mi jakieś konkretne modele różnych producentów niezależnie czy to plazma czy LCD tak abym mógł je sobie później w sklepie porównać. A i przede wszystkim zależy mi tak jak wspomniałem wcześniej na najlepszej jakości obrazu odbieranego z kompa bo później podłącze TV pod jakąś cyfrówkę i na razie nie będę się przejmował słabej jakości obrazem z anteny naziemnej.
Mogli byście tęż podać adresy jakiś stron z konkretnymi testami telewizorów albo jakieś inne forum gdzie ludzie nie będą mi polecali to co mają tylko to co jest dobre.
 

sokarsg-1

New member
Witam ponownie. Dziś siedziałem w Saturnie 2h i oto moje spostrzeżenia i pytania?
1.LCD zwykłe ma tragiczne komiksowe kolory i rozmywa obraz słabej jakości a że będę początkowo oglądał telewizje z anteny naziemnej to zdecydowanie wole plazmy z ich skalowaniem.
2.LCD 'eki w porównaniu z plazmami niezależnie jakich firm świeca znacznie jaśniej i trochę martwię się jak plazma będzie się spisywała w domu tzn. czy da się bez problemów oglądać filmy w dzień w pokoju w którym dla porównania bez problemów oglądam filmy na monitorze CRT? Czy plazma świeci jaśniej czy ciemniej niż monitor CRT średniej klasy?
3.Czy na plazmie da się oglądać obraz SD z czarnymi pasami po bokach tzn. z w formacie 4:3 bo rozciąganego obrazu nie zdierże a wiadomo telewizja naziemna jest w formacie 4:3 również jak w przyszłości kupie jakiś dekoder platformy cyfrowej to tam też jest obraz w formacie 4:3 oprócz kanałów w HD (chyba)? Chodzi mi o to czy takie czarne pasy nie wypalą się po bokach i telewizor po 2 latach będzie się nadawał do kosza?
4. Jak to jest w końcu z tym wypalaniem bo sprzedawcy mi namotali lekko, czy da się bez problemów grać w gry na plazmie nie martwiąc się o wypalanie? Telewizora nie będę używał jako monitora do PC ale chciałbym raz na jakiś czas pograć sobie w jakąś gre pokroju FIFA czy jakaś wyścigówka i martwię się czy po sesji 5 godzinnej nie będę miał wypalonej zielonej trawy na całym telewizorze albo w rogu nie będę miał licznika prędkości samochodu?
5. LCD LED nie wyglądają źle powiedział bym że mają lepszą czerń niż większość plazm do 4000zł więc się zastanawiam czy czasem nie pomyśleć o kupnie LED 'a. Jak sprawdzić porównać plazmę do LCD LED jakie są wady i zalety tego drugiego? Co sądzicie po LED 'ach bo dla mnie szczerze obraz z LED'a jest porównywalny z dobrymi plazmami i w dodatku LED'y mocniej świecą.
6. Czy plazmy Samsunga serii B650 występują w wielkościach mniejszych niż 50 cali bo taki jest dla mnie za drogi ale taką 42 bym łyknął gdyż generuje najładniejszy obraz ze wszystkich plazm jakie widziałem no może oprócz b850?
7. Jak sądzicie czy obraz po poprawnej kalibracji na Panasonicu P42G10E
jest ładniejszy czy gorszy niż na Samsungach serii B650 bo powiem że ten panasocic najbardziej mi się podobał. Na pewno ma lepszy obraz niż plazmy tego producenta innych serii tzn. S i X. A i widziałem Panasonica serii V i dla mnie mimo że był najdroższym Panasonicem to wyglądał gożej niż P42G10E ale pewnie dlatego że był tak beznadziejnie ustawiony (był dużo ciemniejszy i wpadał w zieleń).
 
Do góry