Co kupić Sony w5500 czy też Z4500 , o to jest pytanie?

jarql

Member
Biorac pod uwage obecne różnice w cenie na poziomie ponad 1tys zł to jest to kwestia do rozważenia,jarko34 nie podałeś nawet do czego głównie ma służyć bo jezeli do samej telewizji Sd i Hd to to jakość/cena przemawia za W5500,ale jeśli chcesz go używać do konsoli to jednak wybrałbym Z4500,wiem to bo użytkuje go z PS3 i jest rewelacja:D
 

mr.magoo

New member
musisz zdecydować do czego ten telewizor będzie Tobie potrzebny. Dla mnie obraz troszeczkę lepszy w Z-ce no i 200 Hz których W nie posiada. W jest modelem bardziej multimedialnym, więcej wejść HDMI i USB media co w połączeniu z mniejszym poborem mocy oraz ceną, jako model uniwersalny do domu wybrałbym W5500.
 

jarko34

New member
Telewizor ten ma być użytkowany jako telewizor i ma spełniać przede wszystkim taką

funkcję. Ma wisiec na ścianie , pokój 4x4 cyfra + i DVD. Nie jestem maniakiem telewizyjnym ale lubie kiedy wszystko jest OK . Jezeli chodzi o cenę , to jest to różnica ok. 1 tyś zł. Decydując się na któryś z tych typów będe patrzył na obraz, dzwięki.... coś tam jeszcze
 

Jan61

New member
Za chwilę będzie Z5500 i wybieranie będzie od nowa:)
Na dziś kup najtańszy wystarczający.
Cokolwiek wybierzesz za rok będzie starocią.
Po co przepłacać :)
 

Ares78

New member
jarko34 napisał:
funkcję. Ma wisiec na ścianie , pokój 4x4 cyfra + i DVD. Nie jestem maniakiem telewizyjnym ale lubie kiedy wszystko jest OK . Jezeli chodzi o cenę , to jest to różnica ok. 1 tyś zł. Decydując się na któryś z tych typów będe patrzył na obraz, dzwięki.... coś tam jeszcze

Hmm a widziałeś oba w sklepie? Najlepiej przejdź się do sony center i sprawdź na przykładowych płytach dvd czy będą duże różnice ;) Jak dla mnie w Twoim przypadku z4500 to jest więcej niż potrzebujesz, tak samo z5500, nie wykorzystasz ich możliwości to po co za nie płacić? W5500 jest tańsze i możesz spokojnie kupić odtwarzacz blu ray, konsole czy to co chcesz za różnice, nawet jak nie chcesz kupować filmów na blu ray to polecam mieć coś do odtwarzania, wypożyczalnie mają już całkiem bogatą ofertę, a frajda z oglądania nieporównywalnie większa.
 

Jan61

New member
jarko34 napisał:
Wyboru musze dokonac do sierpnia,

Sugeruję zakup V5500 - w zupełności wystarczy do wyartykułowanych potrzeb. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczysz na cokolwiek. Jak chcesz bardzo pozbawić się forsy weź W5500.
O 200Hz nie myśl - to jest dla graczy komputerowych.
 

Ares78

New member
Jan61 przy aktualnej cenie w5500 nie zastanawiałbym się nad v5500, różnica nie jest duża, a 100hz dużo daje i wystarcza do komfortowego oglądania. 200hz świetnie spisuje się przy konsolach, nie wiem jak przy graniu przez PC, ale też jest podstawą jeśli ktoś ma bardzo duże wymagania co do płynności obrazu, oraz alergie na juddering ;)
 

mr.magoo

New member
fakt, że V5500 jest tańsza od W5500 ale różnica jest coraz mniejsza, teraz około 600 zł (oczywiście w necie). W5500 daje Ci za to 100Hz i skoro:
Nie jestem maniakiem telewizyjnym ale lubie kiedy wszystko jest OK
powinno w tym pomóc. Podtrzymuje swoją wcześniejszą wypowiedź i polecam W5500
 
Do góry