co kupic? tvix , popcorn czy wd hd ?

p0gr0m

New member
witam
zastanawiam sie nad kupnem ktoregos z tych 3 urzadzonek do ogladania filmow w full hd no i sam niewiem co wybrac , a chcialbym zeby to posluzylo na conajmniej 2-3 lata no i sprawa ma sie tak ze:

-tvix 6500 kosztuje okolo 1400-1500 zl + twrdziel 1 tb daje okolo 1800 zl

- popcorn hour a110 kosztuje okolo 850 zl + tb co daje okolo 1300 zl

- wd hd kosztuje okolo 400-450 zl + 1tb co daje okolo 800-900 zl

czyli cenowo wychodzi najtaniej wd hd (polowe tvixa) i (1/2 popcorna)

wiadomo ze popcorn i tvix to najbardziej znane i chwalone odtwarzacze filmow w 720 i 1080p

a wd hd ma problem z 1080p , chociaz wszyscy oczekauja na nowy soft ktory ma sie rzekomo ukazac pod koniec stycznia 2009 roku , jednak 100 % pewnosci nie ma ze po uaktualnieniu softu problem z 1080p przestanie istniec.

wszystkie 3 modele wyzej wymienionych firm jest na tym samym chipsecie sigma co rokuje tym ze prawdopodobnie jednak po zmianie softu w wd hd bedzie dobrze z filmami w 1080p.

no i teraz pytanie do was jak myslicie co kupic

ma mi to glownie sluzyc do ogladania filmow , zdjecia itp mnie nie intersuja , bedzie to podlaczone do tv sharp lc37xl8e przez hdmi i prawdopodobnie do amplitunera + zestaw glosnikow w 5.1 (coprawda niemam jeszcze ani amplitunera ani glosnikow jednak planuje cos kupic)

dodam tez ze bogaczem nie jestem i w sumie np 1800 zl za tvixa to duzo jak dla mnie pieniedzy , jednak jesli roznica byla by np duza w jakosci ogladania filmow z dzwiekiem 5.1 miedzy wlasnie tvixem a popcornem a wd hd to wolalbym dac wtedy wiecej pieniedzy i kupic tvixa badz popcorna , jesli jednak roznicy by mialo nie byc to bylbym sklonny do wd hd (w zasadzie to bym sie nawet nie pytal co kupic gdyby w tym momencie wd hd wyswietlal 1080p bez problemowo)

no wiec doradzcie co kupic ( i jak mozecie podajcie co np ma tvix a czego popcorn niema lub wd hd i na odwrot czyli ogolnie plusy i minusy wyzej wspomnianych urzadzen)

ps. bede po 22 w domu to o cos pewnie popytam tutaj na forum jeszcze
pozdrawiam mariusz
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
w twoim wypadku popcorn wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem
wd moze bedzie dobry a moze nie lepszy popkorn w reku niz wd na dachu :p

- tvix , LCD, ladna obudowa ( kwestja gustu ) , dyski esata ,mozna dokupic tuner do niego,szybkie menu

- popcorn , torrenty i pare innych programow ale nie wiem dokladnie o co kaman.. jakies problemy z wyłaczeniem jednostki ( trzeba wylanczac z pradu ) ale tez o tym by trzeba doczytac , menu na html

funkcjonalnosc ( odtwarzanie filmow itp ) jest ta sama w przypadku obu modeli

firmware do popcorna wychodzi czesciej

popcorn ma bardzo wolne menu w porownaniu do tvixa ale czy to tak przeszkadza w koncu nie bedziesz cały dzien skakal i wybierał filmu wybierzesz obejrzysz wyłaczysz. zwłaszcza ze nie interesuje cie muza/zdjecia

pozdro :)
 

Dref

New member
Kupilem TVIX-a w Korei

efCześć,
Zaryzykowałem i zamówiłem TVIX-a 6500 na eBay-u w Korei. Kosztował
279$ plus transport 30$. Sprzedawca skontaktował się ze mną czy na pewno chcę tańszą wersję - angielską. Przesyłka szla do Wiednia EMS cztery dni.
Jak narazie działa OK ale coraz natrafiam na dziwne peoblemy: filmy w MKV w rozdzielczości 720i nie mogą byćprzeskalpwane i muszę redukować rozdzielczość wyjścia HDMI z 1080p na 720. Czy ktoś zna przyczynę?
Pozdrawiam,
Dref

p0gr0m napisał:
witam
zastanawiam sie nad kupnem ktoregos z tych 3 urzadzonek do ogladania filmow w full hd no i sam niewiem co wybrac , a chcialbym zeby to posluzylo na conajmniej 2-3 lata no i sprawa ma sie tak ze:
...

ps. bede po 22 w domu to o cos pewnie popytam tutaj na forum jeszcze
pozdrawiam mariusz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wtykacz

New member
Tez mialem obawy co do odtwarzania filmow matroska .mkv w rozdzielczosci 1080p na pleyerze WD TV HD Media Player.
Zaryzykowalem i kupilem go z mysla, ze nastepny upgrade softu to poprawi. No i zostalem milo zaskoczony, bo na ponad 300 filmow 1080p takich grup jak EuReKA, ESiR, CtrlHD, SEPTiC, SiNNERS, CiNEFILE, HDBRiSe, C100, hV, SZ, REVEiLLE, BLiND i kilkunastu innych grup kodujacych tego typu filmy wszystko ladnie plynnie odtwarza, wiec nie wiem skad u niektorych sa problemy wlasnie z filmami .mkv 1080p. Chyba, ze zostaly one "niestandardowo kodowane"? :confused:

Podanto wszystkie obrazy plyt DVD-VIDEO (ISO, mpeg2), mpeg4, a w tym Divx, Xvid, QT ten playerek zjada na sniadanie.

Jeszcze raz powtarzam, bo moze jestem odosobniony (duzo nie czytalem opinii na jego temat) Nie mam takiego filmu HD, z ktorym WD TV HD Media Player nie mogl sobie poradzic.
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
HD audio ,szczerze mówiąc nie wiem ,ale DTS wd player odtwarza bez problemu. Mam parę koncertów z dts 5.1 i bardzo dobrze radzi sobie z dżwiękiem. Jeśli chodzi o napisy to to plik txt -przerobiony bez ogonków zamieniam na format AAS albo Subrip i filmy z napisami odtwarza poprawnie.
Tak czy inaczej ,jak większość czekam na nastepny update i uważam Wd playera za trafiony zakup.
Pozdrawiam.
 

bany

New member
albercikk napisał:
Czy istnieje takie urządzenie typu Tvix, Popcorn które posiada funkcje nagrywania z TV ?

Pozdrawiam

tak-wiele: - Tvix6500 z tunerem T431- ale tylko z DVB-T (mpeg4) Woxter High rec. nagrywarka nagra z sygnału analogowego
 

albercikk

New member
bany napisał:
tak-wiele: - Tvix6500 z tunerem T431- ale tylko z DVB-T (mpeg4) Woxter High rec. nagrywarka nagra z sygnału analogowego
Dzięki za pomoc.
Drogie zabawki, spodziewałem się że tego typu urządzenie (sam dysk twardy z opcją nagrywania) będzie sporo tańszy od standardowej nagrywarki stacjonarnej DVD + HDD, wygląda więc na to że nagrywarka stacjonarna będzie najtańszym rozwiązaniem a może jednak nie ?
Orientujesz się może czy wykorzystanie jakiejś dobrej Pecetowej karty TV do nagrywania z TV ma sens, oczywiście nagrany obraz ma mieć jak najwyższą jakość, posiadam plazmę 42 cale wiec na takim dużym panelu słaba jakość nagranego obrazu od razu wychodzi, chciałbym potem nagrane z TV filmy przegrać z PC na DVD i odtwarzać na stacjonarnym DVD.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bany

New member
Wszytko co jest dobre musi kosztować... W Twoim przypadku wystarczy Woxter Hi Rec , będzie tanszy od Tvixa -bez dysku ok. 220 EUR brutto. Zauwaz że wszystkie te "zabawki" nie sa obudową dysku twardego, maja swój procesor najlepszy SIGMA 8634/35 lub Realtec w przyp. Woxtera , pamięć i oprogramowanie. Pomusł z nagrywaniem przez PC mozliwy aczkolwiek strasznie męczący , znacznie bardzie komfortowe jest zastosowanie jest ktortyś z dwóch proponowanych urządzen i bez DVD tylko twardy dysk. Jak chcesz porozmawiać , napisz: biuro@c4i.com.pl
 

albercikk

New member
Dzięki bany za pomoc, rozumiem że te skrzyneczki maja procek i jakieś tam układy, ale wydaje mi się że tego typu rozwiązania powinny być tańsze od powszechnych urządzeń stacionarnych typu DVD+HDD, w końcu w nich mamy dwie opcje, ale pewnie cena jest wyższa ze względu na mniejszą masowośc tego typu rozwiązań, jak by nie było jeśli cena jest podobna to wole zakupić standardowe DVD + HDD.
Choć wolałbym wydać mniej, nawet kosztem mniej wygodnej obsługi (karta TV) jesli tylko jakość była by dobra.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za informacje ;)
 
Do góry