co kupić Sharpa LC-46LE830E czy samsunga UE 46D6500

piotrandrzej

New member
Witam
Proszę o opinię jaki telewizor 46" z podświetlaniem LED kupić. zamierzam przeznaczyć na telewizor do 5000 zł. Wstepnie wybrałem telewizory jak w temacie. Proszę o opinię na temat tych dwóch telewizorów oraz ewentualnie inne propozycje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za mało danych :
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
 

piotrandrzej

New member
Obecnie mam 37" kineskopowego Philipsa, który zakończył żywot. Pokój o powierzchni około 36 m2. Odległość od telewizora okolo 5 m. Na ogół siedzimy na wprost telewizora. maksymalny kąt z jakiego będzie oglądana telewizja to około 45 stopni, licząc od położenia na wprost telewizora.
Jeżeli chodzi o oświetlenie pomieszczenia to światło dzienne wpada pod kątem 90' w stosunku do telewizora i oglądających. Okna wychodzą na południe. Wieczorem oglądam telewizję z włączonym światłem na ścianie z tyłu za ogladającymi
Do telewizora będzie podłączony dekoder Cyfry+ oraz DVD. Około 90% czasu telewizor współpracować będzie z dekioderem Cyfry+. Jeżeli chodzi o programy, które ogłądam to przede wszystkim pilka nożna i filmy. Preferowana wielkość telewizora to 46".
Telewizor bedzie stał a nie wisiał.
Może mieć 3D, tuner DVB-S i interent ale nie musi. Gniazdo SD przydałoby się. co do kanałów HD jeszcze nie wiem ile będę miał bo do tej pory nie mam wcale (telewizor nie odbierał) ale na pewno po zakupie telewizora zamówię.
Telewizor włączony jest około 10 godzin dziennie
 

piotrandrzej

New member
różnica polega na ilosci okularów ktore dają w cenie telewizora 2 szt. do samsunga (mediaMarkt) i jedną do Sharpa (RTVEuroAgd). cena telewizorów ta sama. Tylko czy to jest jakikolwiek argument, którym należy się kierowac prz wyborze telewizora? i tak będe w 90% oglądał Cyfrę +
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla mnie kierowanie się na 3D jest bez sensu - jakby brać telewizor z telegazetą lub bez. Dla mnie sprawa prosta jeśli porównujemy skalowanie i Twoje potrzeby to Sharp 46LE 830.
 

piotrandrzej

New member
Dzięki za dotychczasową pomoc. Samsung odpadł, kupię Sharpa. Model LC-46LE 830E jest tańszy od modelu LC-46LE 925E o 500 zł. Czy warto dołożyć te 500 zł, czy pozostać przy modelu 830?
 

wiljasz

New member
Rozumiem, że problem dotyczy tunera satelitarnego zainstalowanego w Sharpie, a nie tunera C+ podłączonego przez HDMI?

Chyba jasno napisalem że wszystkie wady dotyczą TV Sharp i to każdego z DVB-S.Ten tuner satelitarny jest integralną częścią odbiornika (a C+ czy Polsat dostarczają swoje tunery-czyli masz dodatkowe pudełko i dodatkowego pilota).Kupując TV Sharp musisz mieć świadomość że płacisz nie tylko za monitor, ale za wszystkie możliwe bajery jak DVB-T.DVB-C,DVB-S czy internet.Ale jak to jest integralną częścią TV to musi być sprawne.Bo chyba świetne autko z niesprawnym np hamulcem czy nawet wycieraczkami wkurzy Cię.Prawda?
 

vitek

New member
Problem nie dotyczy DVBT
kolega wiljasz napisał wyraźnie że problem dotyczy dvb-s

jak dla mnie jest to wada dyskwalifikująca ten tv

no chyba że ktoś kupuje tv za 4.5 tys. żeby podłączyć go do anteny naziemnej i oglądać wspaniałe kanały typu disco polo tv czy jak mu tam :niewiem:
 

piotrandrzej

New member
Chyba jasno napisalem że wszystkie wady dotyczą TV Sharp i to każdego z DVB-S.Ten tuner satelitarny jest integralną częścią odbiornika (a C+ czy Polsat dostarczają swoje tunery-czyli masz dodatkowe pudełko i dodatkowego pilota).Kupując TV Sharp musisz mieć świadomość że płacisz nie tylko za monitor, ale za wszystkie możliwe bajery jak DVB-T.DVB-C,DVB-S czy internet.Ale jak to jest integralną częścią TV to musi być sprawne.Bo chyba świetne autko z niesprawnym np hamulcem czy nawet wycieraczkami wkurzy Cię.Prawda?
OK. Rozumiem i zgadzam się, że wszystko powinno być sprawne, ale dla mnie ten telewizor mógłby być bez DVB-S, bo i tak będę korzystał z dekodera C+.
Może zaproponujesz inny TV do 5 tys. zł spełniający wcześniej opisane przeze mnie wymagania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwsze w nowym modelu LE 830 działa bez problemu DVBs.
Po drugie w przypadku tunera zewnętrznego nie ma żadnych problemów.
Ten telewizor dla Twoich potrzeb będzie super.
 

zix

New member
Po pierwsze w nowym modelu LE 830 działa bez problemu DVBs.
Po drugie w przypadku tunera zewnętrznego nie ma żadnych problemów.
Ten telewizor dla Twoich potrzeb będzie super.


"nowy model" to jakaś partia le830? czy jednak te wpisy o problemach z dvbs wprowadzaja w blad?
 

keszelski

New member
Nie widzę żadnej przewagi Sasmsunga, tak wię cwybór jest rposty:
Sharp

Jeśli porównać zestawienie wyników testów obu telewizorów na digitalversus (ramka "our readings"), to lepiej prezentuje się jednak samsung. A przynajmniej werdykt nie jest taki jednoznaczny- patrz: kontrast i poziom czerni - sharp ma wartości gorsze i zaznaczone na czerwono. I jeszcze: multimedia player - też przewaga samsunga.
Sharp ma nieco lepsze wyniki "average discrepancy" i "gamma quality"
 
Ostatnia edycja:

piotrandrzej

New member
Okazauje się, że wybór nie jest wcale taki prosty. Jednak wydaje mi się, że nie ma TV bez wad. Każdy ma wady i zalety. Może zaproponujecie jakieś rozwiązanie do 5-5,5 tys. zł. Zastanawiałem się nad zmianą na Samsunga 46D7000 ale praktycznie wady i zalety pozostają te same. A może LG 9500 jest w promocji w RTVEuroAGD za 5,5 tys. zł. tylko niestety on też ma swoje wady.
 

keszelski

New member
to żeby jeszcze bardziej "zamieszać" z wyborem pomiędzy sharpem 830 a samsungiem 6500, to powiem, że po raz pierwszy widziałem prezentację w sklepie z tym samym repertuarem róznych źródeł sygnału podawanych równocześnie na obydwa tv i powiem szczerze, że sharp wypadł zdecydowanie lepiej.
Tak więc testy i pomiary (o których sam pisałem wyżej) to jedno, a odczucia w tzw. "realu" to drugie.

Przepraszam autora wątku za mieszanie, ale sam stoję dokładnie przed takim właśnie wyborem albo sharp albo samsung. Do czasu tej prezentacji byłem zdecydowany na samsunga, a teraz postawiłbym na sharpa - jeśli brać pod uwagę walory obrazowe jako decydujące kryterium wyboru.
 
Do góry